Zavrieť

Porady

ako rozmnožovat stromy ,ako štepit?

Dobrý den. Chcela by som a opýtat, že mám prevysnutú karaganu ,čimišnik,http://www.panoramio.com/photo/45121077 ako by sa dal tento strom rozmnožit ? treba ho štepit ? a aby hlavne bol na kmienku.prikladám foto z môjho stromu. Dakujem
IMG_1897.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

    Silvernola
    Keď si na tom takto, pohľadaj niekoho vo svojom okolí, kto sa v tom vyzná a nechaj to naňho.

    paloo je offline (nepripojený) paloo

    paloo
    deli. Pozri príspevok
    dá sa štepiť aj starší strom? Alebo len mladý? Aký starý strom sa už neštepí? Myslím bežný ovocný strom, napr. čerešňa, ktorá už cca 7 rokov rodí.
    Každý zdravý strom sa dá štepiť,a môžeš mať na ňom aj viac odrôd.

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    deli. Pozri príspevok
    dá sa štepiť aj starší strom? Alebo len mladý? Aký starý strom sa už neštepí? Myslím bežný ovocný strom, napr. čerešňa, ktorá už cca 7 rokov rodí.
    ..dá sa štepiť aj starší ovocný strom to je jedno koľko má rokov, ale je potrebné, aby bol na tom strome mladý výhonok a do neho potom zaštepiť odrodu ktorú chceš mať..

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Je treba ho naštepiť na semenáč rovnakého druhu a takto sa prenesie "pendulovitosť. Semenáč treba samozrejme zakúpiť, alebo visiať zo semienka...

    verads je offline (nepripojený) verads

    verads
    Prosím Vás a čo je to semenáč ten kmienok ? a pendulovitost , že je previsnuty ? prosim napíšte konkretnejšie , dajme tomu kúpim ten semenáč A potom ako našpepit niekde asi treba narezat , na niečo sa hmlisto pamatam ked môj dedo naštiepával ovocné stromy , poloviva kvitla na ružova a druha na bielo ...ale nevoem postup a ako presne ..

    verads je offline (nepripojený) verads

    verads
    No keby som bola na tom lepšie , asi by som sa nepýtala ani tu na porade .Ale človek nemôže všetko vediet, bývam v meste v panelaku. mám síce stary rod.dom , ale som tam nikdy nebyvala...

    Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

    Silvernola
    verads Pozri príspevok
    No keby som bola na tom lepšie , asi by som sa nepýtala ani tu na porade .Ale človek nemôže všetko vediet, bývam v meste v panelaku. mám síce stary rod.dom , ale som tam nikdy nebyvala...
    Lepšie raz vidieť ako stokrát čítať (hoci aj na Porade). To vedeli už naši starí rodičia.

    deli. je offline (nepripojený) deli.

    deli.
    dá sa štepiť aj starší strom? Alebo len mladý? Aký starý strom sa už neštepí? Myslím bežný ovocný strom, napr. čerešňa, ktorá už cca 7 rokov rodí.

    paloo je offline (nepripojený) paloo

    paloo
    verads Pozri príspevok
    pochopila som, teda sa radšej nič nepýtat , len sa ist radšej pozriet...
    Myslím,že wabi ti dobre poradil,no keď nedáš
    http://tilia.zf.mendelu.cz/ustavy/55.../roubovani.pdf

    Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

    Silvernola
    verads Pozri príspevok
    pochopila som, teda sa radšej nič nepýtat , len sa ist radšej pozriet...
    Lepšie je pozerať sa a pri tom sa pýtať.

    verads je offline (nepripojený) verads

    verads
    Zaplatím pol deci, ba aj deci ... Asi ja štepiť nebudem ...podla kresby, návodu to asi nie je ťažké, len neviem čo je to ten semenáč... bummm

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Nuž na to je napríklad google aby človek niečo našiel a vzdelával sa.
    Ale stručne. Semenáč, je stromček vyrastený zo semienka. Naň sa potom prenesie - zaštepí či zaočkuje ušľachtilá odroda ktorá má želané vlastnosti - napríklad previslý rast - pendula.
    Pozri si v google - termín "ablaktácia" - je to najjednoduchší spôsob štepenia - zvládne každý a je tam 100% úspešnosť a dá sa robiť fakticky kedykoľvek...
    Hlavne treba niečo pre to čo chcem aj urobiť - teda pohľadať snažiť sa pochopiť a potom sa opýtať na nejaké tie detaily.
    Informácie takto získané sú trvalejšie a cennejšie ako keď ti to niekto povie " po lopate".

    verads je offline (nepripojený) verads

    verads
    Dakujem pekne , teraz vyzerám ako nejaký debil..ale máš pravdu. Zas na druhej strane nemôže byt každy, a vo všetkom vzdelaný. v určitých veciach som doma ,čo zas napríklad iný nie .. ale v pohode, a dakujem velmi pekne za odpovede. Pekný zvyšok dna.

    verads je offline (nepripojený) verads

    verads
    Tak dnes som sa bola pytat v záhradkarstve na ten semenáč, a nevedeli čo to je , tam by to asi mali vediet, takže necítim sa ako debil...

    Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

    Silvernola
    verads Pozri príspevok
    Tak dnes som sa bola pytat v záhradkarstve na ten semenáč, a nevedeli čo to je , tam by to asi mali vediet, takže necítim sa ako debil...
    Semenáč je rastlinka vypestovaná zo semena. Nevieme teda vopred povedať, aké vlastnosti bude mať. Ak chceme stromček s požadovanými vlastnosťami, „oklameme“ prírodu – „prilepíme“ kúsok stromku so známymi vlastnosťami.
    Mimochodom, máme aj GOOGLE...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.