Zavrieť

Porady

Socialna poistovna - prihlasenie

hladam radu skusenych.... vcera som nastupila do noveho zamestnania, zial nebolo to ono, dnes som im oznamila, ze nebudem u nich pracovat. Dohodli sme sa, ze ma odhlasia tym dnom, ako ma do SP prihlasili... chcem sa pytat, ako teraz spravne postupovat, ak si najdem pracu az neskor?... ako je to so zdravotnou poistovnou? ... dakujem vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    neofyt Pozri príspevok
    hladam radu skusenych.... vcera som nastupila do noveho zamestnania, zial nebolo to ono, dnes som im oznamila, ze nebudem u nich pracovat. Dohodli sme sa, ze ma odhlasia tym dnom, ako ma do SP prihlasili... chcem sa pytat, ako teraz spravne postupovat, ak si najdem pracu az neskor?... ako je to so zdravotnou poistovnou? ... dakujem vopred
    ak sa nepôjdeš zaevidovať na UP, musíš sa v zdr.poisťovni prihlásiť ako samoplatitel. Zisti u zamestnávatela, či ťa odhlasoval, alebo stornoval prihlášku v SP.

    neofyt je offline (nepripojený) neofyt

    neofyt
    prihlasil ma aj odhlasil tym istym dnom - vcerajsim.
    Takze v zdr. poistovni budem ako samoplatitel... a ako so Soc. poistovnou? tam netreba nic platit, za ten cas, nez si pracu najdem?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    neofyt Pozri príspevok
    prihlasil ma aj odhlasil tym istym dnom - vcerajsim.
    Takze v zdr. poistovni budem ako samoplatitel... a ako so Soc. poistovnou? tam netreba nic platit, za ten cas, nez si pracu najdem?
    Nie, nemáš povinnosť platenia, takže ani prihlásenia.

    neofyt je offline (nepripojený) neofyt

    neofyt
    tweety dakujem podarilo sa mi dovolat aj na infolinku SP a dostala som rovnaku informaciu. o starost menej

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    neofyt Pozri príspevok
    prihlasil ma aj odhlasil tym istym dnom - vcerajsim.
    Takze v zdr. poistovni budem ako samoplatitel... a ako so Soc. poistovnou? tam netreba nic platit, za ten cas, nez si pracu najdem?
    Ideš sa evidovať na Úrad práce ?

    Ak máš splnenú podmienku 270 dní nem. poistenia zo zamestnania, doporučujem prihlásiť sa v soc. poisťovni ako dobrovolne nemocensky poistená osoba. V prípade PN-ky budeš mať nárok na nemocenské z DNP.

    Socialna poistovna - prihlasenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.