Zavrieť

Porady

PREMNOŽENÉ HRABOŠE V ZÁHRADE

Ahojte, máte niekto užitočnú radu ako sa zbaviť hrabošov v záhrade, ak nie všetkých, tak aspoń zredukovať množstvo. Prerytú mám celú záhradu. Skúšala som vlasy do dier, elektronický plašič, zakopané flaše na šikmo - výsledok žiaden - veselo podrývajú hriadky ešte intenzívnejšie. Díky vopred.
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Máš zadarmo prerytú záhradu a chce sa tých potvoriek zbaviť????? Netuším ako by sa to dalo.....jedine, že by som ti dala do prenájmu naších dvoch kocúrov...
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dobra macka je najlepsia.
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Tato pasca je aj na hrabošov,mam ju s Hornbachu.


http://www.superdeal.sk/osiva-a-hnoj....p6674915.html
2 0
ANMILKA ANMILKA

ANMILKA je offline (nepripojený) ANMILKA

kamoška 1: Dík. A funguje, Chytila si už nejakých hrabošov?

Včera mi podryli kompletne hriadku hrachu, kt. sa už ťahal po paličkách. Piplala som sa s ním od marca, prikrývala geotextíliou, chránila pred chladom, aby deti mali skoro čerstý hrášok - na naše severné podmienky som bola naň pyšná. A vyschli mi ďalšie dve ríbezle a černice - pod nimi som našla sieť chodieb hustoty 15/15cm. Polovica mesačných jahôd je v ťahu. Parenisko s priesadami vyzerá na zaplakanie. Ostatné jahody nechali na pokoji - žeby tým, že medzi ne sadím v hustom rade cesnak? Možno im vadí - zatiaľ, uvidíme, keď im už neostane nič iné.
0 0
ANMILKA ANMILKA

ANMILKA je offline (nepripojený) ANMILKA

mačiek tu máme dosť, ale môžete kľudne požičať posilu. My máme dvoch kocúrov a susedia dtto. Naši kocúri sú asi leniví a so susedovými sa zase nekamaráti náš pes. Tie vidím loviť v okolitých záhradach, ale podľa susedových sťažností nestíhajú. Na vedľajšom pozemku jedny susedia nepozbierali úrodu - zemiaky nechali jednoducho v zemi. Mierna zima a dostatok potravy pre tie potvory- máme úplný tankodrom zo záhrady.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

ANMILKA Pozri príspevok
mačiek tu máme dosť, ale môžete kľudne požičať posilu. My máme dvoch kocúrov a susedia dtto. Naši kocúri sú asi leniví a so susedovými sa zase nekamaráti náš pes. Tie vidím loviť v okolitých záhradach, ale podľa susedových sťažností nestíhajú. Na vedľajšom pozemku jedny susedia nepozbierali úrodu - zemiaky nechali jednoducho v zemi. Mierna zima a dostatok potravy pre tie potvory- máme úplný tankodrom zo záhrady.
Prepánajána, a nemohli ste sa susedom ponúknuť, že si tie zemiaky vykopete radšej Vy?
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

[QUOTE=ANMILKA;1726932]kamoška 1: Dík. A funguje, Chytila si už nejakých hrabošov?
Ja som si ju kúpila na krta,ale viem od ľudí,že ju používajú na hrabošov.Vyskúšaj a uvidíš.
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
..prepáč, že sa takto pýtam, ale píšeš, že máš podryte hriadky s hráškom, hraboše nerobia chodbičky v prekýprenej pôde.., je to skôr krtko..čo ty na to????
1 0
pepe987 pepe987

pepe987 je offline (nepripojený) pepe987

prepáč, skúšal som tento lapač, aj iné ale pokiaľ je tam mäkká pôda - typ piesok - je to nanič, vždy sa okolitá pôda zosypala a krtko si spravil dieru povedľa, lebo do nich natlačil zeminu a tým ich vyradil s činnosti.
0 0
pepe987 pepe987

