Zavrieť

Porady

Skrátený pracovný čas

Čaute poraďáci, potrebovala by som sa poradiť ohľadom mzdy. Teraz vo firme začneme pracovať 4 dni do týždňa, Ak mal človek doteraz výšku základnej zmluvnej mzdy napr. 420, akú bude mať zákl. zml. mzdu pri odpracovaní 120 hodín mesačne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    peta055 Pozri príspevok
    Čaute poraďáci, potrebovala by som sa poradiť ohľadom mzdy. Teraz vo firme začneme pracovať 4 dni do týždňa, Ak mal človek doteraz výšku základnej zmluvnej mzdy napr. 420, akú bude mať zákl. zml. mzdu pri odpracovaní 120 hodín mesačne?
    Je to úplne jednoduché, pokiaľ takto píšeš, predpokladám, že uvedený pracovník je odmeňovaný hodinovou mzdou. Takže v zmluve mal mať aj takúto uvedenú. Potom už nie je problém vynásobiť skutočne odpracovanými hodinami.

    Pokiaľ by tak nebolo a má uvedených 420 euro za 5 dňový
    pracovný týždeň, tak 420 : 5 x 4 = 336 euro. Samozrejme musíš to poriešiť dodatkom k pracovnej zmluve, kde uvedieš, že sa kráti fond pracovného času na 4 dňový a zamestnancovi to dáš podpísať.

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    peta055 Pozri príspevok
    Dodatky im dám podpísať, ale neviem, ako to je so Sociálnou poisťovňou, aj tam to treba nejako nahlasovať?
    Prečo by si to mala nahlasovať do SP? Odvody pošleš podľa skutočnej výšky zárobku.

    peta055 je offline (nepripojený) peta055

    peta055
    Dodatky im dám podpísať, ale neviem, ako to je so Sociálnou poisťovňou, aj tam to treba nejako nahlasovať?

    Skrátený pracovný čas

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.