Zavrieť

Porady

Panel úloh - ikony

Ja už sa z toho PC picnem. Zmizli mi z panela úloh ikony TotalComander (viac násobná inštalácia). Preinštaloval som TC, dal som pripnúť na panel úloh a nič.
Doteraz to bolo v poriadku. Všetko funguje, len to zobrazenie ikon TC.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Panel uloh obsahuje 4 casti vid ...
    • Tlačidlo Štart Obrázok tlačidla Štart, pomocou ktorého sa otvára ponuka Štart. Informácie nájdete v téme Ponuka Štart (prehľad).
    • Panel Rýchle spustenie, ktorý umožňuje spustiť programy jedným kliknutím.
    • Stredná časť, na ktorej sú zobrazené otvorené programy a dokumenty. Umožňuje rýchle prepínanie medzi nimi.
    • Oblasť oznámení, v ktorej sa nachádzajú hodiny a ikony (malé obrázky) zobrazujúce stav jednotlivých programov a nastavení počítača.


    Kde ocakavas tie ikony ? uz som sa pytal, mato byt v panely rychleho spustenia ?

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Tam, kde sa pripínajú všetky programy - viď prieskumník "Pripnúť na panel úloh". Je to panel rýchleho spustenia.

    Poznámka: stalo sa mi to potom, keď som jednej inštalácii/odkazu TC zmenil ikonu. Nezdá sa mi, aby toto bolo príčinou. Samozrejme, že som prečistil registre.

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    C:\Users\meno_pouzivatela\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\TaskBar

    V tomto priečinku sú pripnuté ikony, skús to tam nakopírovať.

    kamowski je offline (nepripojený) kamowski

    kamowski
    1) ak nemáte ikonu tc na ploche - vytvorte si ju (c/progfiles/tc/tc.exe kliknúť pravým-odoslať kam-pracovná plocha, vytvoriť odkaz)
    2) ak (už) máte ikonu tc na ploche, chytiť ju pravým tlačidlom myšky a pretiahnuť do panela rýchleho spustenia - voľba presunúť

    P.S. panel rýchleho spustenia nesmie byť uzamknutý!! (pozri v štart-vlastosti)
    :-)

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    KoxXxo - Kopírovanie nepomohlo. Ak dám pripnúť, tak sa v tomto adresáry neobjaví.

    kamowski
    2) nedá sa (zákaz vjazdu). Vždy mi to fungovalo aj so zamknutým panelom.

    Skúšal som všelijaké kombinácie - aj pripnúť + nakopírovanie podľa KoxXxo a nič.

    kamowski je offline (nepripojený) kamowski

    kamowski
    no neviem, zato je uzamknutý aby "bol uzamknutý"
    klikni na štart pravým-vlastnosti a tam to niekde nájdeš, nepopíšem ti to presne lebo mám linux

    keď ho odomkneš, skús oba spôsoby, ten môj bude fungovať ten druhý nepoznám ale mal by tiež

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Prosím Ťa, za čo ma máš . Jasné, že som to vyskúšal s odomknutým panelom. A tak som to všetko skúšal.
    Prešiel som všetky adresáre uvedené KoxXxom, vymazal všetky výsktyty TC. Bolo ich tam viac. Čistím registre, reštartujem potom OS a uvidím.

    kamowski je offline (nepripojený) kamowski

    kamowski
    sorry :-)
    tieto príspevky čítajú aj menej zdatní a tak sa snažím písať tak aby to aj oni pochopili.
    Po tom čistení napíš ako si dopadol aby sme boli múdrejší.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Chovanie ostalo to isté.
    //tieto príspevky čítajú aj menej zdatní
    To mi vôbec nevadí. Nie som nejaký expert.

    kamowski je offline (nepripojený) kamowski

    kamowski
    skús tc odinštalovať a vyčistiť registre (dobrý je revo uninstaller, ten vymaže aj registre aj ostatné zbytky po programe a je free) , viac ma už nenapadá

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    //skús tc odinštalovať a vyčistiť registre
    Môžem to skúsiť. Ale zajtra. Na čistenie používam CCleaner, AML free registri cleaner, Eusing free registri cleaner a System Mechanic. Myslím si, že to stačí.

    kamowski je offline (nepripojený) kamowski

    kamowski
    sthruska Pozri príspevok
    Na čistenie používam CCleaner, AML free registri cleaner, Eusing free registri cleaner a System Mechanic. Myslím si, že to stačí.
    V čom podnikáš?
    Upratovací servis?

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Hm, čosi sa mi nepozdávalo, tak som skúsil pripnúť iný program. Konkrétne CCleaner.exe. Tlačidlo nikde. Takže to platí všeobecne, nie len pre TC. A to je zle.
    Poznámka: Používam Vista start menu.
    Naposledy upravil sthruska : 05.05.11 at 07:34

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Urobil som obnovu systému a je pokoj.
    Technická podpora odpovedala, že je problém v registroch a viac nič. Možno by reagovali v pondelok, ale už nemusia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.