Zavrieť

Porady

SUM a potom podmienky podľa veľkosti súčtu

Chcel by som sa ešte opýtať, mám tabuľku, kt. má 30 riadkov a 1 stĺpec. V tom stĺpci sú čísla od 1 do 500, náhodne vygenerované.

Chcel by som zabezpečiť toto:
keď bude suma < 200, tak napíše nízke hodnoty
Keď bude suma > 200 a zároven < 400, tak napíše stredné hodnoty
Keď bude suma > 00, tak napíše veľké hodnoty

Viem, že to musím spraviť so sumou, if a ešte logický operátor, kt. by vyjadril a zároveň, ale neviem poskladať správne tú funkciu.

Pomohol by mi niekto prosím?
Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    everytime Pozri príspevok
    Chcel by som sa ešte opýtať, mám tabuľku, kt. má 30 riadkov a 1 stĺpec. V tom stĺpci sú čísla od 1 do 500, náhodne vygenerované.

    Chcel by som zabezpečiť toto:
    keď bude suma < 200, tak napíše nízke hodnoty
    Keď bude suma > 200 a zároven < 400, tak napíše stredné hodnoty
    Keď bude suma > 00, tak napíše veľké hodnoty

    Viem, že to musím spraviť so sumou, if a ešte logický operátor, kt. by vyjadril a zároveň, ale neviem poskladať správne tú funkciu.

    Pomohol by mi niekto prosím?
    Vopred ďakujem
    to "nizke, stredne a vysoke hodnoty", to ma byt ako string? text? ci ako ma vypisat vysoke hodnoty?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    neviem ci som pochopila co chces, ale ak ano, tak toto?

    IF(SUM(A1:A500)<200; "nizke";IF(SUM(A1:A500)<400;"stredne";"vysoke" ))

    everytime je offline (nepripojený) everytime

    everytime
    to "nizke, stredne a vysoke hodnoty", to ma byt ako string? text? ci ako ma vypisat vysoke hodnoty?
    Áno, to má byť string. Nie som v Exceli ešte zbehnutý, preto mi je každá rada dobrá

    Ďakujem

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    everytime Pozri príspevok
    Vyriešil som to presne tak, ako som to potreboval napísať

    Cim sa ta funkcia lisi od mojej?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    zk24 Pozri príspevok
    Cim sa ta funkcia lisi od mojej?
    No predsa tam pridal zbytočnú podmienku naviac
    A zabudol, čo sa stane, keď súčet bude rovný presne 210

    '=IF(SUM(D2: D4)<210;"nízke";IF(AND(SUM(D2: D4)>210;SUM(D2: D4)<250);"Stredné";"velke"))

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    marjankaj Pozri príspevok
    No predsa tam pridal zbytočnú podmienku naviac
    A zabudol, čo sa stane, keď súčet bude rovný presne 210

    '=IF(SUM(D2: D4)<210;"nízke";IF(AND(SUM(D2: D4)>210;SUM(D2: D4)<250);"Stredné";"velke"))


    Uz viem, ja som dala "vysoke", on chcel "velke" Tak kazdy podla vkusu
    Ale hodnoty su podla mna skor vysoke ako velke

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Ja by som radšej "veľké" ako velke. A ešte "stredné" s malým s. Najradšej však "vysoké".
    nízke - vysoké; malé - veľké

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    sthruska Pozri príspevok
    Ja by som radšej "veľké" ako velke. A ešte "stredné" s malým s. Najradšej však "vysoké".
    nízke - vysoké; malé - veľké
    To vieš mladí. Všetko chcú veľké....... a tvrdé (velké)

    everytime je offline (nepripojený) everytime

    everytime
    To zk24:
    Líši sa to tým, že ja tam mám podmienku, ktorá overuje, či je to číslo z daného intervalu alebo nie.

    To marjankaj:
    Áno, to je pravda, zabudol som tam dať, že ak bude číslo rovnako veľké ako je hranica intervalu.

