Zavrieť

Porady

Bezdrotova siet pomoc

Ahoj ma taky problem na notebooku sa nem§zem pripojit na net na bezdrôtovej stieti wifi pise ze obmedzene alebo ziadne pripojenie ale pri tom mi ukazuje 100% signal a na router sa pripojim s dalsim notebookom aj s mobilom a kablom mi ide pripojenie do stoloveho pc a pise mi ze tento problem nastal pretoze siet nepridelila sietovu adresu neviem co stym kto vie poradit ? pardon za gramatiku

mam router D-Link DI-524
wifi TP-Link TL-WN321G
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    melancton je offline (nepripojený) melancton

    melancton
    zaujímavé, ako sa roztrhlo vrece s wifi problémami

    funguje wifi na nejakom inom počítači?

    napadá mi:

    • wifi router chce prideliť adresu, ale na počítači nie je nastavené automatické prideľovanie pomocou dhcp. (kde sa to nastavuje závisí od operačného systému)
    • nesprávne heslo na pripojenie k wifi
    • filter mac adries nastavený na wifi-routri

    melancton je offline (nepripojený) melancton

    melancton
    v tom prípade treba
    1. skontrolovať prideľovanie ip pomocou dhcp (automatická konfigurácia)
    2. pozrieť firewall

    3. a ešte sa mi stalo, že nejaký router nepodporoval protokol IPv6, ale iba IPv4 a na pc boli IPv6 aj IPv4 a kvôli tomu to nešlo - stačilo vypnúť protokol IPv6

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Základ je nastaviť v PC získať IP adresu automaticky a získať adresu DNS servera automatický.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Ďalej môže byť v norme v akej vysiela router.Ak je nastavený iba na normu N a ten notebook tú normu nepodporuje ,tak sa nepripojí.Potom je vo forme zabezpečenia.Mal som notebook ktorý poznal zabezpečenie iba WEP a WPA2 nie.Po preinštalovaní wifi karty novším ovládačom to išlo bez problémov.Skús na skúšku vypnúť zabezpečenie v routri.

    qwertzo je offline (nepripojený) qwertzo

    qwertzo
    neviem ake mas nastavenie sifrovania ale pokial mas WPA2 TKIP skus zmenit na WPA2 AES na niektorych wifi kartach mi robi TKIP problemy po prepnuti do AES je vsetko ok.

    darkangel je offline (nepripojený) darkangel

    Projekt manazer, team leader ...viac darkangel
    Riesil som tento problem pred cca 2-3 dnami.

    Skus najprv pouzit ten usb wifi v notebooku .. ak to pojde problem bude v notebooku (to bol moj problem, kedze notebook bol starsi typ a nepodporoval wpa2/aes ale iba wep).

    Ak to nepomoze tak skusit vypnut sifrovanie, pripadne pozret ci tam nemas zapnuty mac acces control..

    Stanci57 je offline (nepripojený) Stanci57

    Stanci57
    tak sifrovanie mam WEP a neviem kde ho vypnut
    Naposledy upravil Stanci57 : 27.05.11 at 09:28

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.