Zavrieť

Porady

dostala som faktúru po ukončení živnosti, čo s ňou ?

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Ako mám postupovať, keď živnosť som ukončila 30.7.2010, k tomuto dátumu mi skončila aj nájomná zmluva na obchod. Dňa 31.3.2011 mi došla faktúra od prenajímateľa na dofakturáciu prevádzkových nákladov za rok 2010. Ako mám teraz postupovať ? Živnosť už neexistuje a tiež som už podala daňové priznanie za rok 2010, čiže nemám ako zaúčtovať túto faktúru a taktiež účet živnosti bol zrušený. Nie je faktúra bezpredmetná ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Sú dve možnosti, podať dodatočné daňové priznanie a znížiť si základ dane o tento záväzok , ak vyšiel kladný základ dane resp. ste daň platili /túto možnosť by som zvažovala v prípade ak sa to vôbec oplatí, v závislosti od výšky záväzku/, alebo po úhrade faktúry z vlastného účtu , alebo v hotovosti faktúru jednoduch založiť mimo účtovných dokladov.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Mala si si ju zaúčtovať cez uzávierkové operácie...ale ak si platila daň, resp. mala vyšší základ dane a rozdiel pri doúčtovaní je podstatný, mohla by si uvažovať o dodatočnom daň. priznaní.....ale úhradu vyúčtovania po nájomnom musíš urobiť....zaplatiť....pretože mohla by si sa dostať cez súd na exekúciu....mala si vyššiu spotrebu ako uhradené platby za energie....

    dostala som faktúru po ukončení živnosti, čo s ňou ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.