pepe987 je offline (nepripojený) pepe987

poradím ti recept s ktorým som mal doteraz úspech. Trochu sa vyznám v elektrike a tak som kúpil obyčajný zvonček - taký aký býval v bytoch v trochu straších časoch - proste zvonček čo búcha bežec do kovu. Ďalej je treba zvončekové trafo 230V/8V. Zvonček som vložil do plastovej krabice, zapojil na trafo a zakopal cca 40 cm pod zem. Krtka nemám. Ak sa aj náhodou nejaký objaví aplikujem znova. Vždy stačilo aby zvonček nepretržite zvonil pod zemou od piatka do nedele. Pozor melodické zvončeky nepomáhajú.
2 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Čo ale s tvorom o ktorom nevieme čo to je. Začali sa nám objavovať v trávniku, ale aj mimo neho diery o priemere asi 10 cm bez známok vyhrabanej zeminy. Diera bola hlboká asi 1,5 m. Manžel hodil nejakú návnadu a prikryli sme to, aby sme zistili, či niečo ten kryt odhrnie. Zostalo to tak a my spokojní, že je kľud. Na druhý deň sa objavila diera na inom mieste blízko pôvodnej a tak to šlo dokola. Včera som sa rozhodla zlikvidovať zásobu dreva pre prípad opekania, ktorú sme mali v kúte záhrady. Horkoťažko som po odstránení polienok našla tehlové podpery pod paletou, ktorá bola naspodu.Všade bola vyhrabaná hlina. So strachom som to šla porýľovať a po chvíli mi niečo zapišťalo pod rýľom, mala som pocit, že som zaryla do myšacieho hniezda,len som zbadalá niečo ružové, ako ťapky , samozrejme z výskotom som ušla do dvora. Manžel išiel pozrieť čo sa deje a už iba zbadal ako niečo preliezlo k susedom popod plot. Ja som sa vracala z vedrom s vodou, že ak je to hniezdo myší, tak skončia vo vedre, chytať som ich nechcela. Tiež som však zbadala už popri susedovom plote ako tam zalieza niečo ryšavohnedé, ale tak veľkosti staršieho ježka. Hneď som hľadala na google čo to mohlo byť, lebo ježko určite nebýva v takých dierach. Prekopali sme ešte kúsok a nič tam nebolo, tak som smelšie pokračovala sama a po chvíli som vykopala kopu natrhaného mikrotenu a igelitu všetkých možných farieb. Ten zver sa tak nemotorne ťapkal keď hľadal ukryt u sesedov. Mám z toho husiu kožu. Mrzel by ma ježko, ale ten snáď v takých hlbokých dierach v zemi nežije. Tipujeme ešte na sysla (vraj je chránený), ale toto bolo veľké ako 2 riadne potkany dokopy. Malo to krátky chvost a hrdzavohnedú srsť. Skryl sa u susedov v burine pri plote, alebo zaliezol do rúry, ktorú tam majú. Nechcela som sa ísť k nim pýtať, býva tam iba staršia pani. Keby tu bola v blízkosti voda, tak si tipnem aj na niečo iné. Ale sme poriadni suchozemci. Píšem to tak siahodlho, lebo na to stále myslím a mrzelo by ma keby som niečomu ublížila, čomu by som nechcela. Pokazila som mu ale pelech a musí tvoriť niekde inde. Odkedy sa ale tento zver zdržoval u nás, tak nechcem zakríknuť, bol pokoj od krtka. Možno je to náhoda. Ja som chcela iba urobiť poriadok v kúte záhrady. Tak poradte ak vás niečo napadne. Len nechápem prečo neutekal keď počul alebo cítil, že sa okolo niečo deje. Bol síce asi do pol metra pod zemou, ale prekladaním toho dreva som robila riadny rámus.
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Ozaj nikto neporadí? Nemali ste takú skúsenosť????
Naposledy upravil ela77 : 09.05.11 at 18:01
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Znova to vytiahnem dopredu. Ozaj nikto nevie poradiť. Nemáte takú skúsenosť.???
0 0
Juraj Bindzár Juraj Bindzár

Juraj Bindzár je offline (nepripojený) Juraj Bindzár

Ja som si urobil pascu na krtkov čo som našiel na internete , zahrabal som ju a čakal dva dni ale nič sa nedialo napokon susedova mačka si hľadala miesto na veľkú potrebu a našla ju presne nad mojou pascou. Vyhrabala si jamku a presne sa mi vysrala na pascu a zahrabala to. keď som išiel skontrolovať či sa krtko chytil , vyhrabal som to, a čo sa stalo? Musel som si ruky umyť aby šľak trafil tú mačku . Teraz sa na tom už len smejem ale nebolo to príjemné .
0 0
JurcoC4 JurcoC4

JurcoC4 je offline (nepripojený) JurcoC4

Kolega co byval pod tatrami na horarni mali jednu ci dve lasice na sopy nad chlievom, a odkedy ich mali nemali ziadne potkany ani mysi ani nic neziaduce na okoli a dokonca sliepkam co chovali nerobili nic!!! ja mam na horarni tiez lasicu a sice nic nechovam ale ani hlodavce nemam! pohlo by keby ste napisali kde bývate, lebo taký napr. sysel v tatrách nie je ... aby sme mohli zistit o akého lotra ide....

