Zavrieť

Porady

Vytýčenie stavby

Dobrý deň. Môžete mi niekto poradiť, usmerniť ma, kto je oprávnený okrem geodetov na vytýčenie pozemku - hranice stavby (pred začatím s výkopovými prácami). Máte poprípade prehľad, skúsenosť, koľko si za túto službu geodeti účtujú? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Stavbu vytyčuje stavebný dozor a dozor aj zodpovedá za správne vytýčenie vymeranie stavby.Ak si trúfate môžete to urobiť aj sám ale stavebný dozor to musí skontrolovať podpísať reverz otom že je to správne.

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Ku kolaudacii budete potrebovat doklad o tom, ze opravnena osoba - geodet vytycila hranicu stavby. Teda jedine geodet aj ked v niektorych pripadoch by ste si to dokazali zrealizovat sami. Cena zavisi podla poctu bodov, vzdialenosti, cena odhadom 100, 150 - 200 euro, navstivte viacerych, nebojte sa zjednat cenu.

    hwang je offline (nepripojený) hwang

    hwang
    Nemám na mysli vytýčenie hranice pozemku, to už mám, ale jedná sa mi o vytýčenie umiestnenia stavby. Nemôže to urobiť podľa projektovej dokumentácie/stavebného povolenia, stavebný dozor? Musí to byť vytýčené geodetom? Známa kolaudovala min. rok a povedala mi, že žiaden dokument o tom, kto je vytyčoval stavbu nepýtal. Tak ako to teda je? Ďakujem.

    tommi_d je offline (nepripojený) tommi_d

    tommi_d
    Pokiaľ ti v stavebnom povolení neurčili na vytýčenie stavby oprávnenú osobu (geodet) tak ti stavbu môže vytýčiť i stavebný dozor, alebo si to môžeš vykonať i sám

    drozdm je offline (nepripojený) drozdm

    drozdm
    mne vytyčil stavbu dozor ale poviem vam že nie som spokojny a sam by som to urobil aj lepšie , možno pomalšie ale lepšie
    som Martin Žofaj
    V projekte by ste mali mat osadenie stavby projektantom zakreslene a podla toho by ste si to mohli urobit aj sami , doležita je vyška aby ste nekopali zaklady zbytočne hlboko a dodržat prave uhly aby sa vam dobre stavalo , a koniec vam aj tak skontroluju pri kolaudacii, ak dodržite čo mate nakreslene , nik vam nič nepovie,ja som si to meral sam ,aj realizoval .

    venant je offline (nepripojený) venant

    venant
    Kto moze vytycit stavbu, je uvedene vo Vasom stavebnom povoleni a napisal Vam to clovek zo stavebneho uradu.


    Totiz, podla stavebneho zakona, §75, to moze robit len osoba opravnena vykonavat geodeticke a kartograficke cinnosti, avsak stavebny urad moze pri jednoduchych stavbach upustit od vytycenia opravnenymi osobami a vtedy si to mozte robit ako chcete - robit si to sami, s kamaratmi, zaplatit za to geodetovi,... -vtedy za to zodpovedate Vy ako stavebnik.

    Ak to ma podla Vasho stavebneho povolenia robit geodet (opravnena osoba s peciatkou, mozno ju ma aj Vas stavebny dozor), stavebny urad bude dokumenty o vytyceni vyzadovat (alebo sa na to vykaslu a nebudu, ale mozu).

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    V bývalej firme som šéfovi vytýčil všetkých 80 stavieb v Nemecku,Rakúsku aj na Slovensku a NIKDY nebol problém s tým.Možno šéf mohol a hodil to mne na plecia,bol architekt.
    Ja si myslím,že ak je stavba správne vytýčená,teda podľa výkresov,nikto nebude nič namietať,lebo sa nemá kto na čo sťažovať.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    hwang Pozri príspevok
    Dobrý deň. Môžete mi niekto poradiť, usmerniť ma, kto je oprávnený okrem geodetov na vytýčenie pozemku - hranice stavby (pred začatím s výkopovými prácami). Máte poprípade prehľad, skúsenosť, koľko si za túto službu geodeti účtujú? Ďakujem.
    Na vytýčenie hranice pozemku sú oprávnení len geodeti , len ich uznáva kataster nehnuteľností .
    Hranice stavby určujú iné predpisy , vyhlášky , zákony , nariadenia ...
    Účtovanie geodeta je každého osobná záležitosť ...niekto a niekde viac , inde zasa menej ...
    Za seba môžem povedať , že som za vytýčenie hranice pozemku aj s plánmi a vkladmi do katastra nehnuteľnosti vrátane zaplatil cca 280 € .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.