Zavrieť

Porady

Preplatenie dovolenky po ukonceni PP

Chcela by som sa opytat, so zamestnancom sme ukoncili PP k 31.03.2011, a mal zostatok dovolenky, ktory sme mu zabudli preplatit vo vyplate. Ked mu ju preplatim v tomto mesiaci, idu z toho nejake odvody SP, ZP ? Dakujem
Usporiadat
Kikuša Kikuša

Kikuša je offline (nepripojený) Kikuša

nevie mi nikto poradit?
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Kikuša Pozri príspevok
Chcela by som sa opytat, so zamestnancom sme ukoncili PP k 31.03.2011, a mal zostatok dovolenky, ktory sme mu zabudli preplatit vo vyplate. Ked mu ju preplatim v tomto mesiaci, idu z toho nejake odvody SP, ZP ? Dakujem
Áno, do SP aj do ZP a preddavok na daň.
Do ZP musíš ho aj prihlásiť v mesiaci, v ktorom preplatíš dovolenku a do SP neprihlasuješ, ale rozpočítaš pomerne do vymeriavacích základov vo všetkých mesiacoch trvania poistenia v poslednom kalendárnom roku, t.j. do 31.3.2011.
Naposledy upravil katka50 : 10.05.11 at 05:26
6 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

ahojte, chcem sa spytat ako sa vyratava mzda, ked ma zamestnanec cely mesiac dovolenku. kolko percent z den.vym.zakladu ? alebo sa plati ako normalne odpracovane dni? diky
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

suzika1979 Pozri príspevok
ahojte, chcem sa spytat ako sa vyratava mzda, ked ma zamestnanec cely mesiac dovolenku. kolko percent z den.vym.zakladu ? alebo sa plati ako normalne odpracovane dni? diky
AK mal celý mesiac dovolenku, nemá mzdu, ale náhradu mzdy. Kuk ZP a konkrétne prísl.§ 116, 134.
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

dakujem...ja sa v tom vobec nevyznam,dalo by sa hodit priamy link? dik
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

suzika1979 Pozri príspevok
dakujem...ja sa v tom vobec nevyznam,dalo by sa hodit priamy link? dik
Tu na porade je ZP:
http://www.porada.sk/t56527-zakonnik...010-a.html#134
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

dakujem,idem kuk
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

asi som blba...ale ja mam v tom taky gulas,ze som nenasla,co som chcela asi si budem musiet pockat na vyplatnu pasku
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Keď mala celý mesiac dovolenku, počítaš dni dovolenky x dovolenkový priemer. To je jej mzda a vymeriavací základ pre odvody.
1 0
Kikuša Kikuša

Kikuša je offline (nepripojený) Kikuša

Dakujem za radu. :-)
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

takze neexistuje pevne stanovene percento zo mzdy? myslela som si,ze je to take jednuduche ako s vypoctom materskeho /60% dvz/ a ze takto zistim dopredu kolko dostanem za maj a kusok juna.
takto: momentalne som pn, za tie dni,co plati zam.mi teraz dosli peniazky na ucet,myslim,ze to malo byt za prvych 10 dni
zo sp mi este nedosli. pnka sa mi ma ukoncit k 16.5.11 a od 17.5. si cerpam dovolenku az do nastupu na md,co je 14.6.11
bude mi tam lietat jeden den,co som ale nechcela uz so zamestnavatelom riesit,pretoze sa bojim,ze nieco zas dokafru,radsej necham datumy ako sme sa dohodli s ekonomkou...a uvidim,ci sa po rd budem mat kam vratit /a vtedy si docerpam ten den dovolenky/ nakolko prijali na moje miesto druhu babu na dobu neurcitu a nie ako zastupovanie pocas mojej nepritomnosti. asi toto riesim zbytocne,ktovie co bude o par rokov este...
len som bola zvedava,ze kolko dostanem za ten maj/jun
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

suzika1979 Pozri príspevok
takze neexistuje pevne stanovene percento zo mzdy? myslela som si,ze je to take jednuduche ako s vypoctom materskeho /60% dvz/ a ze takto zistim dopredu kolko dostanem za maj a kusok juna.
takto: momentalne som pn, za tie dni,co plati zam.mi teraz dosli peniazky na ucet,myslim,ze to malo byt za prvych 10 dni
zo sp mi este nedosli. pnka sa mi ma ukoncit k 16.5.11 a od 17.5. si cerpam dovolenku az do nastupu na md,co je 14.6.11
bude mi tam lietat jeden den,co som ale nechcela uz so zamestnavatelom riesit,pretoze sa bojim,ze nieco zas dokafru,radsej necham datumy ako sme sa dohodli s ekonomkou...a uvidim,ci sa po rd budem mat kam vratit /a vtedy si docerpam ten den dovolenky/ nakolko prijali na moje miesto druhu babu na dobu neurcitu a nie ako zastupovanie pocas mojej nepritomnosti. asi toto riesim zbytocne,ktovie co bude o par rokov este...
len som bola zvedava,ze kolko dostanem za ten maj/jun
a este nieco... o tomto 1 dni dovolenky viem,ze mam narok na nu,no po navrate z rd by mi malo pribudnut este par dni...mylim sa?
dakujem za odpoved
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

