Zavrieť

Porady

Daňové priznanie za rok 2005

Prosím niekoho na Porade,kto mi môže pomôcť s mojím problémom:
Ocko je SZČO,vykonáva remeseľnú živnosť(klampiar).čo všetko si môže odpísať z daň.priznania.Nemá daň.bonus na deti(ten si uplatňuje jeho zamestnaná manželka).Má náklady na telefón,PHM,odvody...Akú má odpočítateľnú položku sám za seba?
Vopred ďakujem (Relka)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    chce si uplatnit paušílne výdavky?
    vsetkz cisla tu nájdes, daj si Hľadať

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    relka
    Prosím niekoho na Porade,kto mi môže pomôcť s mojím problémom:
    Ocko je SZČO,vykonáva remeseľnú živnosť(klampiar).čo všetko si môže odpísať z daň.priznania.Nemá daň.bonus na deti(ten si uplatňuje jeho zamestnaná manželka).Má náklady na telefón,PHM,odvody...Akú má odpočítateľnú položku sám za seba?
    Vopred ďakujem (Relka)
    Relka ocko si buď vedie účtovníctvo alebo si môže uplatniť paušálne výdavky vo výške buď 25% alebo 60%. Neviem presne kde je klampiarstvo zaradené. Má nárok na odpočítateľnú položku za rok 2005 vo výške 87.936,- Sk.

    MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

    proste ja MIRKA
    DanielaSĽ
    Relka ocko si buď vedie účtovníctvo alebo si môže uplatniť paušálne výdavky vo výške buď 25% alebo 60%. Neviem presne kde je klampiarstvo zaradené. Má nárok na odpočítateľnú položku za rok 2005 vo výške 87.936,- Sk.
    a neboli náhodou schválené 40%-né paušálne výdavky?

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    MIRKA
    a neboli náhodou schválené 40%-né paušálne výdavky?
    Boli , ale za rok 2006.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    relka
    Prosím niekoho na Porade,kto mi môže pomôcť s mojím problémom:
    Ocko je SZČO,vykonáva remeseľnú živnosť(klampiar).čo všetko si môže odpísať z daň.priznania.Nemá daň.bonus na deti(ten si uplatňuje jeho zamestnaná manželka).Má náklady na telefón,PHM,odvody...Akú má odpočítateľnú položku sám za seba?
    Vopred ďakujem (Relka)
    Ak patrí klampiarstvo medzi remeselné živnosti (to pozri, či je to tak), a nie je platcom dph, môže si uplatniť paušálne výdavky vo výške 60%.
    Ak vedie účtovníctvo, potom si môže uplatniť skutočné výdavky v zmysle účtovných predpisov a ZDP.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    relka, ak má príjem LEN z klampiarstva, to patrí medzi remeselné činnosti, tak mu zrátaj príjmy za celý rok, odrátaj 60 % výdavky bez toho aby si čo len korunu preukazovala, pridaj k tomu výšku zaplatených príspevkov na poistné a za 10 minút máš DP urobené. Má nárok na celú nezdaniteľnú sumu 87.936.- Sk, pokiaľ nebol k 1. 1. 2005 starobný dôchodca. Nedávaš k DP ani výkazy o príjmoch a výdavkoch a majetku a záväzkoch.

    Daňové priznanie za rok 2005

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.