Zavrieť

Porady

Absolventska prax.. POMOC

" • Ak uchádzač o zamestnanie predčasne ukončí absolventskú prax, bude ho úrad práce, sociálnych vecí a rodiny sankcionovať?
V prípade predčasného ukončenia absolventskej praxe sa skúmajú dôvody jej ukončenia. Ak absolvent predčasne ukončí absolventskú prax bez uvedenia vážneho dôvodu, úrad práce, sociálnych vecí a rodiny ho vyradí z evidencie uchádzačov o zamestnanie dňom zistenia predčasného ukončenia vykonávania absolventskej praxe." NA AKO DLHO MA VYRADIA, KEDY SA MOZEM SPAT ZAEVIDOVAT ?
Naposledy upravil Mattmih : 03.05.11 at 20:12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Ja som mala absolventku a v zmluve som mala,že v prípade ak si nájde prácu musím jej umožniť ukončenie praxe u mňa. Nechce sa mi tú zmluvu hľadať, ináč by som Ti napísala presné znenie, ale predsa aj Ty musíš mať zmluvu, tak si ju preštuduj čo v nej je

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Vymazal si príspevok ?? Prečo ? Už máš odpoveď? Ale aj iní by ju chceli poznať. Ja reagujem na Tvoj vymazaný príspevok.


    Čerpané z Ústredného portálu verejnej.....


    Úrad vyradí uchádzača o zamestnanie z evidencie uchádzačov o zamestnanie dňom zistenia:
    • vykonávania práce bez pracovného pomeru alebo obdobného pracovného vzťahu,
    • nástupu do zamestnania,
    • nedodržania povinnosti (bez vážnych dôvodov) byť k dispozícii úradu do troch pracovných dní od doručenia písomnej výzvy alebo ústneho vyzvania úradom pri osobnom kontakte s uchádzačom o zamestnanie za účelom ponúknuť uchádzačovi vhodné zamestnanie alebo účasť na niektorom z aktívnych opatrení na trhu práce,
    • nespolupráce s úradom,
    • že mu bolo v členskom štáte Európskej únie alebo v cudzine udelené povolenie na zamestnanie.
    V týchto prípadoch úrad znovu zaradí uchádzača o zamestnanie do evidencie uchádzačov o zamestnanie po uplynutí troch mesiacov odo dňa jeho vyradenia z evidencie uchádzačov o zamestnanie (to platí aj v prípade požiadania o vyradenie z evidencie uchádzačov o zamestnanie).

    Mattmih je offline (nepripojený) Mattmih

    Mattmih
    "že mu bolo v členskom štáte Európskej únie alebo v cudzine udelené povolenie na zamestnanie.
    V týchto prípadoch úrad znovu zaradí uchádzača o zamestnanie do evidencie uchádzačov o zamestnanie po uplynutí troch mesiacov odo dňa jeho vyradenia z evidencie uchádzačov o zamestnanie (to platí aj v prípade požiadania o vyradenie z evidencie uchádzačov o zamestnanie)."
    TAKZE TO PLATI AJ KED SOM NA TEJ ABS PRAXI HEJ ? V POHODE IM TO OZNAMIM ONI MA ODHLASIA NA 3 MESIACE A TAK MA ZAEVIDUJU SPAT ? NO LEN ASI BUDU CHCIET VIDIET PRACOVNE POVOLENIE NO A VIEM ZE TO AJ JA UVIDIM PRVYKRAT V ZAHRANICI.

    Absolventska prax.. POMOC

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.