Zavrieť

Porady

Vymena perlatora

Ahojte,
pred nedavnom mi pri pustani vody z vodovodnej baterii nad vanou vyletel perlator. Neviem ako v tej baterii bol fixovany , pretoze nema na sebe ziaden zavit ,ale vo vnútri baterie zavit je . Siel som do Baumaxu aj s perlatorom , ktory mi vypadol a dali mi dva .Jeden maly M 24 a druhy velky M 28 . Vysledok je taky , ze ten maly je do tej baterie maly a neda sa tam ufixovat a ten velky je velky :-) . Mate niekto s tym nejaku skusenost ? Nechce sa mi pre to menit celu bateriu .
Dakujem za rady .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mildo1 je offline (nepripojený) mildo1

    servisný technik výťahov mildo1
    Ahoj, však to teleso perlátora vypadlo a obal je stále zaskrutkovaný v batérii. Je tam vidieť tie zárezy na uchytenie aby sa dal vyskrutkovať.

    peto1962 je offline (nepripojený) peto1962

    peto1962
    Ahoj.
    Vieš konkretizovať výrobcu batérie?Napr:Kludi, Hansa,Sagittarius?Drezové batérie majú ten menši perlator a vanove ten vacsi. Len ak ti nepasuje može to byť atyp.Niektorý výrobcovia majú série kde nepasuje bežný perlátor.

    Mebahelko je offline (nepripojený) Mebahelko

    Mebahelko
    zial neviem konkretizovat vyrobcu baterie , nekupoval som ju :-( . Posielam fotky toho perlatora co vypadol z baterie . Co je to atyp ? Da sa zohnat perlator aj na atyp.bateriu ?
    Fotografia1150.jpg  
    Fotografia1151.jpg  
    Fotografia1153.jpg  
    1/1

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Mebahelko Pozri príspevok
    Ahojte,
    pred nedavnom mi pri pustani vody z vodovodnej baterii nad vanou vyletel perlator. Neviem ako v tej baterii bol fixovany , pretoze nema na sebe ziaden zavit ,ale vo vnútri baterie zavit je . Siel som do Baumaxu aj s perlatorom , ktory mi vypadol a dali mi dva .Jeden maly M 24 a druhy velky M 28 . Vysledok je taky , ze ten maly je do tej baterie maly a neda sa tam ufixovat a ten velky je velky :-) . Mate niekto s tym nejaku skusenost ? Nechce sa mi pre to menit celu bateriu .
    Dakujem za rady .
    Samotný perlátor nezvykne mať závity. Perlátor je len malý valček, ktorý sa uchytáva na ústí batérie kovovým očkom, ktorý má závit. Je možné, že na batérii bol ten krúžok, ale sa uvoľnil a vypadol prvý, kým perlátor chvíľu držal v ústí batérie, až kým nevypadol prúdom vody.

    Ale najlepšie by bolo napísať typ batérie, alebo detailne odfotiť perlátor aj ústie batérie. Takto na diaľku, bez toho, aby sme to videli, sa nedá jednoznačne poradiť

    Mebahelko je offline (nepripojený) Mebahelko

    Mebahelko
    dakujem Vam za rady , skutocne bol obal stále zaskrutkovaný v batérii :-) Odskrutkoval som ho a zalozil ten velky perlator . Tak problem je vyrieseny :-)
    Este raz vdaka !

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.