Zavrieť

Porady

výpočet podpory v nezamestnanosti

merk merk

merk je offline (nepripojený) merk

Dobry den
chcel by som sa informovat ohladom pripadu, ked skoncim TPP dohodou nastupim u ineho zamestnavatela na dohodu na cca. 2 mesiace - z akeho zakladu sa mi vypocita podpora v nezamestnanosti ak by som po tych dvoch mesiacoch isiel na urad prace.

Dakujem
Naposledy upravil Dav : 12.05.11 at 11:20
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

merk Pozri príspevok
Dobry den
chcel by som sa informovat ohladom pripadu, ked skoncim TPP dohodou nastupim u ineho zamestnavatela na dohodu na cca. 2 mesiace - z akeho zakladu sa mi vypocita podpora v nezamestnanosti ak by som po tych dvoch mesiacoch isiel na urad prace.

Dakujem
Kolko trval tracovný pomer (na zmluvu) ? Kedy si naposledy poberal dávku v nezamestnanosti ? Potrebuješ 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných 3 rokoch. Počas práce na dohodu nemáš poistenie v nezamestnanosti
0 0
merk merk

merk je offline (nepripojený) merk

vsetko splnam, avsak ak po skonceni TPP a hned sa zamestnam na dva mesiace na dohodu a po tych dvoch mesiacoch by som siel na urad prace. Z coho mi vypocitaju davku v nezamestnanosti ?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
merk Pozri príspevok
vsetko splnam, avsak ak po skonceni TPP a hned sa zamestnam na dva mesiace na dohodu a po tych dvoch mesiacoch by som siel na urad prace. Z coho mi vypocitaju davku v nezamestnanosti ?
Dávku v nezamestnanosti ti vypočítajú z VZ, ktoré si dosiahol počas zamestnania.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

merk Pozri príspevok
vsetko splnam, avsak ak po skonceni TPP a hned sa zamestnam na dva mesiace na dohodu a po tych dvoch mesiacoch by som siel na urad prace. Z coho mi vypocitaju davku v nezamestnanosti ?
Podpora sa počíta len z PP, tie dva mesiace práce na dohodu ju nijako neovplyvnia, pretože to nie je PP.
1 0
merk merk

merk je offline (nepripojený) merk

1.Cize teoreticky, kolko mesiacov mozem pracovat na dohodu po skonceni TPP aby mi este vznikol narok na podporu v nezamestnanosti 6 mesiacov?

2. Po skonceni PP sa musim evidovat na urade prace a mozem popri tom pracovat na dohodu? Kto plati pri dohode poistenie v nezamestnanosti
0 0
Dana L Dana L

Dana L je offline (nepripojený) Dana L

ano, môžeš sa po skončení PP nahlásiť na UP a pracovať na dohodnu. Ešte by som ti poradila zamestnanť sa na PP aspoň na dva dni s max. VZ, aby bola podpora pekná.
0 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

merk Pozri príspevok
1.Cize teoreticky, kolko mesiacov mozem pracovat na dohodu po skonceni TPP aby mi este vznikol narok na podporu v nezamestnanosti 6 mesiacov?

2. Po skonceni PP sa musim evidovat na urade prace a mozem popri tom pracovat na dohodu? Kto plati pri dohode poistenie v nezamestnanosti

Veronika ti odpovedala v príspevku č. 2, že "Počas práce na dohodu nemáš poistenie v nezamestnanosti". Evidovaný na ÚP môžeš byť hneď po skončení PP, a pri dodržaní limitov odpracovaných hodín máš nárok na podporu.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

merk Pozri príspevok
1.Cize teoreticky, kolko mesiacov mozem pracovat na dohodu po skonceni TPP aby mi este vznikol narok na podporu v nezamestnanosti 6 mesiacov?

2. Po skonceni PP sa musim evidovat na urade prace a mozem popri tom pracovat na dohodu? Kto plati pri dohode poistenie v nezamestnanosti
Môžeš pracovať tolko mesiacov, aby si splnil podmienku poistenia v nezamestnanosti 730 dní v posledných troch rokoch. (ak sa medzitým náhodou nezmení zákon).

Evidencia na UP nie je povinná. Pri dohode neplatí nikto poistenie v nezamestnanosti. Ak však počas výkonu práce na dohodu nebudeš evidovaný na UP, musíš sa prihlásiť v zdr.poisťovni ako samoplatitel (sám si platiť zdr.poistenie 46,06€ mesačne)
1 0
merk merk

merk je offline (nepripojený) merk

To znamena, ze ak by som po skonceni TPP (3 roky) sa prihlasil na urad prace bez toho aby som poberal podporu v nezamestnanosti a pracoval na dohodu, mozem po ukonceni prace na dohodu ( cca 3 mesiace) poziadat o vyplacanie podpory v nezamestnanosti po dobu 6 mesiacov?

