Zavrieť

Porady

určenie ceny používaného zariadenia

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť ohľadom určenia predajnej ceny použivaného zariadenia. Jeden subjekt končí prevádzkovanie predajne a potrebuje odpredať druhemu subjektu zariadenia , ktore bolo použivane:
4 notebooky
multifunkčne zariadenie
skrinky
stoličky
pokladňa a pod.
všetok tento majetok bol učtovany v prvom sujbekte do nakladov 501. Použivany bol od 4 - 2 rokov. Ako mam určit jednotkove ceny za dany majetok?
Prosim poradte.
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

    som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac janka.mo
    janka.mo Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    potrebovala by som poradiť ohľadom určenia predajnej ceny použivaného zariadenia. Jeden subjekt končí prevádzkovanie predajne a potrebuje odpredať druhemu subjektu zariadenia , ktore bolo použivane:
    4 notebooky
    multifunkčne zariadenie
    skrinky
    stoličky
    pokladňa a pod.
    všetok tento majetok bol učtovany v prvom sujbekte do nakladov 501. Použivany bol od 4 - 2 rokov. Ako mam určit jednotkove ceny za dany majetok?
    Prosim poradte.
    Dakujem.
    prosim, nie je tu nikto, kto by mi vedel poradit?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    iba dohodou medzi zmluvnými stranami.....inak ako? znalecké posudky? zbytočne vyhodené €....

    janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

    som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac janka.mo
    Mila123 Pozri príspevok
    iba dohodou medzi zmluvnými stranami.....inak ako? znalecké posudky? zbytočne vyhodené €....
    ide o to, ze konatel jednej aj druhej firmy je ta ista osoba. nechceme aby ta suma bola prehnana a zase ani prilis nizka, tak neviem ako by som to mohla urcit. ak napr. notebook bol kupeny za 350 eur pred 3 rokmi, tak ako mam urcit cenu? stolicky za 20 eur pre 4 rokmi, no teraz maju hodnotu kolko?
    viem, ze je to vecou dohody, ale aspon od coho sa odrazit....

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    podľa mňa, môjho názoru....i keď sú tie dve spoločnosti spriaznené, v jednej budeš mať príjem a v tej druhej náklad.....nie je to jedno za akú sumu si to predajú????

    janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

    som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac janka.mo
    Mila123 Pozri príspevok
    podľa mňa, môjho názoru....i keď sú tie dve spoločnosti spriaznené, v jednej budeš mať príjem a v tej druhej náklad.....nie je to jedno za akú sumu si to predajú????
    lenze v tej prvej nie je spoločnikom sam, aj ked to nechali na nho, hlavne kvoli tomu chce, aby to bolo v poriadku....

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    tak potom skús cenu obvyklú na trhu.....ale to asi v prípade stoličiek, kt. stáli cca 20€ ako to pôjde????

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    je to len o dohode. Ak za tú cenu 20 EUR kúpiš stoličku porovnateľnú ale novú, tak to asi nie je primeraná predajná cena.
    Ak usudiš, že tie stoličky sú použiteľné aspon dalsie dva roky, a boli doteraz používané dva roky, tak potom cena polovičná-tretinová......?
    je to len o dohode.

    janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

    som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac janka.mo
    KEJKA Pozri príspevok
    je to len o dohode. Ak za tú cenu 20 EUR kúpiš stoličku porovnateľnú ale novú, tak to asi nie je primeraná predajná cena.
    Ak usudiš, že tie stoličky sú použiteľné aspon dalsie dva roky, a boli doteraz používané dva roky, tak potom cena polovičná-tretinová......?
    je to len o dohode.
    dakujem vam za rady......
    nabytok a vybavenie sme sa rozhodli dat za polovicnu cenu, kedze bol pouzivany 2-3 roky a este taku dobu sa pouzivat aj da.... no a co sa tyka elektroniky, tak tam idem hladat ceny na internete a porovnam to s cenami obstaravacimi. aj ked podla mojho osobneho nazoru by som za tie notebooky nedala ani 100 eur za kus, pretoze su pouzivane denno denne minimalne 8 hodin.... takze fakt neviem....

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    .........ale vieš.
    elektronika ide dole, resp. za rovnakú cenu kúpiš stále vykonnejší PC s lepšími parametrami.
    Hovorí sa, že najlepší PC kúpiš 14 dní pred smrťou.......
    inak povedané - cena PC nezávisí až tak od miery používania ako od času. Dnes kúpiš a o 14 dní ti to ponúknu za výrazne nižšiu cenu.
    Takže ak ty by si nekúpila za 100 EUR, aj cudzí si povie, že radšej 100 EUR pridá a bude mať nový PC so zárukou....atď.
    U vás je to "medzi bratmi", ......takže trochu inak, ale o moc nie.

    určenie ceny používaného zariadenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.