Zavrieť

Porady

zacinm zo zivnostou a mam par otazok

Chcem dovazat tovar z Rakuska, tovar bude mat hodnotu cca 4 000-5000/ mesacne zisk cca 500-1000, a predavat na SR
ako to budem mat z uctovnictvom??
dane??
DPH??
obrat?
socialna poistovna?
zdravotna poisovna?

som tu novacik tak sa ospravedlnujem za zle danu temu resp. blbe otazky
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    adulique Pozri príspevok
    obavam sa, ze pri dovoze tovaru z krajin EU musi byt registrovany na dan z pridanej hodnoty hned od zaciatku, alebo sa mylim?
    Mýliš sa.

    Pozri ZDPH :
    § 7

    (1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 13 941, 45 eura.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    svokrina kuchyňa - daj do "hľadaj", klikni a študuj študuj.
    4000 EUR?
    za tri mesiace budeš mať povinnosť sa zaregistrovať podľa §7 Z-DPH, pozor na to.

    základy musíš ovládať vo vlastnom záujme, Ak by si chcel dotáciu a riešil ju cez úrad práce tak aj ten vyžaduje aspoň minimum z ekonomických znalostí.
    a ako z účtovníctvom? JU, ale môže byť aj PU - najdi si rýchlo účtovníčku, nech sa na teba niečo nalepí.

    adulique je offline (nepripojený) adulique

    adulique
    obavam sa, ze pri dovoze tovaru z krajin EU musi byt registrovany na dan z pridanej hodnoty hned od zaciatku, alebo sa mylim?
    Kazdopadne moja rada na zaciatok znie:
    Nastuduj si zakon o dani z pridanej hodnoty, zakon o dani z prijmu a zakon o uctovnictve.
    Ked budes mat aj vlastnu uctovnicku, prehlad by si mal mat.
    Treba mat takztiez ujasnene ci to chces robit na zivnost a platit vysoke odvody, alebo si radsej zalozit sro a platit odvody iba vo vyskach, ktore si urcis ako svoj zamestnavatel.

    adulique je offline (nepripojený) adulique

    adulique
    btw presne viem ako sa citis. Asi ako ja pred 6 rokmi. A stale sa ucime nove a nove veci. ak budes mat nejake konkretne otazky, kludne napis aj email. Rada ti ich zodpoviem. Mam nejake skusenosti aj so zivnostou aj s sro a s oboma druhmi uctovnictva.
    Toto co tu pises je velmi vseobecne. Pojmy, ktore si nastudujes v googli.
    Co sa tyka dani a uctovnictva, to uz je silnejsia kava. A musim uznat, ze si sa spravne obratil na poradu, pretoze je tu kopec milych ludi, ktori ti radi odpovedia.
    adulique Pozri príspevok
    btw presne viem ako sa citis. Asi ako ja pred 6 rokmi. A stale sa ucime nove a nove veci. ak budes mat nejake konkretne otazky, kludne napis aj email. Rada ti ich zodpoviem. Mam nejake skusenosti aj so zivnostou aj s sro a s oboma druhmi uctovnictva.
    Toto co tu pises je velmi vseobecne. Pojmy, ktore si nastudujes v googli.
    Co sa tyka dani a uctovnictva, to uz je silnejsia kava. A musim uznat, ze si sa spravne obratil na poradu, pretoze je tu kopec milych ludi, ktori ti radi odpovedia.
    Mam neake otazky date mi mail?? pisal som Vam aj na icq....

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    smajchell Pozri príspevok
    este by som chcel danove priznanie sa posiela kazde 3 mesiace male a raz rocne velke??
    musíš upresniť ktoré DP máš na mysli. Žiadne malé, či veľké neexistuje:
    Každé 3 mesiace posielaš DP DPH, ak si štrťročným platiteľom, čo možno si a možno nie si. Ročne už neposielaš nič.
    Raz za rok podávaš DP k dani z príjmov
    Raz za rok prípadne aj DP k DMV-daň z motorových vozidiel, ak používaš auto na podnikanie
    Pokiaľ by si mal zamestnancov, tak sú ďalšie papierové povinnosti - mesačné, štvrťročné, aj ročné - to je osobitná kapitola.

    zacinm zo zivnostou a mam par otazok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.