Dakujem
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Keď sa zaregistruješ na UP ako uchádzač o zamestnanie, tak na dohodu môžeš mesačne zarobiť max. 136,61 € + dostaneš aj dávky v nezamestnanosti (podporu). Pokiaľ zarobíš na dohodu viac, tak Ťa vyradia z evidencie.
Keď chceš pracovať na dohodu počas registrácie, musíš vopred nahlásiť na úrade túto zárobkovú činnosť ešte pred výkonom práce.
0 0
Knallhar Knallhar

Knallhar je offline (nepripojený) Knallhar

Otázka. A ako môžu niekoho vyradit z evidencie ked zarobí na dohodu viac ako 136,61€? Ako na to prídu?
Moja bývala kolegyňa pred cca 3ma rokmi ked dostala výpoveď šla na úrad prace dostavala podporu a popri tom robila na dohodu za 600eur a nikto ju z evidencie nevyradil.
0 0
HankaH HankaH

HankaH je offline (nepripojený) HankaH

Dobrý deň,
bývalý zamestnanec bol zamestnaný presne 2 roky (PP na dobu určitú do 5/2011). Na ÚP bol naposledy evidovaný od 12/2007 do 10/2008. Bude mať nárok na podporu v nezamestnanosti? Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

HankaH Pozri príspevok
Dobrý deň,
bývalý zamestnanec bol zamestnaný presne 2 roky (PP na dobu určitú do 5/2011). Na ÚP bol naposledy evidovaný od 12/2007 do 10/2008. Bude mať nárok na podporu v nezamestnanosti? Ďakujem.
spočítaj, či má 730 dní poistenia v nezamestnanosti. Príp. PN-ka je vylučitelná doba pri výpočte VZ.
0 0
HankaH HankaH

HankaH je offline (nepripojený) HankaH

Tým, že bol zamestnaný prestne 2 roky, tak túto podmienku, myslím, spĺňa. PN v posledných dvoch rokoch nebol. Ovplyvňuje nárok na podporu aj predchádzajúca evidencia na ÚP? A tiež fakt, že PP bol na dobu určitú?
Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

HankaH Pozri príspevok
Tým, že bol zamestnaný prestne 2 roky, tak túto podmienku, myslím, spĺňa. PN v posledných dvoch rokoch nebol. Ovplyvňuje nárok na podporu aj predchádzajúca evidencia na ÚP? A tiež fakt, že PP bol na dobu určitú?
Ďakujem.
Kedy naposledy poberal dávku v nezamestnanosti ?
0 0
HankaH HankaH

HankaH je offline (nepripojený) HankaH

V 10/2008
0 0
nadka1 nadka1

nadka1 je offline (nepripojený) nadka1

účtovník
Dana L Pozri príspevok
ano, môžeš sa po skončení PP nahlásiť na UP a pracovať na dohodnu. Ešte by som ti poradila zamestnanť sa na PP aspoň na dva dni s max. VZ, aby bola podpora pekná.
Reagujem na tento príspevok, to znamená, že výška podpory by sa počítala z tohto max.VZ a nie z celkového priemeru počas 2 rokov? Je to možné dosiahnuť aj tak, že po skončení PP si pár dní zaplatím dobrovoľné poistenie z max.VZ a podpora bude z tohto základue, nie zo základu zo skončeného zamestnania? Nemám v tom jasno, potrebujem poradiť,príp.odkázať na príslušný predpis. Vďaka,pekný deň.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nadka1 Pozri príspevok
Reagujem na tento príspevok, to znamená, že výška podpory by sa počítala z tohto max.VZ a nie z celkového priemeru počas 2 rokov? Je to možné dosiahnuť aj tak, že po skončení PP si pár dní zaplatím dobrovoľné poistenie z max.VZ a podpora bude z tohto základue, nie zo základu zo skončeného zamestnania? Nemám v tom jasno, potrebujem poradiť,príp.odkázať na príslušný predpis. Vďaka,pekný deň.
aby ti dobrovolné poistenie v nezamestnanosti ovplyvnilo výšku dávky v nezamestnanosti, musí trvať 26 týždňov.
0 0
janka marenistakova janka marenistakova
Dobrý deň,
ja to vidím takto -
1. / za tie dva mesiace je potrebné doplatiť zdrav. poistenie, keďže si nebol v PP ani evidovaný na UPSVaR, mesačne 46,06 Eur
2./ zaevidovať sa na UPSVaR, pri nároku na podporu sa bude skúmať , či si platil v posledných troch rokoch poistenie v nezamestnanosti 730 dní / pozor na vylúčiteľné doby ako je PN , OČR /, dostaneš 50% z priemernej hrubej mzdy po dobu 6 mesiacov
3./ môžeš robiť na dohody mimo pracovného pomeru - nemôžeš prekročiť zákonom stanovenú hranicu čo sa týka počtu odpracovaných hodín a mzdy,
inak ťa vyradia z evidencie , zistia to tak, že každý mesiac budeš nosiť na úrad potvrdenie o príjem za predchádzajúci mesiac / veľakrát sa líši skutočnosť od potvrdenia /, takže je to na vôli a znalosti zamestnávateľa
4./ ak sa zamestnáš a nestihneš vybrať celý polročný nárok, požiadaj o zvyšok písomnou žiadosťou , v priebehu ďalších 2 rokov v prípade opätovnej evidencie nedostaneš nič
Janka
0 0
nadka1 nadka1

nadka1 je offline (nepripojený) nadka1

účtovník
veronikasad Pozri príspevok
aby ti dobrovolné poistenie v nezamestnanosti ovplyvnilo výšku dávky v nezamestnanosti, musí trvať 26 týždňov.
Ďakujem za rýchlu reakciu, teda musela ba som platiť z maxima 26 týždňov a podpora bude maximálna? Čo ak sa zamestnám na pár dní a zamestnávateľ bude za mňa platiť z maxima, ovplyvní to výšku podpory?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať