Zavrieť

Porady

psychologická rada

Ahojte. Neviete mi poradiť čo znamená vizuálno-retenčné schopnosti podpriemer a čo znamená osobnosť premorbidne akcentovaná v afektivite? Ale nejaký link kde by som sa dozvedela viac? Za každú odpoveď ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    gabika.mato Pozri príspevok
    Ahojte. Neviete mi poradiť čo znamená vizuálno-retenčné schopnosti podpriemer a čo znamená osobnosť premorbidne akcentovaná v afektivite? Ale nejaký link kde by som sa dozvedela viac? Za každú odpoveď ďakujem
    Vizuálno-retenčné schopnosti - podpriemer

    Vizuálny - týkajúci sa zrakového vnímania, pozorovaný okom
    Retenčný - schopnosť podržať si niečo v pamäti, schopnosť zapamätať si;

    Premorbidne akcentovaná v afektivite

    Premorbidný - objavujúci sa pred nástupom choroby
    Akcentovaný - je jedinec , ktorý má zvýraznenú určitú vlastnosť , no nie je v konflikte so spoločnosťou
    Afektivita - je súhrn afektov, najmä individuálnych zvláštností afektívnych reakcií, či súhrn citového života (emócií, citov, vášní atď.) vôbec u jedného a toho istého jedinca.


    Ale to sú len výrazy , ktoré vysvetľujú len význam slov , no súvislosti len doktor vie ...takto sa to proste nedá .
    Naposledy upravil buchač : 09.05.11 at 12:59

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    terezamaria, Zimama, Zita5, zdenka131, arizona
    Nevhodné (1)
    4

    Zimama je offline (nepripojený) Zimama

    Zimama
    buchač Pozri príspevok
    Tvrdím snáď niečo iné ???????????
    ...he , čo ja by som všetko chcel vedieť ...
    Juraj, podľa mňa si to vystihol perfektne...!
    Možno po sformulovaní do "súvislých viet" by to mohlo byť niečo ako: schopnosť zapamätať si to, čo dotyčná osoba vníma zrakom, je podpriemerná (v podstate asi zraková pamäť) / osobnosť zvýšene reagujúca emocionálne (citovo) ešte pred vypuknutím choroby (alebo určitých symptómov).
    (Nie som klinický psychológ, a okrem toho celkové súvislosti by boli jasné len po prečítaní celej správy...)

    To gabika.mato: to sa s Vami po vyšetrení nikto neporozprával, že ako to dopadlo?

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    buchač Pozri príspevok
    Vizuálno-retenčné schopnosti - podpriemer

    Vizuálny - týkajúci sa zrakového vnímania, pozorovaný okom
    Retenčný - schopnosť podržať si niečo v pamäti, schopnosť zapamätať si;

    Premorbidne akcentovaná v afektivite

    Premorbidný - objavujúci sa pred nástupom choroby
    Afektivita - je súhrn afektov, najmä individuálnych zvláštností afektívnych reakcií, či súhrn citového života (emócií, citov, vášní atď.) vôbec u jedného a toho istého jedincamali vysvetliť polopatický po určení diagnózy...smyslím i, že ak sa to týka dieťaťa, alebo jej blízkej osoby, tak jej to


    Ale to sú len výrazy , ktoré vysvetľujú len význam slov , no súvislosti len doktor vie ...takto sa to proste nedá .
    ..neviem, ale to si jej preložil len cudzie slová, ktoré nezahrňajú to, čo by ona chcela vedieť..
    Naposledy upravil legolas : 09.05.11 at 13:00

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    .. nech Gabika napíše o koho sa to jedná a potom sa o tom môžeme baviť, každý si to môže vysvetľovať inač..

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    buchač Pozri príspevok
    ...
    ...


    Ale to sú len výrazy , ktoré vysvetľujú len význam slov , no súvislosti len doktor vie ...takto sa to proste nedá .
    legolas Pozri príspevok
    ..neviem, ale to si jej preložil len cudzie slová, ktoré nezahrňajú to, čo by ona chcela vedieť..
    Tvrdím snáď niečo iné ???????????
    Respektíve Ty si snáď trúfneš na vysvetlenie ...???

    Povedzme , že sa jedná o osobu , ktorá má podpriemernú schopnosť si zapamätať niečo vizuálne .
    Zároveň sa osoba prejavuje pred prepuknutím choroby príznakmi afektívnych reakcií , ktoré však nie sú v rozpore so spoločnosťou ...

    Povedzme že ja si to takto vysvetľujem ...
    ...he , čo ja by som všetko chcel vedieť ...
    Naposledy upravil buchač : 09.05.11 at 13:38

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.