Zavrieť

Porady

Nárok na stravné

Chcem sa poradiť. Služobná cesta začína v Ba o 24,00 hod. Pracovník ide do Brna, ale hranice prekročí 8,00 a v Brne je až do 24,00.Teda na Slovensku je 8 hodín a v Čehách je 16 hod. Má nárok aj na slovensku 3,80 a v čechách 600 CZK? Nemá nárok len na 600 CZK. Pretože sa hovorí: stravné v eurách alebo v cudzej mene sa poskytne účastníkovi v mene a výške stravného ustanoveného pre krajinu, v ktorej účastník strávi v kalendárnom dni najviac hodín. Každí my hovorí inak.Ja by som povedala, že má nárok len na 600 CZK lebo to má vlastne už na celý deň. Nie je tak?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabo71 je offline (nepripojený) Gabo71

    Gabo71
    ale § 16 odst. 1 hovorí:

    (1) Pri zahraničnej pracovnej ceste patrí zamestnancovi za čas pracovnej cesty na území Slovenskej republiky stravné v slovenskej mene v rozsahu a za podmienok ustanovených v § 5; ak zamestnávateľ neumožní zamestnancovi stravovať sa zvyčajným spôsobom, môže uplatniť § 5 ods. 3.


    Pri jednodňovej zahr.ceste sa spočíta čas trvania prac.cesty za obidva úseky na území SR. Pri viacdňovej zahr.prac.ceste takýto postup nie je možný, jediná výnimka platí pre zamestnancov, ktorých častá zmena pracoviska vyplýva z osobitnej povahy povolania - § 5 ost. 4

    Gabo71 je offline (nepripojený) Gabo71

    Gabo71
    Pracovník ide do Brna, ale hranice prekročí 8,00 a v Brne je až do 24,00.
    ide z Bratislavy a slovensko-české hranice prejde až za 8 hodín od výjazdu z Bratislavy? Nie je to nejak moc dlho???

    Miššička je offline (nepripojený) Miššička

    Miššička
    On bol v Bratislave od predchádzajúceho dňa a prespal tam. Ja som písala len ten konkrétny deň.Preto sa zdá, že išiel dlho. Od 24,00 do 8,00 je čas kedy bol v ten deň na Slovensku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.