suzika1979 Pozri príspevok
a este nieco... o tomto 1 dni dovolenky viem,ze mam narok na nu,no po navrate z rd by mi malo pribudnut este par dni...mylim sa?
dakujem za odpoved
pred nástupom na MD si čerpáš dovolenku za rok 2011 ? ak ano, kolko prac.dní
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

pred nastupom na md,t.j. 14.6.11 si chcem vycerpat dovolenku 20 prac.dni. ano,je to za rok 2011,ale z r.2010 mam este jeden den /aspon teda podla veducej,ta mi to povedala/
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

pred chvilkou som sa vratila od sefa,bola som si po vypl.pasku v nadeji,ze tam uvidim napisane,kolko mam vlastne este tej dovolenky a ake boli odvody za april a si predstavte, ze paska nikde.vraj ju zahodil,lebo tam boli same nuly a ze moja kolegyna,co je na rd,nechodila pre pasky,myslel,ze ani ja nebudem pytat. skoro ma slak trafil a poprosila som ho,aby mi od ekonomky vypytal kopiu. bude ju vobec mat? ekonomky/mzdarky si dufam kopiruju vypl.pasky... boze,mne vsetky papiere dokafru alebo zahodia.je toto mozne??!! ja sa snazim si vsetko odkladat...teraz co mam robit?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

suzika1979 Pozri príspevok
pred nastupom na md,t.j. 14.6.11 si chcem vycerpat dovolenku 20 prac.dni. ano,je to za rok 2011,ale z r.2010 mam este jeden den /aspon teda podla veducej,ta mi to povedala/
Prednostne si čerpáš dovolenku z roku 2010 (ak si ešte nejakú mala). Dovolenku z roku 2011 si môžeš čerpať po skončení RD. Za rok 2012 ti vznikne nárok na dovolenku za kal. dni - za každých celých 21 prac.dní materskej dovolenky 1/12 ročného nároku (60 prac. dní už asi MD trvať nebude - ak ano vznikne ti nárok na dovolenku za kal. rok, ktorá bude krátená z titulu RD)
1 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

nemozem si teraz dopredu vycerpat dovolenku ? alebo tieto dni mam za r.2010 ? nejak tomu nerozumiem,sama ekonomka mi volala,aby som si dala ukoncit pn a dalej do nastupu na md uz mala dovolenku. som z toho jelen. na paskach jan-feb-mar/11 mam vsade napisane zost.dov. 21
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

suzika1979 Pozri príspevok
nemozem si teraz dopredu vycerpat dovolenku ? alebo tieto dni mam za r.2010 ? nejak tomu nerozumiem,sama ekonomka mi volala,aby som si dala ukoncit pn a dalej do nastupu na md uz mala dovolenku. som z toho jelen. na paskach jan-feb-mar/11 mam vsade napisane zost.dov. 21
nejako sa zamotávaš - aké nuly? Doteraz si pracovala, alebo bola PN, či RD ?
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

mas pravdu,zamotavam sa poriadne. takto : pracujem od 1.8.2009, prvu pnku som mala v r.2010 v trvani 9 dni, v r. 2011 som pracovala s prestavkami /pn/. cely marec som odrobila a od 1.4. som pn dodnes. nasa ekonomka odporuca si teraz k 16.5. pnku ukoncit a cerpat 20prac.dni dovolenky,co mi aj s vikendami vyjde akurat do nastupu na md. 6tyzdnov pred terminom porodu. no z tych problemov a nervov asi porodim skor
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

suzika1979 Pozri príspevok
mas pravdu,zamotavam sa poriadne. takto : pracujem od 1.8.2009, prvu pnku som mala v r.2010 v trvani 9 dni, v r. 2011 som pracovala s prestavkami /pn/. cely marec som odrobila a od 1.4. som pn dodnes. nasa ekonomka odporuca si teraz k 16.5. pnku ukoncit a cerpat 20prac.dni dovolenky,co mi aj s vikendami vyjde akurat do nastupu na md. 6tyzdnov pred terminom porodu. no z tych problemov a nervov asi porodim skor
Tak sa ukludni, ak si nebola na PN-ke od začiatku roka, dovolenka za rok 2011 sa ti nekráti. Náhrada bude vypočítaná z priemerného zárobku za I. štvrťrok 2011. (nezaťažuj sa výpočtom, určite ti ju vypočítajú dobre). A dovolenku za rok 2012 - podľa toho kolko dní bude trvať materská dovolenka v roku 2012 - si vyčeerpáš po skončení rodičovskej dovolenke.

Ak by si PN-ku neukončila, zostane ti celá dovolenka za rok 2011 na vyčerpanie po skončení RD.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať