Zavrieť

Porady

niečo na plot

Zdravím, chcel by som niečo na plot typu brečtanu, alebo divého viniča.
Je tam dosť slnka, a potrebujem aby to bolo zelené +- aj v zime.
Ochrana pred susedmi. čo by bolo vhodné?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

    Ajk&
    Ja by som dala niečo pichľavé, husté aby sa tade neprepchala napr. mačka. Na chalupe máme dlhé roky staré husté černice, striháme ich len z našej strany tak aby vyzerali troška estetickejšie a tým ešte viac hustnú. Z druhej ostriháme alebo prepletáme konáriky. Mala to tak už moja babka a mne sa to tiež osvedčilo. A ak sa mi niekde zdá riedky ten plot, tak len ohnem konárik aby "plešina" zarástla. Mám tam aj 2 sliepky a zatiaľ sa k nim nedostalli ani mačky. Je to lacné, ale je pravda že nie je to v zime zelené.

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    samuelovic Pozri príspevok
    Zdravím, chcel by som niečo na plot typu brečtanu, alebo divého viniča.
    Je tam dosť slnka, a potrebujem aby to bolo zelené +- aj v zime.
    Ochrana pred susedmi. čo by bolo vhodné?
    ďakujem
    Ja by som dala prednosť asi brečtanu... Je stálozelený a nenáročný. Bude chvíľu trvať, kým obrastie plot, ale potom bude rásť ako divý - len ho strihať...
    Divý vinič Ti vyrastie za sezónu, aj na jeseň je krásne sfarbený, ale v zime Ti opadne... A má také fialové bobule, z ktorých Ti budú pod tým plotom rásť stále nové a nové rastlinky, ktoré bude treba odstraňovať, ak sa budeš chcieť po rokoch aj do domu dostať...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.