Zavrieť

Porady

Cestovné náhrady

Ahojte,

chcela by som sa informovať. Náš zamestnanec pravidelne pri tuzemskej pracovnej ceste smerom do KE cestuje cez Maďarsko keďže ta cesta sa mu zdá podstatne kratšia a lepšia. Moja otázka znie či ma podľa Vás nárok na vyplatenie zahraničnej pracovnej cesty alebo nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Čo na to jeho nadradení???? ako sa postavili k tejho nezvyčajnej služobnej ceste...a transport cez HU ako dlho trvá????

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Katulikg1 Pozri príspevok
    Ahojte,

    chcela by som sa informovať. Náš zamestnanec pravidelne pri tuzemskej pracovnej ceste smerom do KE cestuje cez Maďarsko keďže ta cesta sa mu zdá podstatne kratšia a lepšia. Moja otázka znie či ma podľa Vás nárok na vyplatenie zahraničnej pracovnej cesty alebo nie?
    aj naši takto chodili, resp. z firmy, čo poznám.Ako to riešili neviem, ale potvrdili, že cesta je aj kratšia aj lepšia, rýchlejšia.....
    Nakoľko účel SC nebol v HU, podľa mňa sa nejedná o ZSC, je to len využitie cestnej komunikácie. Takže náhrada PHM prípadne aj DN, ale stravné podľa "tuzemských" taríf.
    Ďakujem za odpoveď tiež by som to brala iba ako transport keďže cieľ cesty nie je v zahraniči, ale na Slovensku.

    maartin je offline (nepripojený) maartin

    maartin
    ja by som sa chcel opytat:
    mame sluzobnu cestu do Madarska buduci pondelok, nakolko zamestnanec chce odist uz v sobotu, ma narok na stravne pripadne vreckove za dobu co bude vikendovat v zahranici?

    Dakujem

    maartin je offline (nepripojený) maartin

    maartin
    ale v podstate sobotu precestuje, tak to suhlasim, ale v tu Nedelu tam bude sukromne, nema tam ziadnu pracu, aj to pokladat ako sluzobnu cestu?

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    maartin Pozri príspevok
    ale v podstate sobotu precestuje, tak to suhlasim, ale v tu Nedelu tam bude sukromne, nema tam ziadnu pracu, aj to pokladat ako sluzobnu cestu?
    Začína SC v sobotu, ale sobota a nedeľa je prerušenie SC a SC začína až v pondelok ...

    maartin je offline (nepripojený) maartin

    maartin
    a este mam jeden dotaz:
    Pracovna cesta do zahranicia zacina teda v pondelok rano a v utorok rano o desiatej konci v sidle zamestnavatela. Zamestnanec v utorok rano o 6.30 uz musi vyrazit na cestu.
    Pre ten utorok patri zamestnancovi stravne od 0.00 - 10.00, teda sadzba do 12 hodin, vsak?
    lebo software (omega) mi to prepocital tak ze dal zamestnacovi 2x stravne, raz nad 12 hodin (teda za utorok od 0.00-6.30) a potom druhykrat do 6 hodin (teda za utorok od 6.30 - 10.00), co bolo nadefinovane ako nova jazda... ale to podla mna je zle, ze?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.