Zavrieť

Porady

Preradenie na nizsiu poziciu

Dobry den,
moze zamestnavatel preradit zamestnanca na funkciu a stupen nizsiu s oddovodnenim, ze sa dane miesto rusi? Moze zamestnavatel v tomto pripade siahnut zamestnancovi na vysku povodnej mzdy?
V pripade, ze s nizsou mzdou a preradenim nesuhlasim a zamestnavatel mi da vypoved, mam narok na odstupne? (v danej firme pracujem viac ako 4r.) Musim zamestnavatelovi potom, co mi da vypoved zaslat ziadost o skoncenie pracovneho pomeru?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak sa tvoje pracovne miesto rusi, zamestnavatel je povinny ponuknut ti ine miesto zodpovedajuce tvojemu vzdelaniu, praxi a pod., ak take vo firme ma, moze byt aj na nizsej pozicii.
    Ak ho neprijmes, dostanes vypoved kvoli zruseniu prac.miesta a s nou je spojene aj odstupne.
    Ak dostanes vypoved, tak ty uz nemas dovod ziadat o ukoncenie PP.

    filip10 je offline (nepripojený) filip10

    filip10
    Dakujem za odpoved. A co sa tyka platu? Povodna pozicia bola ale manazerska a zamestnavatel ponukol referentsku poziciu vrovnakej oblasti, co uz celkom nezodpoveda mojej praxi a vzdelaniu.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    filip10 Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved. A co sa tyka platu? Povodna pozicia bola ale manazerska a zamestnavatel ponukol referentsku poziciu vrovnakej oblasti, co uz celkom nezodpoveda mojej praxi a vzdelaniu.
    toto je na dohode... či zamestnávateľ bude súhlasiť s ponechaním platu v pôvodnej výške... či napríklad bude riskovať, že zamestnanec z vyššieho stupňa po preradení bude zarábať o X viac ako jeho kolegovia na rovnakej úrovni... toto dobrú krv na pracovisku nerobí... t.j. vedúcemu by muselo na tebe veľmi záležať aby šiel do takého rizika...

    filip10 je offline (nepripojený) filip10

    filip10
    Samozrejme, ze zamestnavatelovi viac vyhovuje nizsi plat.
    Len sa mi to zda nespravodive, ze kedykolvek zamestnavatela napadne, ze mi plati vela, povie mi, ze z organizacnych dovodov poziciu rusi a da mi poziciu o stupne nizsiu. Bez akehokolvek upozornenie, resp. nespokojnosti z jeho strany. Jednoducho zamestnanec nema ziadnu istotu.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    tak to vitaj v klube... ale v podstate mas este moznost volby, odist s odstupnym 2 platy, ak si menej ako 5 rokov a 3 platy ak si tam viac ako 5 rokov...
    zas zamestnavatel, chce tiez usetrit, t.j. preto ti ponukaju inu poziciu sice za menej penazi, ale nieco odrobis... pripadne odides sam bez odstupneho na lepsie...

    Preradenie na nizsiu poziciu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.