Zavrieť

Porady

Izolácie + drenáž, ako na to???

Ahojte,

mám problém s izoláciou a drenážou na stene pivnici. Staviam bungalow a je ani nie z 1/2 podpivničený.
Ide o to že spodná izolácia platne ( pod DT) mi z vonku trčí len niekoľko cm ( niekde len 2cm). Mám to riešiť tekutou izoláciou a na to dám ešte klasickú ipu?:???

Ďalšia vec:

nedokážem dať drenáž pod úroveň platne. Môžem ju dať len na platnu a aj keď budem chcieť dodržať sklon tak bude v najvyššom mieste cca 9cm nad platnou.

Rozmýšľal som nad takým podmazom betónovým a na to tekutú izoláciu+klasickú ipu V60 S35 viď prílohu.
Môžem to takto zrealizovať???

Bojim bojim že bude potopa v pivnici.
izolácia polovice podpivničeného domu.JPG  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ipu treba napojiť tekutá moc nepomôže ale lepšie ako nič.Hydrobit V60S 35 nieje vhodný ako tlaková izolácia.Rúru dajte do spádu ale rúru podsypte hrubým štrkom 16-32 do takej hlbky ako vám to dovoluje platňa.Ak by bol štrk len po vrch platne tak by to bolo ok.

    Snoophy je offline (nepripojený) Snoophy

    Snoophy
    No prave to mi nejde do hlôavy že štrk dať pod drenáž.....tým ju pustím pod drenážnu rúru k stene pivnice a to by som nemal. tým že spravím ten podmaz ( vonkajší spodný roh zatriem betonom tak ako je to v prílohe ( šikmá patka)

    Nad drenážnu rúru by som dal plavený štrk netriedený z Vysokej pri Morave a na to by som dal makadam 16-32.

    Pivnicu som nechcel, ale vyšli tak základy tak som spravil.... no ale len starosti sú....

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Neviem ako by som to vysvetlil.Musíte dosiahnuť stav tak aby na styku platne ipy a Dt nevznikal hydraulický tlak ,stlpec vody.Rúru samozrejme zasypať strkom.dokreslite do toho obrázka v akej výške bude vrch hliny.

    Snoophy je offline (nepripojený) Snoophy

    Snoophy
    Prikladám ešte jeden obrázok teda:

    hnedá čiara znázorňuje ako bude vonkajšia zem pri dome. 4ervené kolečko je drenáž a modrá čiara je izolácia Ipa a + nopovka.

    Drenáž okolo domu nebude problém len tá stena pivnice a zemi robí starosti.


    No šak nejak to poriešime nie?
    pohľad dom001 upravená pivnica.jpg  

    Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

    Mirkaska
    nedá sa nám zohnať štrk 16-32 na drenáž. majú len 32-64 alebo 8-22. ktorý je lepší použiť?

    Izolácie + drenáž, ako na to???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.