Pocul som ze aj morske prasa svojim piskotom dokaze odohnat hlodavce potakany a pod. to zas maju overene chlapy co este gazduju, ze nic pri nom nevydrzi.... skuste
0 0
ANMILKA ANMILKA

ANMILKA je offline (nepripojený) ANMILKA

legolas: myslím, že sú to hraboše. Bolo by fajn, keby stačilo pôdu kypriť a hriadky by ostali nedotknuté. Krtko robí kopce - ako ten v rozprávke. Jedného mám už týždeň v skleníku a nechce sa mu ísť preč - asi nejaký teplomilný druh :-), Nasťahoval sa tam práve, keď boli tie prízemné mráziky. A nedarí sa mi ho chytiť. Podľa dier si tam spolunažíva aj s hrabošami. Hraboše nerobia kopce, ale okrem siete podzemných chodieb nájdem v zemi občas aj dieru, kadiaĺ vyšli von. Vyzerá, že sa im tam páči a predpokladám, že paradajkám sa tam páčiť nebude.

Niekde som našla medziiným aj radu, že hraboše neznášajú pach lístkov paradajok, tak sa doporučujú odštipnuté zálistky dávať do dier. Tak to som zvedavá, či ujdú aspoň zo skleníka - ale veľmi neverím. Skúšala som už všetky rady, elektrické plašiče, vlasy ........- nič, žiaden výsledok. Čítala som nap., že treba spraviť od susedov oplotenie s priebežným základom, aby neprechádzali od susedov. Do takej investície sa ale nepustím - náš skleník má základ a dostali sa aj tam a krtko tiež. /cez dvere pochybujem, ešte nebývajú otvorené/
0 0
ANMILKA ANMILKA

ANMILKA je offline (nepripojený) ANMILKA

pepe987 Pozri príspevok
poradím ti recept s ktorým som mal doteraz úspech. Trochu sa vyznám v elektrike a tak som kúpil obyčajný zvonček - taký aký býval v bytoch v trochu straších časoch - proste zvonček čo búcha bežec do kovu. Ďalej je treba zvončekové trafo 230V/8V. Zvonček som vložil do plastovej krabice, zapojil na trafo a zakopal cca 40 cm pod zem. Krtka nemám. Ak sa aj náhodou nejaký objaví aplikujem znova. Vždy stačilo aby zvonček nepretržite zvonil pod zemou od piatka do nedele. Pozor melodické zvončeky nepomáhajú.
PEpe987, dobrý nápad, len ja to asi sama nezrealizujem - budem potrebovať technickú pomoc - snáď presvedčím manžela. Dobre sa zabáva na mojom boji /hraboši, krtko, slimáky, srnky, jelene, diviaky a chodia k nám aj medvede/ a snahe niečo dopestovať. Otec mal niekde taký starý zvonček na povale. Dám to do skleníka, snáď sa tomu krtkovi uráči vyliezť von. V lepšom prípade by mohol ísť až do susedov.
0 0
ANMILKA ANMILKA

ANMILKA je offline (nepripojený) ANMILKA

Jurco C4 : Rade, že morské prasa by mohlo pomôcť sa veľmi potešila moja dcéra. Hneď ho chce ísť kúpiť.
0 0
LenkaBr LenkaBr

LenkaBr je offline (nepripojený) LenkaBr

My sme do dier na cvičisku postrkali vyčesané mačacie chlpy. Tak keď máte lenivých kocúrikov, tak možno by pomohlo nafingovať ich prítomnosť priamo v diere
1 0
ANMILKA ANMILKA

ANMILKA je offline (nepripojený) ANMILKA

LenkaBr: Dík. Už som skúšala aj mačacie chlpy, nezabrali- možno problém v množstve - veľká záhrada + susedné pozemky, kde hraboše nikomu nevadia. Skúsim ich však aspoň zo skleníka takto dostať preč, nech mám aspoň paradajky. Na malej ploche by to hraboše mohlo vystrašiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať