Zavrieť

Porady

Štepenie na tekvicu

Prosím Vás ma niekto skúsenosti so štepením na tekvicu? Má to nejaký význam zaštepiť na tekvicu uhorku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    ..je to super zábavka, ak sa ti to podarí, tak tie uhorky budeš mať dlhšie ako keď máš riadne uhorky, veľkosť tam nebude väčšia ako pri normálnej uhorke, len pamätaj, že nie stále sa ti to podarí.., ja som už štiepil aj paradajku do zemiaka ale bola tam nevýhoda, že zemiaková vňať vyschla skôr, ako paradajky dozreli, ale tešil som sa aspoň z toho, že som to dosiahol..., tak nech sa ti darí..

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    legolas Pozri príspevok
    ..je to super zábavka, ak sa ti to podarí, tak tie uhorky budeš mať dlhšie ako keď máš riadne uhorky, veľkosť tam nebude väčšia ako pri normálnej uhorke, len pamätaj, že nie stále sa ti to podarí.., ja som už štiepil aj paradajku do zemiaka ale bola tam nevýhoda, že zemiaková vňať vyschla skôr, ako paradajky dozreli, ale tešil som sa aspoň z toho, že som to dosiahol..., tak nech sa ti darí..
    tak o tej paradajke som prave teraz citala. A nie je mi jasne, boli aj zemiaky aj paradajky? Myslím uroda z jedného koreňa

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    Dáša_ Pozri príspevok
    tak o tej paradajke som prave teraz citala. A nie je mi jasne, boli aj zemiaky aj paradajky? Myslím uroda z jedného koreňa
    ..zemiaky boli, ale ako som písal paradajky/plody boli malinké/ ale nedozreli pre vyschnutie zemiakovej vňate..
    štepenie uhorky na tekvicu som tiež skúšal. tekvica má mohutnejší koreňový sistém, takže zasahuje aj do väčšej hĺbky. tým rastlina lepšie znáša sucho. a druhá výhoda je, že sa "uhorkové" choroby cez tekvicový koreň do rastliny zo zeme nedostanú. platí to hlavne v tom prípade keď sa šalátové uhorky \na tých som to skúšal\ pestujú viac rokov na jednom stanovisku. do tekvice sa dá naštepiť aj melón. paradajky so zemiakmi sa mi neujali. ale asi ich treba štepiť do neskorých odrôd zemiakov aby sa nestal ten prípad čo písal kolega

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.