Zavrieť

Porady

Fa do Polska, sluzba v SK

Ahojte, potrebujem radu...
Som platca DPH, urobila som sluzbu firme z Polska /ma registracne cislo aj NIP =DPH/ ale sluzba bola vykonana na Slovensku.
Ako vystavujem fakturu, s DPH ci bez?

Musi byt nieco dolezite uvedene v FA?

Dakujem dobre duse pekny den
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

    Lubo44
    V prvom rade treba vedieť o akú službu ide, potom musíš určiť miesto dodania služby (§15 alebo §16) a až tak zistíš či má byť zaťažená daňou alebo je od dane oslobodená. Tak skús napísať o akú službu ide.

    Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

    Lubo44
    brunca1 Pozri príspevok
    onesiem do Starej Lubovne mobilne wc a budem im uctovat prenajom.
    Mobilné WC je hnuteľný majetok, miesto dodania sa pri jeho prenjme posudzuje podľa §15 zákona o DPH, ktorý hovorí, že miesto dodania služby je miesto, kde má príjmateľ služby sídlo. Takže ak budeš fakturovať poľskej firme s poľským IČ DPH (firma nie je registrovaná pre daň na Slovensku - nemá pridelené slovenské IČ DPH), tak faktúra bude bez DPH. Fakturovanú sumu uvedieš do súhrnného výkazu a ten musíš do 20. nasledujúceho mesiaca elektronicky podať na DÚ (ak nepredávaš tovar do krajín EU v hodnote 100 000 € za kalendárny štvrťrok, tak môžeš podať SV za štvrťrok, nie mesiac).

    Fa do Polska, sluzba v SK

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.