Zavrieť

Porady

likvidácia s.r.o.

Vie mi niekti prosím poradit:
s.r.o. je v likvidácii od 18.3.2011.Čo s faktúrami za telefon, internet, ktoré sú na celý mesiac 3/2011.Rozdeluje sa to časovo do 18.3.2011 o od 18.3.2011?. čo s odpismi, so mzdami-delia sa časovo?A ak áno, tak na aké účty?
Velmi by mi pomohlo, keby mi niekto poradil Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Postupy účtovania v PU: par. 28

    Treba naštudovať i:
    ZDP: 17/8

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tereza5 Pozri príspevok
    Právnik, ktorý to má na starosti mi povedal, že závierka sa na danový úrad podáva najneskor k 18.6.2011.
    Mám tie náklady v čase likvidácie dávat na účet 588?
    Všimla som si, že na účte z banky z 4/2011 má firma ešte príjmy z činnosti.
    Je to v poriadku?
    nie k 18.6.2011. Mimoriadnu závierku ku dňu PRED vstupom do likvidácie musíš urobiť, teda K 17.3.2011, právnik povedal, že ju musíš odovzdať DO 18.6.2011. Máš čas, ale ide o dve obdobia, tak by si mala čím skôr uzavrieť obdobie PRED aby si mohla účtovať obdobie likvidácie.
    NAštuduj si vyššie uvedené §§, v zásade robíš všetko tak, ako by to bola riadna účtovná závierka.
    Problém vidím v BU - výpis nerozdelíš na pol a pol mesiac. Takže do starého obdobia zaúčtuj len vybrané prípady ako povedzme peniaze na ceste a po otvorení kníh 18.3.2011 zaúčtuješ kompletný výpis aj s poplatkami do obdobia likvidácie.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    si ešte neurobila mimoriadnu závierku k 17.3.?
    ak teraz uzatváraš účtovníctvo, tak áno, ja by som to časovo rozlíšila. AK tie náklady súvisia aj s obdobím likvidácie, tak istotne.
    Ako účtovať?
    Klasicky ako pri ročnej závierke, ale maj na pamäti, čo z toho sa využíva od začiatku likvidácie. Predpokladám, že telefony a internet áno.

    tereza5 je offline (nepripojený) tereza5

    tereza5
    Právnik, ktorý to má na starosti mi povedal, že závierka sa na danový úrad podáva najneskor k 18.6.2011.
    Mám tie náklady v čase likvidácie dávat na účet 588?
    Všimla som si, že na účte z banky z 4/2011 má firma ešte príjmy z činnosti.
    Je to v poriadku?

    tereza5 je offline (nepripojený) tereza5

    tereza5
    A ešte v 4,5/2011 sú dodávatelské faktúry za telefon a nájomné, tie mám zaúčtovat ako?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.