    A teraz ku tomu vášmu, neskutočne smiešnému offtopicu:
    Asi ste nepovšimli, že mi ide o to, aby som správne nastavil tú podmienku, čo bude v tých stringoch, je z hľadiska gramatického tiež dôležité, ale pokiaľ nebude podmienka správne napísaná, tak je jedno, či tam vôbec niečo bude alebo nie.

    to sthruska: čím si prispela ty k tejto téme? Len nejakou kritikou alebo konštruktívnym nápadom? Myslel som, že toto je seriózne fórum, kde sú aj seriózni ľudia, ale vidím, že som sa mýlil. Čo už

    marjankaj: nestíham sa nasmiať, naozaj )

    P.S.: Pre nechápavých, akých sa tu ukázalo pomerne veľa, aby ste chápali, je to zoradené postupne, ako reakcia na vaše príspevky. Ešte raz, nestíham sa smiať na vašej obrovskej srande )

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    everytime Pozri príspevok
    To zk24:
    Líši sa to tým, že ja tam mám podmienku, ktorá overuje, či je to číslo z daného intervalu alebo nie.

    To marjankaj:
    Áno, to je pravda, zabudol som tam dať, že ak bude číslo rovnako veľké ako je hranica intervalu.

    A teraz ku tomu vášmu, neskutočne smiešnému offtopicu:
    Asi ste nepovšimli, že mi ide o to, aby som správne nastavil tú podmienku, čo bude v tých stringoch, je z hľadiska gramatického tiež dôležité, ale pokiaľ nebude podmienka správne napísaná, tak je jedno, či tam vôbec niečo bude alebo nie.

    to sthruska: čím si prispela ty k tejto téme? Len nejakou kritikou alebo konštruktívnym nápadom? Myslel som, že toto je seriózne fórum, kde sú aj seriózni ľudia, ale vidím, že som sa mýlil. Čo už

    marjankaj: nestíham sa nasmiať, naozaj )

    P.S.: Pre nechápavých, akých sa tu ukázalo pomerne veľa, aby ste chápali, je to zoradené postupne, ako reakcia na vaše príspevky. Ešte raz, nestíham sa smiať na vašej obrovskej srande )
    No zišlo by sa ti trochu doštudovať logiku

    '=IF(SUM(D2: D4)<210;"nízke";IF(AND(SUM(D2: D4)>210;SUM(D2: D4)<250);"Stredné";"velke"))

    Ak je splnená fialová podmienka teda SUMA<210 tak bude "nízke"
    A fialová nebude splnená teda SUMA>=210, tak sa bude testovať druhá podmienka-červená. Naozaj neviem načo sa ešte raz pýtať, či je SUMA <210 keď to už je jasné. Na červenú podmienku sa skočí iba vtedy keď SUMA>=210

    Naozaj je to srandovné. Alebo skôr smutné?

    ' =IF(A1=0;"nula";IF(A1=0;"nula";IF(A1=0;"nula";"nie je nula")))

    A takýchto rovnakých IFov si môžeš dať aj viac. V exceli 2003 maximálne sedem.

    everytime je offline (nepripojený) everytime

    everytime
    Máš pravdu, je to tak, už som si to uvedomil. Mal som to mať na zápočte a riešil som do večer predtým a kedže minule mal náš skúšajúci pripomienky, chcel som to vyriešiť tak, ako som to vyriešil.

    A ako som už povedal, v Exceli nie som skúsený používateľ. Preto som hľadal pomoc tu na porade, kt. som aj dostal, ale vzhľadom k textu hore ma to inklinovalo spraviť to zložitejšie.

    Ale aj tak ďakujem, povedať, že ste mi nepomohli, by bola lož.

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    marjankaj Pozri príspevok
    A takýchto rovnakých IFov si môžeš dať aj viac. V exceli 2003 maximálne sedem.
    V prípade použitia "&" aj viac ale potom sa stráca prehľadnosť vzorca.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    //Na to netreba byť expert v exceli, stačí obyčajná logika.
    Alebo si pozrieť obyčajný help.

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Nie, neprispela som ničím novým, lebo správne riešenie bolo už v druhom príspevku. Všetko ostatné je spam

    A preto som svoj príspevok korektne označilo ako "Mimo tému", aby bolo jasné, že skutočne nejdem riešiť vyriešené.

    A nauč sa, prosím ťa, prijímať kritiku. Nekritizujem, len sa mi nepáči, že Porada sa začína meniť na miesto, kde sa vypracovávajú domáce úlohy.

    Podľa toho, čo si sem napísal, to skutočne vyzerá tak, že deň pred zápočtom potrebuješ správne riešenia, aby si preliezol. Inak, toto zadanie vôbec nie je ťažké, takže si neviem predstaviť, čo vás vlastne v škole učia.

    everytime je offline (nepripojený) everytime

    everytime
    Dohodnime sa na tom, že už tu nebudeme ďalej rozoberať veci, ktoré sú, ako si povedala, spam.

