Zavrieť

Porady

Ako dostať dáta zo záložného disku

Mám záložný disk My Book Essential WD na ktorý boli zálohované dáta z počítača Macintosh. Momentálne sa potrebujem k tým dátam dostať, ale mám len Windows Vista. Pripojila som disk, najskôr to chcelo nejaký driver (niečo s USB) ktorý som našla na nete a stiahla. Napísal, že to bolo úspešne nainštalované. Problém je, že sa na ten disk nedostanem. On síce okrem pevných diskov ukazuje aj nejaký Vymeniteľný disk, ktorý inak vidím aj keď záložný disk nemám pripojený, keď ho chcem otvoriť, vypíše: Vložte disk do jednotky. Pritom je pripojený aj zapnutý, už mi nevypisuje nič o inštalácii. Keď ho odpojím a zapojím, spraví ten zvuk, akože bol pripojený. Skúšala som aj reštartovať niekoľko krát celý komp, bez výsledku. Už fakt neviem čo mám robiť. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kamowski je offline (nepripojený) kamowski

    kamowski
    stiahni si niektoré liveCD linuxu (ubuntu, greenie, linuxMint, ...) napáľ obraz disku na cd a daj "nabootovať" z cd/dvd. Pri spustení zvol si jazyk a "vyskúšať".
    Linux by mal čítať aj partície vytvorené v mac. Dáta si tak stiahneš na win partície.
    http://releases.ubuntu.cz/11.04/ubun...sktop-i386.iso
    http://linuxfreedom.com/greenie/greenie-8.1m.iso
    http://www.linuxmint.com/download.php

    Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

    Katka01
    Ďakujem, podarilo sa mi tam dostať pomocou toho MacDrive. Vy sa náhodou nevyznáte v macovskom programe TimeMachine ktorý robí tieto automatické zálohy? V tej zálohe mám kopu divných súborov, väčšina z nich má 0 kB a celé dokopy to má len 25MB. Súbory sú často bez prípony alebo majú tieto prípony: php, cache, rdf, dat, sqlite, json a iné. Neviem ako z toho urobiť normálne súbory. Medzitým mi ide už aj Mac, takže ak sú tie data zlé, nie je to žiadna tragédia, len by som chcela vedieť hlavne do budúcnosti, aby som to dobre zálohovala a aby som vedela tie dáta aj obnoviť do normálnej podoby. Ďakujem

    zaq.sk je offline (nepripojený) zaq.sk

    zaq.sk
    Katka01 Pozri príspevok
    Súbory sú často bez prípony alebo majú tieto prípony: php, cache, rdf, dat, sqlite, json a iné. Neviem ako z toho urobiť normálne súbory. Medzitým mi ide už aj Mac, takže ak sú tie data zlé, nie je to žiadna tragédia, len by som chcela vedieť hlavne do budúcnosti, aby som to dobre zálohovala a aby som vedela tie dáta aj obnoviť do normálnej podoby. Ďakujem
    Subory s priponami php, json, cache... su asi subory weboveho rozhrania toho spominaneho programu. Pre istotu si subory zalohujte sama na USB disk/Externý disk. Ak je velkost zalohy iba 25MB je dost mozne ze softver bol zle nastaveny a v skutocnosti vam nic nezalohoval.

    Ako dostať dáta zo záložného disku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.