Zavrieť

Porady

vyhadzov z bytu

dobry den,
mam mozno nezvycajnu otazku...
matka je vlastnikom bytu, no dlhodobo tam nezije. zije tam jej dcera so svojim maloletym dietatom. (je to ich miesto trvaleho pobytu). kvoli nezhodam (odlisnost povah)chce matka vyhodit z bytu dceru aj s dietatom. je to mozne? ako?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Nejde o to, či tam má trvalý pobyt, ten niekde musí byť pre evidenciu. Dcéra má právo bývať v byte z dôvodu rodinného vzťahu a doterajšieho stavu. Nemusí sa vysťahovať, pokiaľ nemá zabezpečené náhradné bývanie, s dieťaťom to môže byť aj náhradný byt.
    Ak by sa nedohodli, rozhodovať môže súd.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Daniela Pozri príspevok
    No, také jednoduché so zrušením trvalého pobytu to nie je. V žiadnom prípade to nezruší matka. Musí sa odhlásiť dospelá osoba sama.
    Výlučné právo odhlásiť osoby z TP má len a len VLASTNÍK NEHNUTEĽNOSTI.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Trvalý pobyt má len evidenčný charakter, nezakladá žiadne právo k nehnuteľnosti. Matka dotyčnej pôjde na obecný úrad a zruší TP raz dva.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    to je pravda,iba majiteľ nehnuteľnosti môže nakladať s TP ...ale na zrušenie TP ale musíš mať dôvod...ja som dala zrušiť TP dokonca dvom...otcovi a synovi...... na MÚ, evidencii obyvateľstva som vyplnila formulár, uviedla dôvod, a úradnička vyvesila na verejnú tabuľa, či ako sa jej hovorí oznam, o zrušení TP menovaným s 15-dňovou lehotou na odvolanie.........ak by sa starej matke podarilo nejako zrušiť TP dcére s dieťaťom, sleduj info tabuľu a odvolaj sa....

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Predpokladam, ze dcera je dospela, kedze ma dieta a ze nemaju ziadnu najomnu zmluvu s matkou ...
    Vyhodit ju moze, tak isto ako akehokolvek podnajomnika bez najomnej zmluvy.

    ootaznik je offline (nepripojený) ootaznik

    ootaznik
    je nutna najomna zmluva, ked je to miesto trvaleho pobytu dcery od jej detstva? a nejaky ohlad na malolete dieta?
    No bolo by dobré ak by sa ktomu vyjdril nejaký právnik lebo ak tam má dcéra v občianskom trvalý pobyt....

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A tuším sa mi niečo marí, že maloleté dieťa, ktoré má tam trvalý pobyt (s matkou) je voči tomuto asi chránené - nemožno ho vyhodiť na ulicu.
    Možno sa mýlim - opravte ma.

    Daniela je offline (nepripojený) Daniela

    Daniela
    Xanti Pozri príspevok
    Trvalý pobyt má len evidenčný charakter, nezakladá žiadne právo k nehnuteľnosti. Matka dotyčnej pôjde na obecný úrad a zruší TP raz dva.
    No, také jednoduché so zrušením trvalého pobytu to nie je. V žiadnom prípade to nezruší matka. Musí sa odhlásiť dospelá osoba sama.

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    Rodič môže zrušiť dospelému dieťaťu trvalý pobyt. Pri takomto úkone sa nebeire ohľad na príbuzenský vzťah.
    Len rodič nemôže zrušiť TP svojmu maloletému dieťaťu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.