Zavrieť

Porady

Dajú mi hrobné miesto do pôvodného stavu?Ako mám postupovať?

Dobrý den,
prosim o radu: Vedľa hrobu mi rastie väcsi strom o priemere 189cm, ktorého korene mi podrastli pod pomnik, dvíha celý hrob, popraskali základy - poskodzuje majetok. Požiadal som o výrub pohrebníctvo v r. 2009. Ich odpoved bola, ze mam ziadat Mestsky urad-zivotne prostredie o vyrub ja. Oni sa zas vyjadrili, ze nie som majitelom stromu, t.j. o vyrub musi ziadat pohrebnictvo. Presli 2 roky a strom tam stale stoji a poskodzuje mi nahrobne miesto nadalej a vznikaju väcsie skody.Mam narok ich poziadat o taku napravu, aby mi cely nahrobny kamen a pomnik dali do povodneho stavu, ako bolo pred vzniknutou skodou? Ako by som to mohol doriesit v moj prospech? Musim vyuzit pravnicku pomoc?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    lojzik Pozri príspevok
    Dobrý den,
    prosim o radu: Vedľa hrobu mi rastie väcsi strom o priemere 189cm, ktorého korene mi podrastli pod pomnik, dvíha celý hrob, popraskali základy - poskodzuje majetok. Požiadal som o výrub pohrebníctvo v r. 2009. Ich odpoved bola, ze mam ziadat Mestsky urad-zivotne prostredie o vyrub ja. Oni sa zas vyjadrili, ze nie som majitelom stromu, t.j. o vyrub musi ziadat pohrebnictvo. Presli 2 roky a strom tam stale stoji a poskodzuje mi nahrobne miesto nadalej a vznikaju väcsie skody.Mam narok ich poziadat o taku napravu, aby mi cely nahrobny kamen a pomnik dali do povodneho stavu, ako bolo pred vzniknutou skodou? Ako by som to mohol doriesit v moj prospech? Musim vyuzit pravnicku pomoc?
    Dakujem
    Určite áno, máš právo na náhradu nákladov súvisiacich s opravou pomníka. Napíš na pohrebné služby, prilož kópiu listu - odpovede z mestského úradu a žiadaj o okamžité odstránenie stromu i zaplatenie vzniknutej škody.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    arizona, Lubaba, Mária27, VERONIKA6, Marína, Flinstone
    6

    Dajú mi hrobné miesto do pôvodného stavu?Ako mám postupovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.