Zavrieť

Porady

Žiadosť o zrušenie výživného

Dobrý deň,chcela by som sa poradiť,dcéra tento rok 6/2011 končí VŠ, v auguste má 24 rokov, nie sme vôbec v kontakte, ako a kde zistím či už pracuje aby som mohla podať žiadosť o zrušenie výživného. Za odpoveď srdečná vďaka. Janka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Daj ziadost na sud. Aj sudne jednanie trva nejaky cas. Na sude sa dozvies, ci pracuje,alebo ci je schopna sa sama uzivit.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Katze Pozri príspevok
    Dobrý deň,chcela by som sa poradiť,dcéra tento rok 6/2011 končí VŠ, v auguste má 24 rokov, nie sme vôbec v kontakte, ako a kde zistím či už pracuje aby som mohla podať žiadosť o zrušenie výživného. Za odpoveď srdečná vďaka. Janka.
    len na okraj, pre zrusenie vyzivneho nie je podstatne ci pracuje ...

    Katze je offline (nepripojený) Katze

    Katze
    Myslím si, že určite je to podstatné či pracuje, keďže 6/2011 končí VŠ a 8/20011 má 24 rokov a výživné sa platí do 25-ky. Potrebujem si to overiť či je to takto, alebo sa niečo zmenilo.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Katze Pozri príspevok
    Myslím si, že určite je to podstatné či pracuje, keďže 6/2011 končí VŠ a 8/20011 má 24 rokov a výživné sa platí do 25-ky. Potrebujem si to overiť či je to takto, alebo sa niečo zmenilo.
    nie je podstatne ci pracuje ... a ani to ze vyzivne sa plati do 25-ky nie je pravda ...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    pre zrusenie vyzivneho nie je podstatne ci pracuje ...
    nie je podstatne ci pracuje ... a ani to ze vyzivne sa plati do 25-ky nie je pravda .
    Podstatné je, či je schopný sa samostatne uživiť - a to ukončením VŠ (prípadne registráciou na úrade práce) už je.

    safecom je offline (nepripojený) safecom

    safecom
    Ahojte poraďáci, aj ja sa pripájam k tejto téme a obraciam sa na Vás s prosbou o poskytnutie informácií. Viem, že je tu už niekoľko príspevkov, ale nie je to také jednoznačné.
    Manželova dcéra ukončila štúdium na strednej škola, na vysokú ju neprijali a nastúpila do zamestnania, v 3/2012 bude mať 21 rokov. výživné bolo určené súdom. Chcela by som sa opýtať, či môže manžel prestať platiť na ňu výživné a zároveň podať návrh na zrušenie výživného na súd, či ho nebudú trestne stíhať pre neplatenie výživného. Čítala som veľa príspevkov a článkov na túto tému, ale každý má svoju situáciu a nechceli by sme si vyrobiť zbytočné problémy. Za odpoveď ďakujem

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    safecom Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, aj ja sa pripájam k tejto téme a obraciam sa na Vás s prosbou o poskytnutie informácií. Viem, že je tu už niekoľko príspevkov, ale nie je to také jednoznačné.
    Manželova dcéra ukončila štúdium na strednej škola, na vysokú ju neprijali a nastúpila do zamestnania, v 3/2012 bude mať 21 rokov. výživné bolo určené súdom. Chcela by som sa opýtať, či môže manžel prestať platiť na ňu výživné a zároveň podať návrh na zrušenie výživného na súd nie, nemoze len tak prestat platit, musi platit az do pravoplatneho rozhodnutia sudu o zruseni vyzivneho ..., či ho nebudú trestne stíhať pre neplatenie výživného mozu, ak dcera poda trestne oznamenie na policii . Čítala som veľa príspevkov a článkov na túto tému, ale každý má svoju situáciu a nechceli by sme si vyrobiť zbytočné problémy. Za odpoveď ďakujem
    v texte ... doporucujem hned podat navrh na sud, a pokracovat v plateni ... ak sud zrusi vyzivne spatne (napr. k datumu podania navrhu), moze otec ziadat aby dcera vyzivne zaplatene po tomto datume vratila - toto je mozne ziadat uz priamo v navrhu, inak si ho bude musiet vymahat v samostatnom konaní

    Žiadosť o zrušenie výživného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.