Zavrieť

Porady

platby do zdravotnej poistovne

Zdravim vsetkych, potrebovala by som poradit.
Zivnostnik ma za rok 2004 zaplatenu zdravotnu poistovnu, v roku 2005 januar aj februar a v marci nastupil na civilku, civilka skoncila v decembri. Lenze zivnostnik neoznamil, ze civilkuje a ani neprerusil zivnost, no nevykonaval ju. Co teraz? Aj tak bude musiet platit za cely rok 2005 zdravotnej poistovni. Da sa stym este nieco robit? Navyse zivnostnik v januari 2006 zivnost rusi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    V tomto nie som doma, ale aspoň to možno upozorní niekoho, kto vie odpoveď presne. Myslím že o tom vykonávaní civilky má nejaký doklad a keď sa s týmto preukáže vo svojej zdravotnej poisťovni, tak ho presunú do kategórie, kedy zaňho platí štát. Ale krk na to nedám.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    smajlinka
    Zdravim vsetkych, potrebovala by som poradit.
    Zivnostnik ma za rok 2004 zaplatenu zdravotnu poistovnu, v roku 2005 januar aj februar a v marci nastupil na civilku, civilka skoncila v decembri. Lenze zivnostnik neoznamil, ze civilkuje a ani neprerusil zivnost, no nevykonaval ju. Co teraz? Aj tak bude musiet platit za cely rok 2005 zdravotnej poistovni. Da sa stym este nieco robit? Navyse zivnostnik v januari 2006 zivnost rusi.
    Ak vedel o tom , že ide na civilku , tak sa mal odhlásiť . Teraz by som odporúčala vziať doklad o civilke a nech radšej ide osobne na ZP sa dohodnúť , že čo s tým , pretože určite mu vykazujú dlh voči ZP . Ak už zrušil aj živnosť , tak aj to si zároveň vybaví . Nech si zoberie so sebou aj doklad o zrušení ŽL . Určite to netreba zanedbať . To je podľa mňa najlepšie riešenie osobne tam zájsť . Neviem aký prístup zaujme ZP voči nedoplatkom , to si neodvážim takto povedať .

    platby do zdravotnej poistovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.