Zavrieť

Porady

oprava zaúčtovania z minulého roka

Dobrý deň, rada by som sa opýtala či by som mohla a či to bude správne pri kontrole ak urobím toto:

1. minulého roku mi prišla faktúra a zaúčtovala som ju 518,343/321 lenže správne som ju mala zaúčtovať : 314,343/321

2. teraz mi chodia faktúry, kde mi odpočítavajú preddavok, keďže som ho nezaúčtovala tak si ho nemám z toho odpočítať...nemohla by som dať ID- nejaký text príslušný a preúčtovať to 314/518

viem je to minulý rok a ja to chcem opraviť tento rok...správne by som mala podať opravné priznanie ale je to len malá sum 20 eur...

prosím pekne za rady...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    1. podľa mňa je chyba, ale predpokladám, že šlo o faktúru k platbe, takže OK.
    2. 314/518, alebo 314/428...môže byť, ale ak nepodáš dod.DPPO, tak budeš mať tých 20 EUR druhý raz v nákladoch.
    záver - zaúčtuj do nákladov len sumu nad výšku poskytnutej zálohy.
    len preto, že ide o 20 EUR a ie o 2000 EUR.

    Anka Ha je offline (nepripojený) Anka Ha

    Anka Ha
    KEJKA Pozri príspevok
    1. podľa mňa je chyba, ale predpokladám, že šlo o faktúru k platbe, takže OK.
    2. 314/518, alebo 314/428...môže byť, ale ak nepodáš dod.DPPO, tak budeš mať tých 20 EUR druhý raz v nákladoch.
    záver - zaúčtuj do nákladov len sumu nad výšku poskytnutej zálohy.
    len preto, že ide o 20 EUR a ie o 2000 EUR.
    Dobrý deň, v prvom rade ďakujem za odpoveď.

    Bola to faktúra od O2 v minulom roku na zábezpeku sim karty...a teraz mi prišla faktúra na internetové služby a tam je odpočítaný ten preddavok, ktorý som zaplatila za sim...ale nie jednorazovo...tak ako mám teraz zaúčtovať faktúru? je tam aj dph...ktoré som si uplatila už v minulom roku...ako zaúčtovať tú sumu poskytnutej zálohy????

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    no tú zálohu aj DPH k nej ignoruj.
    O2 je úproblém sám o sebe.
    Mne zálohu v každej faktúre uvádzajú mínusom bez vyčíslenia DPH a reálne ani odpočítaná nie je.
    a na faktúry O2 je tu kopec sťažností, otázok, nedorozumení.

    Anka Ha je offline (nepripojený) Anka Ha

    Anka Ha
    KEJKA Pozri príspevok
    no tú zálohu aj DPH k nej ignoruj.
    O2 je úproblém sám o sebe.
    Mne zálohu v každej faktúre uvádzajú mínusom bez vyčíslenia DPH a reálne ani odpočítaná nie je.
    a na faktúry O2 je tu kopec sťažností, otázok, nedorozumení.
    no áno veď čítam aj tu na porade, že samé šťažnosti a otázky týkajúce sa toho...takže tieto faktúrky teraz ani neúčtovať do 20 eur...až dalšie fa? alebo ako to spraviť?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tak, neúčtuj, lebo 20 UR s DPH máš už vysporiadané v min. roku.

    Anka Ha je offline (nepripojený) Anka Ha

    Anka Ha
    KEJKA Pozri príspevok
    tak, neúčtuj, lebo 20 UR s DPH máš už vysporiadané v min. roku.
    ok nebudem účtovať faktúry v tomto roku, ked mám odpočítanú tú zálohu 20 eur, ale čo teraz ak mi zvýšilo z tých 20 eur na odpočet len 2 eura, a faktúra je na 6 s dph...a doplatiť mám len 4 eur...ako to teraz zaúčtovať?

    oprava zaúčtovania z minulého roka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.