Zavrieť

Porady

poradíte?

Poradíte mi prosím ako "elegantne" vyriešiť nasledovný problém?
Živnostník /JÚ/ kúpil na začiatku roku 2005 rôzne dosky , písací stôl...a materiál s ktorých si poskladal regále a vybavenie do skladu , celková suma je cca do 20 tisíc.Dal to rovno do spotreby.
Teraz v januáry 2006 mu skončil prenájom skladu. A asi už nebude mať sklad. Čo s tými regálmi a vybavením má účtovne urobiť v JÚ aby to mal O.K.?

Ďakujem vopred za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    A tie svojpomecne vyrobené regále má zaradené v majetku firmy ako krátkodobý majetok ? Ak áno, tak ho vyradí k 31.12.05 do osobného užívania a to je všetko.
    Ak nie, tak nie je čo vyraďovať, pretože to má v JU zaúčtované v spotrebe.
    Pekný deň želám.
    Naposledy upravil Manual : 06.01.06 at 16:37

    porfin je offline (nepripojený) porfin

    porfin
    Mylím že to nemá v majetku...ešte sa opýtam...
    Takže ak by to nemal v majetku tak je to O.K. tak ako to urobil, že to dal ako "spotreba"? Nebude dáky chytí daňovák do toho rýpať, že kde dal tie regály....

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    porfin
    Mylím že to nemá v majetku...ešte sa opýtam...
    Takže ak by to nemal v majetku tak je to O.K. tak ako to urobil, že to dal ako "spotreba"? Nebude dáky chytí daňovák do toho rýpať, že kde dal tie regály....
    Ak tie regále nemal v majetku, tak daňovák nevie že vôbec nejaké regále mal. Pretože nakúpené dosky a iné z čoho to robil dával priamo do materialu alebo réžie, takže žiadna stopa po regáloch. A keď ich mal v majetku, tak ich treba vyradiť a to tak že na karte napíšeš jednoducho datum vyradenia k 31.12.05 a to je všetko, žiadna veda. Asi toľko.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Nopredsa sa mi zdá , že tie regále po 1 roku vyradiť je opovážlivé . Predsa nemôžu byť až také opotrebované .Ja by som ich viedla v drobnom majetku a buď ich ešte v mojej podnikateľskej činnosti budem používať , alebo ak nie , tak by som ich predala a získaný príjem účtovala do príjmu OVZD . Nie za takú cenu ako nové , ale nižšiu .

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Zita5
    Nopredsa sa mi zdá , že tie regále po 1 roku vyradiť je opovážlivé . Predsa nemôžu byť až také opotrebované .Ja by som ich viedla v drobnom majetku a buď ich ešte v mojej podnikateľskej činnosti budem používať , alebo ak nie , tak by som ich predala a získaný príjem účtovala do príjmu OVZD . Nie za takú cenu ako nové , ale nižšiu .
    Aj to je jedna možnosť, ale najprv musí zistiť, či vôbec ich má v kr. majetku.
    Pekný deň želám...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Zita5
    Nopredsa sa mi zdá , že tie regále po 1 roku vyradiť je opovážlivé . Predsa nemôžu byť až také opotrebované .Ja by som ich viedla v drobnom majetku a buď ich ešte v mojej podnikateľskej činnosti budem používať , alebo ak nie , tak by som ich predala a získaný príjem účtovala do príjmu OVZD . Nie za takú cenu ako nové , ale nižšiu .
    iste, aj to je možnosť, ale daňovník nemusí byť až taký uvedomelý...
    ak o tom nemá evidenciu, tak to spotreboval, kontrolu to zaujímať nemusí, rozhodne z toho nemôže robiť nejakú vedu. Odovzdal sklad a tie regále v nom zostali... hotovo.. bodka.
    Ved na to je tá hranica pre odpisovaný majetok, aby sa využívala, nie?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Lida
    iste, aj to je možnosť, ale daňovník nemusí byť až taký uvedomelý...
    ak o tom nemá evidenciu, tak to spotreboval, kontrolu to zaujímať nemusí, rozhodne z toho nemôže robiť nejakú vedu. Odovzdal sklad a tie regále v nom zostali... hotovo.. bodka.
    Ved na to je tá hranica pre odpisovaný majetok, aby sa využívala, nie?
    Možno práve ja som asi tá " uvedomelejšia " . Vieš ja vždy radšej tak opatrne , aby to nebolelo .

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Zita5
    Možno práve ja som asi tá " uvedomelejšia " . Vieš ja vždy radšej tak opatrne , aby to nebolelo .
    nebolelo koho? nebolelo daňovníka, alebo nebolelo štát?
    ja zas tak fifty-fifty, radšej nech si daňovník pomôže ak môže.... v rámci zákona, zvyšok potom daňovníka tak nebolí.

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Zita5
    Možno práve ja som asi tá " uvedomelejšia " . Vieš ja vždy radšej tak opatrne , aby to nebolelo .
    Uvedomelý? To je terminológia zo socializmu. Vtedy nás všetkých nútili byť uvedomelí.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Baby preboha , já tiež nechcem džgať / fuj aké hnusné slovo /:p štátu , ale dá sa to spraviť aj takým spôsobom ako napísala Lidka fifty - fifty . Ja predám regále za prijateľnú cenu , ktorú si zvolím ja ako podnikateľ . V konečnom dôsledku rozmýšľame myslím rovnako , záleží len odo mňa ako sa s tým počas roka vysporiadam . Aký dopad to bude mať na moje účtovníctvo a tým aj na výšku príjmu a z toho potom aj na výšku dane , o tom budem rozhodovať ja ak budem šikovná . . Nebudem o tom rozvádzať dalekosiahle debaty , však vieme dobre o čom hovorím . Práve preto to moje vyjadrenie , aby to nebolelo . Tým bude všetko v poriadku .

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    akurát, že v tomto konkrétnom prípade mnou zvolená suma - v rámci zákona - podľa hesla fiftyfifty - je nulová predajná cena. To je všetko.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.