Zavrieť

Porady

účtovanie pred vyhlásením konkurzu

Ahojte,
potrebovala by som poradiť, čím je teraz upravené účtovanie pred vyhlásením konkurzu? T.j. v mimoriadnej účtovnej závierke by som už nemala mať asi zostatky na účtoch časového rozlíšenia, rezerv, nevyfakturovaných dodávok... čo napr. odložená daň? Časovo rozlišovať aj ku dňu vyhlásenia konkurzu (napr. 381)?

Každá rada cenná, vopred ďakujem ;-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    boza1 je offline (nepripojený) boza1

    uctovnicka boza1
    I ja by som potrebovala poradiť ohľadom účtovania konkurzu. Bol pozastavený konkurz kôli nedostatku majetku, treba urobiť mimoriadnu uzávierku, ale ako na to?

    SSAndrea je offline (nepripojený) SSAndrea

    optimistka, pre ktorú účtovníctvo je nielen práca ale aj záľuba. A dúfam, že aj s pomocou Porady budem stále múdrejšia, múdrejšia a múdrejšia ...viac SSAndrea
    Dobrý deň, prosím o radu. Účtujem firmu, ktorá mi teraz oznámila, že vstúpila do konkurzu. Firma je v konkurze vraj od 5.11., Chcela som si to overiť na orsr na výpise z registra, ale tam zatiaľ táto info nie je. A keď som to pozerala, tak som zistila, že pred vyhlásením konkurzu bola povolená reštrukturalizácia ku dňu 15.8.. A ja teraz neviem, či brať do úvahu aj reštrukturalizáciu alebo len konkurz?? A ako teda účtovať "uzávierkové operácie". Stretli ste sa niekto s niečím podobným.
    Kde zistím, že k akému dátumu firma vošla do konkurzu? Ďakujem

    SSAndrea je offline (nepripojený) SSAndrea

    optimistka, pre ktorú účtovníctvo je nielen práca ale aj záľuba. A dúfam, že aj s pomocou Porady budem stále múdrejšia, múdrejšia a múdrejšia ...viac SSAndrea
    [QUOTE=SSAndrea;2190812]Dobrý deň, prosím o radu. Účtujem firmu, ktorá mi teraz oznámila, že vstúpila do konkurzu. Firma je v konkurze vraj od 5.11., Chcela som si to overiť na orsr na výpise z registra, ale tam zatiaľ táto info nie je. A keď som to pozerala, tak som zistila, že pred vyhlásením konkurzu bola povolená reštrukturalizácia ku dňu 15.8.. A ja teraz neviem, či brať do úvahu aj reštrukturalizáciu alebo len konkurz?? A ako teda účtovať "uzávierkové operácie". Stretli ste sa niekto s niečím podobným.

    posúvam??

    jurmiro je offline (nepripojený) jurmiro

    jurmiro
    [QUOTE=SSAndrea;2191240]
    SSAndrea Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím o radu. Účtujem firmu, ktorá mi teraz oznámila, že vstúpila do konkurzu. Firma je v konkurze vraj od 5.11., Chcela som si to overiť na orsr na výpise z registra, ale tam zatiaľ táto info nie je. A keď som to pozerala, tak som zistila, že pred vyhlásením konkurzu bola povolená reštrukturalizácia ku dňu 15.8.. A ja teraz neviem, či brať do úvahu aj reštrukturalizáciu alebo len konkurz?? A ako teda účtovať "uzávierkové operácie". Stretli ste sa niekto s niečím podobným.

    posúvam??
    Na stránke Ministerstva spravodlivosti sa dá od č.140/2011 Obchodného vestníka vyhľadávať podľa rôznych kritérii napr. aj podľa IČO. Získate tak prehľad všetkých podaní o danej spoločnosti (správcov aj súdov) a dajú sa potom zobraziť v pdf.
    Pripájam odkaz :
    https://portal.justice.sk/PortalApp/...verejnene.aspx

    Staršie podania v ObV sa dajú nájsť tiež, existujú rôzne portály, ale tie sú spravidla platené.

    SSAndrea je offline (nepripojený) SSAndrea

    optimistka, pre ktorú účtovníctvo je nielen práca ale aj záľuba. A dúfam, že aj s pomocou Porady budem stále múdrejšia, múdrejšia a múdrejšia ...viac SSAndrea
    Ahoj jurmiro, ďakujem. Už som to včera našla a firma skutočne vstúpila do konkurzu 5.11.. Viete medzi nami ako účtovnou firmou a danou spoločnosťou viazne komunikácia, nakoľko konateľom je jedno čo so spoločnosťou bude. Aj sme s nimi chceli od nového roku rozviazať spoluprácu, ale tým konkurzom nás "predbehli". Teraz musím dorobiť uzávierku a potom to už zoberie správca konkurznej podstaty. Len teda neviem, či robiť uzávierkové práce k dátumu reštrukturalizácie alebo tú si "nevšímať" a spraviť uzávierku ku dňu predchádzajúcemu konkurzu. Ja som zatiaľ nič takéto neúčtovala, takže ešte počítam,že strávim pekných pár hodín študovaním na porade a pýtaním sa. Vie mi niekto poradiť? Alebo mám volať rovno konkurznému správcovi?? ďakujem. Andrea

    SSAndrea je offline (nepripojený) SSAndrea

    optimistka, pre ktorú účtovníctvo je nielen práca ale aj záľuba. A dúfam, že aj s pomocou Porady budem stále múdrejšia, múdrejšia a múdrejšia ...viac SSAndrea
    SSAndrea Pozri príspevok
    Ahoj jurmiro, ďakujem. Už som to včera našla a firma skutočne vstúpila do konkurzu 5.11.. Viete medzi nami ako účtovnou firmou a danou spoločnosťou viazne komunikácia, nakoľko konateľom je jedno čo so spoločnosťou bude. Aj sme s nimi chceli od nového roku rozviazať spoluprácu, ale tým konkurzom nás "predbehli". Teraz musím dorobiť uzávierku a potom to už zoberie správca konkurznej podstaty. Len teda neviem, či robiť uzávierkové práce k dátumu reštrukturalizácie alebo tú si "nevšímať" a spraviť uzávierku ku dňu predchádzajúcemu konkurzu. Ja som zatiaľ nič takéto neúčtovala, takže ešte počítam,že strávim pekných pár hodín študovaním na porade a pýtaním sa. Vie mi niekto poradiť? ďakujem. Andrea
    Poradí mi niekto???

    SSAndrea je offline (nepripojený) SSAndrea

    optimistka, pre ktorú účtovníctvo je nielen práca ale aj záľuba. A dúfam, že aj s pomocou Porady budem stále múdrejšia, múdrejšia a múdrejšia ...viac SSAndrea
    Prosíííííím

    SSAndrea je offline (nepripojený) SSAndrea

    optimistka, pre ktorú účtovníctvo je nielen práca ale aj záľuba. A dúfam, že aj s pomocou Porady budem stále múdrejšia, múdrejšia a múdrejšia ...viac SSAndrea
    [QUOTE=SSAndrea;2195471]

    Poradí mi niekto???[

    účtovanie pred vyhlásením konkurzu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.