Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    poou Pozri príspevok
    Pokiaľ viem, tak žiadne vyjadrenie z DÚ mi nedošlo.
    Požiadal si o zrušenie registrácie? Ako sa má DÚ dozvedieť, že ti má zrušiť registráciu? Vrátil si kartičku s IČDPH? Ak nie tak ešte budeš podávať DP DPH aj za druhý kvartál 2011.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    poou Pozri príspevok
    Žiadosť o zrušenie živnosti som dal na živ. úrade, kde mi dali potvrdenie o ukončení živnosti k 28.2.2011. Všetky tieto doklady som potom odniesol na DÚ + odovzdal som kartičky, na soc. poisťovňu a zdrav. poisťovňu. Mám aj potvrdené prevzatie kartičiek na podateľni DÚ. Vyjadrenie k tomu mi zatiaľ neposlali. Takže DPH len 1.Q.?!
    nie, nestačí...
    Musíš požiadať DÚ o zrušenie registrácie DPH. DÚ rozhodne a určí Ti posledné zdaň. obdobie a vrátiš kartičku IČ DPH.
    Tzn., že ak si tak doteraz neučinil, máš povinnosť podať DPH priznanie aj za II.Q.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    poou Pozri príspevok
    ok. diky
    A keď nepodáš daňové priznanie DPH, tak si za každé priprav 2000 Sk, teda 66,38 euri.

    A máš aj potvrdenie, že si odovzdal kartičky? Aby to potom od teba nechceli.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    No a čo s tými zásobami ďalej?
    Nevidno vo vete ani bodku, ani otáznik...nevedno, čo treba riešiť.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    danushka Pozri príspevok
    No a čo s tými zásobami ďalej?
    Nevidno vo vete ani bodku, ani otáznik...nevedno, čo treba riešiť.
    Danuška, to asi bude inzerát

    poou je offline (nepripojený) poou

    poou
    Správna otázka. Ja mám ukončenú živnosť k 28.2.2011. Zostalo mi na sklade dáky materiál. Ako to ukončiť? Účtujem v JÚ. Predpokladám, že tento kvartál je posledný na podanie DPH a vystavanie faktúr?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    poou Pozri príspevok
    Správna otázka. Ja mám ukončenú živnosť k 28.2.2011. Zostalo mi na sklade dáky materiál. Ako to ukončiť? Účtujem v JÚ. Predpokladám, že tento kvartál je posledný na podanie DPH a vystavanie faktúr?
    Posledné zdaňovacie obdobie platitela DPH ti určil DU ? Predpokladať nestačí ...

    poou je offline (nepripojený) poou

    poou
    DPH platím kvartálne, takže to je asi jasné. Ide mi hlavne so zostatkovým materiálom ako to zúčtovať?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    poou Pozri príspevok
    DPH platím kvartálne, takže to je asi jasné. Ide mi hlavne so zostatkovým materiálom ako to zúčtovať?
    Vôbec to nie je také jasné ako si myslíš. Posledné zdaňovacie obdobie ti určí DU. Čo sa týka zásob, pri skončení podnikania odvedieš DPH zo zásob a v DP DzP upravíš základ dane o nespotrebované zásoby.

    poou je offline (nepripojený) poou

    poou
    Podľa tohto § sú podmienky splnené , lebo za minulý rok som v strate a obrat nebol ani 10 000€. Živnosť som zrušil na živ. úrade a dal som aj papiere o ukončení na DÚ. Dokonca som odovzdal aj kartičky. Dokedy sa má DÚ k tomuto vyjadriť? Môžem si dovtedy normálne ešte účtovať náklady?

    poou je offline (nepripojený) poou

    poou
    Žiadosť o zrušenie živnosti som dal na živ. úrade, kde mi dali potvrdenie o ukončení živnosti k 28.2.2011. Všetky tieto doklady som potom odniesol na DÚ + odovzdal som kartičky, na soc. poisťovňu a zdrav. poisťovňu. Mám aj potvrdené prevzatie kartičiek na podateľni DÚ. Vyjadrenie k tomu mi zatiaľ neposlali. Takže DPH len 1.Q.?!

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    poou Pozri príspevok
    Žiadosť o zrušenie živnosti som dal na živ. úrade, kde mi dali potvrdenie o ukončení živnosti k 28.2.2011. Všetky tieto doklady som potom odniesol na DÚ + odovzdal som kartičky, na soc. poisťovňu a zdrav. poisťovňu. Mám aj potvrdené prevzatie kartičiek na podateľni DÚ. Vyjadrenie k tomu mi zatiaľ neposlali. Takže DPH len 1.Q.?!
    O zrušenie registrácie musíš požiadať DU listom - nie odovzdaním kartičky platitela DPH na podatelni DU. Na základe tvojho písomného oznámenia ti DU určí posledné zdaňovacie obdobie.

    poou je offline (nepripojený) poou

    poou
    Takže pokiaľ nemám určené posledné zdaň. obdobie, tak si môžem dovtedy uplatňovať náklady a vystavovať faktúry?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    poou Pozri príspevok
    Takže pokiaľ nemám určené posledné zdaň. obdobie, tak si môžem dovtedy uplatňovať náklady a vystavovať faktúry?
    môžeš byť konkrétnejší - aké náklady a aké faktúry ? Živnostenské oprávnenie si zrušil. V DP DzP - ako som ti už písala - upravuješ základ dane.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    poou Pozri príspevok
    Takže pokiaľ nemám určené posledné zdaň. obdobie, tak si môžem dovtedy uplatňovať náklady a vystavovať faktúry?
    nie, nemôžeš, môžeš tak činiť len v období platnej živnosti...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.