Zavrieť

Porady

Napomenutie a vypoved

Dobry den,

dostal som napomenutie od zamestnavatela o poruseni prac.moralky aj ked to bolo cele pretocene naopak ale podpisal som to (paragraf 63)

1. Kolko este musi byt napomenuti aby som dostal vypoved a v akom casovom horizonte?

2. Ked uz bude vypoved z dovodu porusovania prac. moralky budem mat narok na podporu z Uradu prace? Pracujem tam 10rokov.


D.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    mio001 Pozri príspevok
    Dobry den,

    dostal som napomenutie od zamestnavatela o poruseni prac.moralky aj ked to bolo cele pretocene naopak ale podpisal som to (paragraf 63)

    1. Kolko este musi byt napomenuti aby som dostal vypoved a v akom casovom horizonte?

    2. Ked uz bude vypoved z dovodu porusovania prac. moralky budem mat narok na podporu z Uradu prace? Pracujem tam 10rokov.


    D.
    Keď píšeš o napomenutí, to je vlastne zápisnica, kde sú Ti vytknuté chyby, ktorých si sa dopustil, teda úporušenie pracovnej disciplíny a kde Ti oznamujú, že pokiaľ sa porušenia pracovnej disciplíny dopustíš ešte raz, dostaneš Výpoveď zo strany zamestnávateľa, podľa § 63, ods.1, písm.e/ ZP.

    Napíš, čo si vlastne podpisoval, lebo sa mi to zdá nejaké divné....

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    mio001 Pozri príspevok
    OK, chapem. U nas sa to aj oficialne povedalo na poradach, ze bude prepustanie, takto si to len pripravuju.

    Ked teda bude vypoved za porusenie prac. discipliny budem mat narok na podporu v nezamestnanosti z uradu prace?

    D.
    No hej pripravujú si prepúšťanie bez odstupného.

    A UP nesleduje dôvod výpovede, ak splníš podmienku ako je napísané vyššie nárok na podporu v nezamestnanosti budeš mať.

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    mio001 Pozri príspevok
    OK, chapem. U nas sa to aj oficialne povedalo na poradach, ze bude prepustanie, takto si to len pripravuju.

    Ked teda bude vypoved za porusenie prac. discipliny budem mat narok na podporu v nezamestnanosti z uradu prace?

    D.
    Áno budeš, pokiaľ si odpracoval z posledných 3 rokov 730 dní. Ale píšeš, že pracuješ 10 rokov, tak by si mal splniť podmienku.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    § 63 ZP okrem iného hovorí, že zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď ak:
    e) sú u zamestnanca dôvody, pre ktoré by s ním zamestnávateľ mohol okamžite skončiť pracovný pomer, alebo pre menej závažné porušenie pracovnej disciplíny; pre menej závažné porušenie pracovnej disciplíny možno dať zamestnancovi výpoveď, ak bol v posledných šiestich mesiacoch v súvislosti s porušením pracovnej disciplíny písomne upozornený na možnosť výpovede.

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    mio001 Pozri príspevok
    "Upozornujem Vas na zavazne porusenie prac.discipliny a pripadnu vypoved zo strany zamesnavatela podla ZP paragraf 63 ods. 1 bod d a bod e."

    Je to len upozornenie ale ked bude este jedno bude s tym aj podpisovana vypoved? ... alebo nasleduje druhe upozornenie a az potom tretim krokom vypoved?
    Nie, rovno s druhým porušením pracovnej disciplíny / zápisnica / dostaneš aj ďaľší doklad o výpovedi.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mio001 Pozri príspevok
    Dobry den,

    dostal som napomenutie od zamestnavatela o poruseni prac.moralky aj ked to bolo cele pretocene naopak ale podpisal som to (paragraf 63)

    1. Kolko este musi byt napomenuti aby som dostal vypoved a v akom casovom horizonte?

    2. Ked uz bude vypoved z dovodu porusovania prac. moralky budem mat narok na podporu z Uradu prace? Pracujem tam 10rokov.


    D.
    čo si vlastne podpísal ? Prevzatie výpovede ? § 63 je výpoveď zo strany zamestnávatela...

    mio001 je offline (nepripojený) mio001

    mio001
    "Upozornujem Vas na zavazne porusenie prac.discipliny a pripadnu vypoved zo strany zamesnavatela podla ZP paragraf 63 ods. 1 bod d a bod e."

    Je to len upozornenie ale ked bude este jedno bude s tym aj podpisovana vypoved? ... alebo nasleduje druhe upozornenie a az potom tretim krokom vypoved?

    mio001 je offline (nepripojený) mio001

    mio001
    OK, chapem. U nas sa to aj oficialne povedalo na poradach, ze bude prepustanie, takto si to len pripravuju.

    Ked teda bude vypoved za porusenie prac. discipliny budem mat narok na podporu v nezamestnanosti z uradu prace?

    D.

    mio001 je offline (nepripojený) mio001

    mio001
    Este ma napadla jedna otazka a nechcem zakladat nove vlakno ked to suvivi.

    Aka je teraz vyska podpory v nezamestnanosti?

    Dakujem este raz.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    mio001 Pozri príspevok
    Este ma napadla jedna otazka a nechcem zakladat nove vlakno ked to suvivi.

    Aka je teraz vyska podpory v nezamestnanosti?

    Dakujem este raz.
    Vyska dennej podpory sa vypocitava ako 50% z denneho vymeriavacieho zakladu, ktory sa pocita z priemernej hrubej mzdy z poslednych 2 rokov. Samozrejme existuje maximalna podpora, kedze existuej aj max. VZ pre poistenie v nezamestnanosti.
    Vyplacana je na kalendarne dni.

    mio001 je offline (nepripojený) mio001

    mio001
    Zdravicko po dlhsej dobe.

    Prosim Vas z akej doby sa vypocitava podpora v nezamestnanosti, na co a v akej vyske mam narok od statu ked budem evidovany na UP. Dakujem za pomoc.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mio001 Pozri príspevok
    Zdravicko po dlhsej dobe.

    Prosim Vas z akej doby sa vypocitava podpora v nezamestnanosti, na co a v akej vyske mam narok od statu ked budem evidovany na UP. Dakujem za pomoc.
    odpoveď máš v prísp. č. 13.

    Bol si zamestnaný v posledných 3 rokoch aspoň 730 dní ?

    mio001 je offline (nepripojený) mio001

    mio001
    Ked vypoved dostanem k 30.6.2011 a zaroven mam aj zivnost, ktoru uzatvorim potom sa ako zohladni prijem zo zivnosti?

    Da sa spravit "medzi" danove priznanie aby mi vedeli vypocitat podporu na UP od 1.7.2011?

    D.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.