Zavrieť

Porady

Ako oplyvní zmena pracovného pomeru na kratší pracovný čas dohodnutú mesačnú mzdu?

prosím o radu: mám uzatvorený pracovný pomer na dobu neurčitú s dohodnutou mesačnou mzdou. Ako ovplyvní môj mzdový nárok - dohodnutú mesačnú mzdu - zmena pracovnej zmluvy na kratší pracovný čas? Bude mi mesačná mzda krátená v zmysle kratšieho pracovného času?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Určite....máš mesačnú mzdu, s úväzkom 1.000 pr. miesta....novým úväzkom sa Ti prepočíta nová mesačná mzda.....

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    a možno aj nie, všetko záleží od dohody medzi tebou a zamestnávateľom, nie vždy sa používa prepočet. Záleží od toho, na koľko si ťa zamestnávateľ cení a koľko práce stihneš urobiť aj napriek skrátenému úväzku. Všetko je na vzájomnej komunikácii a dohode.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    janka.bubo Pozri príspevok
    ďakujem, dievčatá. Zamestnávateľovi ide práve o to, aby ušetril.
    So skratenim uvazku musi zamestnanec suhlasit.
    A malokto to dobrovolne urobi, kedze je to jeho prijem, z ktoreho musi zit .

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Pripúšťam aj to, že sa ti nebude krátiť mzda, či odmena...ale prosím ťa, prečo by Ti krátili úväzok? za akým účelom???? aby Ti ostala mzda a nemej času si strávila v práci????? ak by to tak bolo,....klobúk dole pred takým zamestávateľom........nie je zvykom toto na Sk.....

    Ako oplyvní zmena pracovného pomeru na kratší pracovný čas dohodnutú mesačnú mzdu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.