Zavrieť

Porady

prečíslovanie obrázkov word 2007

Potrebovala by som poradiť. V jednom projekte mám vložené obrázky označené popisom - automaticky mi ich čísluje. Ak pri úpravách vložím nejaký obrázok medzi už vložené (niekam do textu, nie na koniec), potrebovala by som automaticky prečíslovať ostatné obrázky. Viem to urobiť jednotlivo - znova kliknúť na každý obrázok a dať aktualizovať pole. Nejde to aj nejak hromadne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arion92 je offline (nepripojený) arion92

    arion92
    go850 Pozri príspevok
    Potrebovala by som poradiť. V jednom projekte mám vložené obrázky označené popisom - automaticky mi ich čísluje. Ak pri úpravách vložím nejaký obrázok medzi už vložené (niekam do textu, nie na koniec), potrebovala by som automaticky prečíslovať ostatné obrázky. Viem to urobiť jednotlivo - znova kliknúť na každý obrázok a dať aktualizovať pole. Nejde to aj nejak hromadne?
    Najprv CTRL+A na vybratie celeho textu a potom F9.

    go850 je offline (nepripojený) go850

    go850
    toto mi aktualizovalo iba obsah celého dokumentu, neprečíslovalo obrázky. Ale aj tak vďaka za pomoc.

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    go850 Pozri príspevok
    toto mi aktualizovalo iba obsah celého dokumentu, neprečíslovalo obrázky. Ale aj tak vďaka za pomoc.
    A boli obrázky vkladané ako krížové odkazy?

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    go850 Pozri príspevok
    nie, ako klasické obrázky voľne uložené v texte
    Čiže nie je vytvorený žiadny zoznam obrázkov?...tak to potom s tou F9 nepôjde...

    Ešte mi napadlo, ak je text pod obrázkom vložený vo forme popisov - sú tieto čísla obrázkov podfarbené sivou?
    A Ty keď vkladáš nové obrázky, pripájaš k nim aj Popis? (pravý klik na obrázok a "Vložiť popis") ...a potom už len stačí vysvietiť celý dokument a dať aktualizovať polia.
    Naposledy upravil Nella_2 : 03.05.11 at 15:35

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    go850 Pozri príspevok
    hej, sú podsvietené farbou šedou
    a názvy ku Tvojim vloženým obrázkom vkladáš tiež cez "popisy"?

    go850 je offline (nepripojený) go850

    go850
    Nella_2 Pozri príspevok
    a názvy ku Tvojim vloženým obrázkom vkladáš tiež cez "popisy"?
    áno. normálne kliknem pravým tlačidlom na obrázok, dám vložiť popis - menovku Obrázok(to mi hodí číslo) a ja dopíšem názov. Takto si označím všetky obrázky. Problém nastane keď už mám všetky obrázky označené a chcem tam ešte potom nejaký dať a rovnako ho označiť - dať mu popis, tak mi to čísluje ďalej a nie po poradí v akom sa nachádzajú v texte. Čísluje mi to podľa toho koľký v poradí ten obrázok do textu vložím a nie koľký v poradí je v texte. Vytáča ma to už.

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    go850 Pozri príspevok
    áno. normálne kliknem pravým tlačidlom na obrázok, dám vložiť popis - menovku Obrázok(to mi hodí číslo) a ja dopíšem názov. Takto si označím všetky obrázky. Problém nastane keď už mám všetky obrázky označené a chcem tam ešte potom nejaký dať a rovnako ho označiť - dať mu popis, tak mi to čísluje ďalej a nie po poradí v akom sa nachádzajú v texte. Čísluje mi to podľa toho koľký v poradí ten obrázok do textu vložím a nie koľký v poradí je v texte. Vytáča ma to už.
    Ani po aktualizovaní poľa sa to číslovanie neupraví?
    Keď si prepneš kód poľa niektorého čísla obrázku, tak by malo vyzerať takto nejako:
    { SEQ obrázok \* ARABIC}

    Máš tam to "SEQ"?
    Naposledy upravil Nella_2 : 04.05.11 at 08:24

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.