Zavrieť

Porady

odvody studentov Zákon č. 499/2010

Zákon č. 499/2010 .......jedna sa mi hlavne o tu cast, ktora zaviedla platit studentom, ktori maju viac ako 26 odvody do ZP.

Chcem sa spytat ako je to momentalne. Zrusili ten zakon, alebo bol anulovany, pripadne novelizovany? Pytam sa preto, lebo ak bol anulovany, tak by ti studenti, ktory sa neprihlasili, nemali by platit vzniknuty dlh za tie 4 mesiace. (alebo sa mylim?)

Dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ginnes je offline (nepripojený) ginnes

    ginnes
    Ročné zúčtovanie za neho vykoná zdravotná poisťovňa. Študenti, ktorí si nesplnili zákonnú povinnosť a v zdravotnej poisťovni sa neprihlásili, nedostanú od Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou pokutu za nesplnenie si oznamovacej povinnosti. Majú však povinnosť oznámiť zdravotnej poisťovni zmenu platiteľa poistného. A to do ôsmich dní od začiatku nadobudnutia platnosti novely zákona.
    cize aj tak sa musim zastavit v poistovni a kedze som nenahlasil "zmenu zmeny" do osmich dni, tak budem mat pokutu zato, ze som neoznamil, ze za mna zase plati stat? ...wtf

    Popripade sa chcem este spytat od kedy zacina platit ta novela? (mozno som tych 8 dni este nepresvihol...)

    odvody studentov Zákon č. 499/2010

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.