Zavrieť

Porady

Cudzí elektromer pred mojím domom, čo s tým?

Ahojte, človek, ktorý býva oproti mne, cez cestu, si chce dať namontovať elektromer pred môj dom, na chodníku. Rovno pred mojím domom je totiž stĺp elektrického vedenia a jeho elektromer bude cca pár centrimetrov od stĺpu, a od môjho plota. Je to normálne? Čo vlastne môžem robiť? je pravda, že chodník je verejné priestranstvo, ale serie ma to aj tak, lebo dotyčný je arogantný prachatý hajzlík. Ešte dodám, že povolenie od obecného úradu nemá, a mám taký pocit, že partia elektrikárov, ktorá robila predprípravu na zavedenie, tu bola načierno v rámci fušky. Nuž a chlapík má na eletromer na svojom pozemku množstvo miesta, ale pravdepodobne si nechce kaziť estetický dojem zo svojho baráku. Čo včuľ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tienik je offline (nepripojený) tienik

    tienik
    Ak ten pozemok nie je vas, tak legalne s tym nejde urobit nic.
    Je pravda ze RZ pozaduju meranie na hranici pozemku.....len cert vie koho aj tam mohol "presvedcit"

    Druha vec, ja osobne by som nikdy nedal svoj hlavny vypinac v skrinke uzamknutej na normalizovany 4hran niekam na druhu stranu cesty pred suseda. Mohol by mi casto vypadavat prud

    PS: je to len kostatovanie, nie navadzanie

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Verejne priestranstvo? Asi to patri obci, nie?
    Nik si nemoze len tak mirnix-dirnix na verejne priestranstvo umiestnit nieco len tak...

    Nema byt elektromer umiestneny na vlastnom pozemku-po novom na plote RD?

    Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

    Ajk&
    Asi má známych aj na OÚ, takže sťažnosť zrejme nepomôže .... a potom - budeš mať prachatého nepriateľa. Ja by som mu nenápadne tam posadila brečtan alebo pavinič a nech sa teda trápi s motykou .... čo už s ním hajzlíkom jedným....

    Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

    Ajk&
    Trošku načni chodník a strč tam černicový prút a potom sa sťažuj že ten jeho elektrometer ničí chodník ....... ale som zlá, že ?

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Ten pozemok na chodniku nie je vas tak neviem co chcete riesit. Elektrikari vyzaduju projekt s umiestnenim elektromeru. Max vzdialenost elektromera od stlpa ma byt do 10m (kvoli stratam) inak mu projekt neschvalia. Umiestnenie elektromera pri stlpe mohla byt poziadavka na schvalenie projektu.

    nesca je offline (nepripojený) nesca

    to keby som vedela :-) nesca
    Elektromer má byť umiestnený v oplotení.Vo výnimočných prípadoch elektrárne povolia umiestniť ho na ich stĺp... hlavne ak sa jedná o sústavných čiernych odberateľov.Takže ,prečo ho tam dáva, vie len sused a elektrárne.Obecný úrad s tým nič nemá...a že tam bola partia načierno,čo dodať

    Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

    Erika686
    My , ked sme si chceli umiestnit plynomer (ale to bola poziadavka plynarni) na obecny pozemok, tak sme museli mat povolenie od obce.
    Cize z toho mi vyplyva to, ze ked je to na obecnom pozemku, tak musi mat aj povolenie, ci?

    Cudzí elektromer pred mojím domom, čo s tým?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.