Zavrieť

Porady

Vystavenie faktúry

Známa ma poprosila o radu. V 9/2010 pre ich firmu robil jeden živnostík nejakú prácu. Mali sa potom dohotnúť na faktúre. No on sa odvtedy neozval až dnes. Chcem sa spýtať na Váš názor - ako postupovať. Spätne faktúru nevystaví, existuje nejaká doba, dokedy sa musí faktúra vystaviť, alebo to môže byť premlčané ? Vopred ďakujem za každý názor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Miichaela Pozri príspevok
    Firma účtuje v JU.
    Ak ju vystaví s dátumom roku 2010 a bude uhradená až v roku 2011, až tak velký problém nevidím, ak neberiem do úvahy opravný výkaz o majetku a záväzkoch, kde sa zmení hodnota záväzkov.

    15 dňová lehota na vystavenie daňového dokladu sa vzťahuje na platitela DPH. (nepíšeš, či dodávatel a odberatel sú platitelia DPH).

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    a čo tak vystaviť daňový doklad do 15 dní od ukončenia služby, práce, dodania tovaru či materiálu???

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Miichaela Pozri príspevok
    Známa ma poprosila o radu. V 9/2010 pre ich firmu robil jeden živnostík nejakú prácu. Mali sa potom dohotnúť na faktúre. No on sa odvtedy neozval až dnes. Chcem sa spýtať na Váš názor - ako postupovať. Spätne faktúru nevystaví, existuje nejaká doba, dokedy sa musí faktúra vystaviť, alebo to môže byť premlčané ? Vopred ďakujem za každý názor.
    na základe čoho vyplatili živnostníkovi dohodnutú odmenu ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Miichaela Pozri príspevok
    No šak to je jeho chyba, že žiadnu faktúru nevystavil :-)
    koho chyba ? Z akého dôvodu faktúru zháňa po termíne na podanie DP ?

    Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

    Miichaela
    veronikasad Pozri príspevok
    na základe čoho vyplatili živnostníkovi dohodnutú odmenu ?
    nič si ešte medzi sebou nevyplatili, mladý muž "nemal čas" a teraz si spomenul

    Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

    Miichaela
    veronikasad Pozri príspevok
    koho chyba ? Z akého dôvodu faktúru zháňa po termíne na podanie DP ?
    podľa mňa toho živnostníka, keď si za svoje služby hneď nevystavil faktúru, či ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Miichaela Pozri príspevok
    nič si ešte medzi sebou nevyplatili, mladý muž "nemal čas" a teraz si spomenul
    A faktúru chce vystaviť s akým dátumom ? Firma účtuje v JU alebo PU ?

    Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

    Miichaela
    Živnostík chcel najskôr vyplatiť bez faktúry, keď známa nesúhlasila, tak sa na čas odmlčal a skúša teraz. Neexistuje nejaký zákon, ktorý určuje, dokedy je možné vystaviť faktúru ? Zo zvedavosti : Môže sa jej domáhať aj po takomto čase ?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Zákon o účtovníctve....máš povinnosť 15 dní na vystavenie fa.... ved nech sa dohonú teraz na vykonanej práci.....alebo chce mať problém?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Mila123 Pozri príspevok
    Zákon o účtovníctve....máš povinnosť 15 dní na vystavenie fa.... ved nech sa dohonú teraz na vykonanej práci.....alebo chce mať problém?

    A ktorý paragraf to je? Nenašiel som.

    Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

    Miichaela
    Asi začínajú obe strany špekulovať - neexistuje žiadna objednávka na služby, nie je vystavená ani faktúra za služby - zdá sa mi, že obe strany to chcú riešiť po svojom a špekulujú, čo je pre nich najlepšie

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Miichaela Pozri príspevok
    Asi začínajú obe strany špekulovať - neexistuje žiadna objednávka na služby, nie je vystavená ani faktúra za služby - zdá sa mi, že obe strany to chcú riešiť po svojom a špekulujú, čo je pre nich najlepšie
    Joj, takých faktúr som už videla. Kedysi nám technické služby doručili v júli faktúru za odpratávanie snehu ...

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Miichaela Pozri príspevok
    Asi začínajú obe strany špekulovať - neexistuje žiadna objednávka na služby, nie je vystavená ani faktúra za služby - zdá sa mi, že obe strany to chcú riešiť po svojom a špekulujú, čo je pre nich najlepšie
    No hlavne asi špekuluje známa, ktorá prijala službu Mňa teda zaráža, ak niekto prijme službu a teraz, aj keď je to dajme tomu po roku, sa pýta či sa nedá tomu plateniu vyhnúť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ak by bol zaplatený preddavok, alebo celá suma faktúry a dodávatel odmietal vystaviť faktúru, navrhovala by som iný postup ...

    Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

    Miichaela
    Takýto živnostík by zrejme neuspel ani na súde, keďže nemá objednávku na prácu, ktorú vykonal

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    je to tak vysoká suma, že sa oplatí obom stranám špekulovať? Ak obaja učtuju v JU, nie sú platitelia, tak nech faktúru vystaví s pôvodným dátumom. Obe firmy majú síce blbo výkaz o majetku, ale to sa dá opraviť. (ja osobne, ak to nie je vysoka čiastka by som ani ten výkaz asi neopravovala)

    Alebo firma - príjemca služby špekuluje so zaplatením?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.