Zavrieť

Porady

Linux grafika

Ahojte stiahol som si Ubuntu a nemám tu grafiku všade je len x64 a x32 nikde.. Displey je tiež rozmazaný lebo mi nejde na najvačšie rozlíšenie .. V linuxe sa moc nevyznám tak za rady dík..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    Skús cez Menu- Správa- Dodatočné ovládače, malo by ti nejaký ponúknuť. Nejak takto, ale ja mám N-vidiu:
    Obrazovka.jpg  

    xM4tHeWx je offline (nepripojený) xM4tHeWx

    xM4tHeWx
    to tam ani nemám, ale mám tam ovládače hardwéru a to mi nevyhladá nič aj ked by malo..

    xM4tHeWx je offline (nepripojený) xM4tHeWx

    xM4tHeWx
    hmm.. spustil som si painta na linuxe a celá grafika sa mi zmenila na fialovú atd.. uplne zblbla..uz 2krat a po restarte to znova ide.. moze to byt tim že nemam tu grafiku pls help s problemamy s linuxom začínam

    3biq je offline (nepripojený) 3biq

    klasický večne pracujúci a naháňajúci sa podnikateľ :) ...viac 3biq
    skus si to najst na ubuntuforums.org, tam je odpoved hadam na kazdy problem. podla mna to bude chciet lepsie ovladace a upravu xorg.conf. tak ci tak, ATI podporuje linux ovela horsie ako nvidia a riesenie bude mozno trochu zlozitejsie. skus sa s tym potrapit a uvidis ze s kazdym problemom v linuxe sa nieco nove naucis a po par problemoch uz budes sudo sem apt-get tam

    xM4tHeWx je offline (nepripojený) xM4tHeWx

    xM4tHeWx
    3biq Pozri príspevok
    skus si to najst na ubuntuforums.org, tam je odpoved hadam na kazdy problem. podla mna to bude chciet lepsie ovladace a upravu xorg.conf. tak ci tak, ATI podporuje linux ovela horsie ako nvidia a riesenie bude mozno trochu zlozitejsie. skus sa s tym potrapit a uvidis ze s kazdym problemom v linuxe sa nieco nove naucis a po par problemoch uz budes sudo sem apt-get tam
    apt-get ?? ok no neviem čo to je a niejako sa na tom forume neviem zorientovať.. inak na p.magic mi rozlíšenie ide normálne..ide tu mi blbne.. Tento APT má schopnost posvetnej kravy ok ale nič som tam nenašiel všade je iba na 64
    Naposledy upravil xM4tHeWx : 14.05.11 at 14:11

    3biq je offline (nepripojený) 3biq

    klasický večne pracujúci a naháňajúci sa podnikateľ :) ...viac 3biq
    nemas nic hladat na apt-get, to je prikaz ktorym updatujes repozitare a instalujes programy, spomenul som to len preto lebo so sudo je to u mna najpouzivanejsi prikaz a ako vidim bolo to nepochopene.
    bez na ubuntuforums.org a hladaj tam ati 4650 x64 ubuntu
    napr. http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=13205
    http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1018695
    a pod.

    xM4tHeWx je offline (nepripojený) xM4tHeWx

    xM4tHeWx
    aha asi som to našiel ale nejde mi to otvorit je to v .run .. skúšal som sh ale neviem ako napíšem cestu k suboru ako napr. /home/martin/Pracovná Plocha to pracovná plocha mi píše chybu.. takže to potom nejde otvorit

    xM4tHeWx je offline (nepripojený) xM4tHeWx

    xM4tHeWx
    hmm ale rozlíšenie je furt malé .. sice grafika je už nainštalovaná a rozlišenie nejde zvečitz

    3biq je offline (nepripojený) 3biq

    klasický večne pracujúci a naháňajúci sa podnikateľ :) ...viac 3biq
    sorry, nevsimol som si, predpokladal som ze mas x64. a ano, su to bity

    3biq je offline (nepripojený) 3biq

    klasický večne pracujúci a naháňajúci sa podnikateľ :) ...viac 3biq
    Pokial nemas nainstalovane ovladace, nainstaluj najskor tie ovladace, ktore ti napisal KoxXxo. Potom zacni hladat riesenie preco ti to nejde na forach.

    3biq je offline (nepripojený) 3biq

    klasický večne pracujúci a naháňajúci sa podnikateľ :) ...viac 3biq
    kamowski Pozri príspevok
    mám pocit, že má 32bit pc a tak by si mal stiahnuť ubuntu pre 32bit
    http://releases.ubuntu.cz/11.04/ubun...sktop-i386.iso

    Ak sa mýlim, sorry.
    Pokial ma 32bit, tak iny ani nemoze mat stiahnuty a nainstalovany. Pretoze x64 by mu ani nenatiahlo kernel kvoli nespravnej architekture.

    A tie ovladace sa mi zdaju byt aj/aj v jednom baliku takze 32/64 riesit podla mna netreba, treba nainstalovat ovladace a podla toho ci sa to vyriesi alebo nie postupovat dalej.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.