Zavrieť

Porady

oprava puškohľadu plneného dusíkom

Dobrý deň všetkým,
manžel je poľovník a potrebuje vyčistiť puškohľad. Pôvodne bol plnený dusíkom. Má ho už 7 rokov a bloček od neho sa záhadne stratil. Preto hľadám niekoho, kto by to dokázal opraviť. Vygooglila som, že dusík ochraňuje vnútro proti zahmlievaniu. Znamená to, že keď bude odborne utesnený, dusík nie je nutný? Plnenie dusíkom vo firme je veľmi drahé, to by sa tuším oplatil kúpiť skôr nový.
Vie mi niekto poradiť čo s tým?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

    Nokerla
    Tesnost nezarucuje, ze sa nebude zahmlievat. Prave tu ide o ten dusik, lebo ma nizsiu teplotu nez okolie, cize nehrozi zarosenie.

    BorisM je offline (nepripojený) BorisM

    BorisM
    S dusíkom je to asi tak, vo výrobnom závode je jednoduchšie zatvárať hotový puškohľad v dusíkovej komore, ako nákladne vysušovať vzduch v celej výrobnej hale, nehľade na to, že pracovníci by museli pracovať v maskách, aby nezvlčovali prostredie dychom. Dusík však v ďalekohľadu nevydrží večne a voda sa vo forme vlhkosti potom nemá problém dostať dovnútra. Pri opravách je najdôležitejšie prístroj vysušiť a po vyčistení urobiť vše pre to, aby v ňom neostali zvyšky vlhkosti, náležite ho utesniť. Zopár som ich už opravil.

    srnočka je offline (nepripojený) srnočka

    srnočka
    cit.:
    Tesnost nezarucuje, ze sa nebude zahmlievat. Prave tu ide o ten dusik, lebo ma nizsiu teplotu nez okolie, cize nehrozi zarosenie.


    Ja:
    Nechápem to celkom...znamená to, že to plnia tekutým dusíkom?...ale veď to by sa rozpadol ďalekohľad na kusy od takej nízkej teploty...v prírode - vo vzduchu, ktorý dýchame, je 75% dusíku...a teplota kolíše vo vysokej krivke...ten dusík v tom ďalekohľade ako udrží nižšiu teplotu?...neviem, mne sa to s tým dusíkom zdá skôr ako reklamný ťah aby sa lepšie predávalo...
    Naposledy upravil srnočka : 21.05.11 at 19:29 Dôvod: ako sa vkladá citát?

    srnočka je offline (nepripojený) srnočka

    srnočka
    BorisM Pozri príspevok
    S dusíkom je to asi tak, vo výrobnom závode je jednoduchšie zatvárať hotový puškohľad v dusíkovej komore, ako nákladne vysušovať vzduch v celej výrobnej hale, nehľade na to, že pracovníci by museli pracovať v maskách, aby nezvlčovali prostredie dychom. Dusík však v ďalekohľadu nevydrží večne a voda sa vo forme vlhkosti potom nemá problém dostať dovnútra. Pri opravách je najdôležitejšie prístroj vysušiť a po vyčistení urobiť vše pre to, aby v ňom neostali zvyšky vlhkosti, náležite ho utesniť. Zopár som ich už opravil.

    Vy ste od fachu?

    BorisM je offline (nepripojený) BorisM

    BorisM
    Ano som od fachu, vyučil som sa v Druopte Praha mechanikom optických prístrojov a stále pracujem v tomto obore. Je len škoda, že tento podnik už nejestvuje, ako jediný sa kedysi v ČSR venoval opravám optických prístrojov.

    srnočka je offline (nepripojený) srnočka

    srnočka
    BorisM Pozri príspevok
    Ano som od fachu, vyučil som sa v Druopte Praha mechanikom optických prístrojov a stále pracujem v tomto obore. Je len škoda, že tento podnik už nejestvuje, ako jediný sa kedysi v ČSR venoval opravám optických prístrojov.
    mohla by som Vás poprosiť o kontakt ?...dalo by sa to prekonzultovať cez telefón?...alebo cez e-mail?

    BorisM je offline (nepripojený) BorisM

    BorisM
    No link sa dá vygůgliť s heslom AKAB tam je komplet kontakt alebo stačí zavolať 0903162204

    oprava puškohľadu plneného dusíkom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.