Zavrieť

Porady

Termín odoslania zápočtového listu

Mohli by ste mi poradiť, dokedy treba poslať zamestnancovi, ktorý skončil pracovný pomer, zápočtový list, evidenčný list dôchodkového poistenia a potvrdenie o zdaniteľnej mzde? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ELDP do 3 dní,(novinka, niekedy bolo po ukončení výplaty myslím 15 dní...ale sankcia zo strany SP nie je...aspoň tu pod Tatrami).... zápočet rokov pri výstupe, t.j . posledný pracovný deň a potvrdie o zdan. mzde dávame po poslednej výpalte...ale ak firma niečo vypláca aj po ukončení PPV , tak máš termín 15.02. po uplynutí roka....(hádam sa nemýlim)....

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    peta055 Pozri príspevok
    Myslíš, že je veľký problém, keď všetko posielam naraz po poslednej výplate a všetkých odvodoch?
    Nie, nie je to problém ...

    peta055 je offline (nepripojený) peta055

    peta055
    Mila123 Pozri príspevok
    ELDP do 3 dní,(novinka, niekedy bolo po ukončení výplaty myslím 15 dní...ale sankcia zo strany SP nie je...aspoň tu pod Tatrami).... zápočet rokov pri výstupe, t.j . posledný pracovný deň a potvrdie o zdan. mzde dávame po poslednej výpalte...ale ak firma niečo vypláca aj po ukončení PPV , tak máš termín 15.02. po uplynutí roka....(hádam sa nemýlim)....
    Myslíš, že je veľký problém, keď všetko posielam naraz po poslednej výplate a všetkých odvodoch?

    Vincentka je offline (nepripojený) Vincentka

    Vincentka
    Ja odovzdávam zápočtový list až vtedy, keď mi zamestanec odovzdá výstupný list na ktorom má vysporiadané všetky podlžnosti voči zamestnávateľovi (vrátené pracovné pomôcky a pod.).
    Niektorí si jednoducho odídu a nechajú veci tak - a po mne "potopa". Takým ho vystavím a počkám (neposielam) až ho budú potrebovať, však si poň prídu - nech si dajú tú námahu dať svoje veci do poriadku a potom dostanú zápočtový list.
    Ostatné neviem ako - to majú kolegyne...

    Termín odoslania zápočtového listu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.