Zavrieť

Porady

SZCO s prispevkom na podnikanie od statu. Da sa zemestnat ako normalny zamestnanec?

Zdravim, od 1. marca som zivnostnik. Dostal som prispevok na podnikanie 2.5tisic eur. Mozem sa teraz zamestnat ako klasicky zamestnanec s tym ze si budem dalej platit odvody a vykonavat popri zamestnani aj zivnost alebo nie? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    culterone Pozri príspevok
    Zdravim, od 1. marca som zivnostnik. Dostal som prispevok na podnikanie 2.5tisic eur. Mozem sa teraz zamestnat ako klasicky zamestnanec s tym ze si budem dalej platit odvody a vykonavat popri zamestnani aj zivnost alebo nie? Dakujem
    ak bude stíhať zamestnanie aj podnikanie - ano. Živnosť musí byť aktívna dva roky.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    culterone Pozri príspevok
    Dakujem veronika, si si ista, ze v tom nieje ziadny problem? Ako sa eventualne bude posudzovat to, ci to stiham?
    ano, som si istá. Ako to preukážeš? No predsa že budeš mať tržby z činnosti, na ktorú si dotáciu dostal ... O aký predmet podnikania ide ?

    culterone je offline (nepripojený) culterone

    culterone
    Dakujem veronika, si si ista, ze v tom nieje ziadny problem? Ako sa eventualne bude posudzovat to, ci to stiham?

    culterone je offline (nepripojený) culterone

    culterone
    Fajn, diky za odpoved! Ide o Pocitacove sluzby, konkretne SEO, internetovy marketing apod.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    culterone Pozri príspevok
    Fajn, diky za odpoved! Ide o Pocitacove sluzby, konkretne SEO, internetovy marketing apod.
    pokial nebudeš mať problém u svojho zamestnávaela (totožný predmet podnikania s funkciou v pracovnej zmluve), s fakturáciou a prácou na živnosť zrejme problém nebude ...

    SZCO s prispevkom na podnikanie od statu. Da sa zemestnat ako normalny zamestnanec?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.