Zavrieť

Porady

Voda-paušál

Dobrý deň,vieme mi niekto poradiť ohľadom tejto veci -stará mama doteraz bývala v rodinnom dome sama,takže odber vody mala paušálne,nemá hodiny.My sme načas prišli bývať k nej ,sme 3 členovia,máme k nej nahlásený aj trvalý pobyt-treba vodárňam nahlásiť,že sa zmenil počet osôb v domácnosti?A až áno,keby sme tak neurobili,keďže plánujeme len na čas (zhruba rok) aký by to mohlo mať dosah?ĎAkujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    No dosah to bude mať určite taký, že pri najbližšom vyúčtovaní budete mať dosť vysoký nedoplatok... Tak by bolo určite dobre, keby ste si navýšili pravidelné platby o sumu, ktorú ste platili ako 3-členná rodina na Vašej doterajšej adrese... A na nej zasa môžete žiadať o zníženie - za predpokladu, že tá nehnuteľnosť nebude obývaná, resp. prenajímaná... Nepíšete, či sa jedná o dve rôzne mestá, či obce, alebo sa sťahujete vrámci jednej... ale rozhodujúce je číslo odberného miesta, na ktorom príde k zmene... Ale ak stará mama nemá hodiny - tak to neviem...
    Ale ak Vám to nenaruší rodinný rozpočet, nemusíte meniť nič a čakajte na vyúčtovaciu faktúru - tam budú zmeny evidentné...
    Naposledy upravil Oliwa : 19.04.11 at 21:53

    stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

    stanco007
    Kedze, ma pausal, tak moze minat vodu a neprestat... Ja som to mal v rodicovskom dome tiez a je to podla mna daleko lepsie pre mladu rodinu ako mat hodiny... Ale k veci. Keby ste tam nemali trvaly pobyt, tak by ste len riskovali,ze vas bonznu nejakí "skvelí" susedia. Ale kedze tam mate trvaly pobyt, tak vodarne si vedia odsledovat pocet obyvatelov v dome. Vy ste povinny, resp majitel domu nahlasit pri zmene poctu obyvatelov v dome tuto zmenu vodarnam... A postih? Doplatit pausal za dane osoby ( tu sa nevyhovorite, ze tam ste napr len 1 mesiac, oni by sli podla prihlasenia sa trv. pobyt na danej adrese ) a + by mohli dat aj pokutu....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.