Zavrieť

Porady

tehotenstvocujem.Mam pruzny prac.

dobry den.Ja by som surne potrebovala poradit.Som tehotna a pracujem.Mam pruzny pracovny cas.to znamena ze v praci musim byt od 8,30 do 15,30,ale denne musim odrobit 8,5 hodiny aj s prestavkou na obed.Ked idem na vysetrenie suvisiace s tehotenstvom,nemal by mi paragraf platit cely den?Ja sa ale vraciam do prace,odrobim si 4 hodiny a mzdarka teraz odo mna chce aby som si nadrobila hodiny,ktore mi chybaju nakolko som sa vratila do prace o 11 hod. a odisla som o 15 hod a ona mi teraz tvrdi ze musim nadrobit 1,5 hodiny .Ale ja tomu nerizumiem.Ved ked mi paragraf plati 4 hodiny tak mi staci odrobit iba tie dalsie 4 aby som mala cely den nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Nie je pravda, ze ked si na vysetreni u lekara, tak automaticky sa ti preplacaju 4 hodiny. Podla zakonnika prace ti zamestnavatel poskytne platenne volno iba na nevyhnutny cas, pokial si toto vysetrenie nemozes dat spravit mimo pracovneho casu. Cize mzdarka postupuje spravne. Pozri § 136 Zakonnika prace. Inak tato tema je tu rozoberana viackrat.

    http://www.porada.sk/t118174-priepus...osetrenie.html

    tehotenstvocujem.Mam pruzny prac.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.