    Ja som na porade nový, takže neviem ako to tu chodí. Som zvyknutý na to, že keď som kedysi robil v skriptovacom jazyku WME, riešil som dosť veľa ľudom veci, ktoré oni nevedeli, to isté sa týka aj semestrálnych prác. Takže asi preto som si myslel, že keď pomáham ja, dostanem pomoc tiež.

    Podľa toho, čo si sem napísal, to skutočne vyzerá tak, že deň pred zápočtom potrebuješ správne riešenia, aby si preliezol. Inak, toto zadanie vôbec nie je ťažké, takže si neviem predstaviť, čo vás vlastne v škole učia.
    Je to jedna z troch podúloh, ktoré boli v úlohe na zápočte. Tých úloh bolo celkom 6.

    Ešte raz ďakujem, že ste mi poradili a už tu viacej nerobme offtopic.

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    zlatica76 Pozri príspevok

    To everytime: tak sa mi zdá, že trochu flákaš školu, potom si sa dopočul, že existuje porada.... a ešte sa rozčuľuješ, že si s teba robíme srandu?

    Booože, decká, viete si vy vôbec predstaviť štúdium bez internetu??? čo som sa musela natrápiť, aby som sa naučila excel (prakticky bez pomoci internetu), a vy to tu máte podané na striebornom podnose a ešte sa vám nepáči??? A viete vôbec, že existuje niečo také ako knižnica?

    Zháňať večer pred zápočtovkou, ako sa vôbec robí vzorec s podmienkou? Na to netreba byť expert v exceli, stačí obyčajná logika.
    Etiketa Porady
    06-11-04
    04:41 PM



    10. Porada slúži na to, aby sme si vzájomne poradili. V prípade, že mám iný názor, vyjadrím ho bez toho, aby som robil narážky na iného člena.

    16. B. Neurážam žiadneho člena Porady, bez ohľadu na to, či s ním súhlasím alebo nesúhlasím. V diskusii používam argumenty, nie urážky, narážky či iróniu na cudzí účet. To platí v odborných i oddychových témach.

    Hlavne ze mu das nevhodny pripevok, ked ti odpoveda na tvoje nevhodne reakcie.

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76

    To everytime: tak sa mi zdá, že trochu flákaš školu, potom si sa dopočul, že existuje porada.... a ešte sa rozčuľuješ, že si s teba robíme srandu?

    Booože, decká, viete si vy vôbec predstaviť štúdium bez internetu??? čo som sa musela natrápiť, aby som sa naučila excel (prakticky bez pomoci internetu), a vy to tu máte podané na striebornom podnose a ešte sa vám nepáči??? A viete vôbec, že existuje niečo také ako knižnica?

    Zháňať večer pred zápočtovkou, ako sa vôbec robí vzorec s podmienkou? Na to netreba byť expert v exceli, stačí obyčajná logika.

    everytime je offline (nepripojený) everytime

    everytime
    To zlatica76:

    Zdať sa ti môže čokoľvek, čo len chceš. Ale keď už hovoríš o tom, že som sa dopočul, že existuje nejaká porada, napadlo ťa, že mám aj spolužiakov, ktorých som sa tiež pýtal?

    Booože, decká, viete si vy vôbec predstaviť štúdium bez internetu??? čo som sa musela natrápiť, aby som sa naučila excel (prakticky bez pomoci internetu), a vy to tu máte podané na striebornom podnose a ešte sa vám nepáči??? A viete vôbec, že existuje niečo také ako knižnica?
    Hádžeš všetkých do jedného vreca. Nie len že si viem predstaviť štúdium bez internetu, ale viem si predstaviť aj život bez počítača, predstav si. Počkaj, pozriem sa nižšie, kde si ty prispela niečím, čo pomohlo tomuto príspevku, čo sa týka danej témy, okrem offtopicu. Hhm, asi pod inými nickom, ak sa mýlim, tak prepáč.

    Viem, a dokonca tam aj pravidelne chodím. A dokonca som mal odtial aj požičanú knihu z Excelu.

    To sthruska:
    Ok.

    everytime je offline (nepripojený) everytime

    everytime
    Zháňať večer pred zápočtovkou, ako sa vôbec robí vzorec s podmienkou? Na to netreba byť expert v exceli, stačí obyčajná logika.
    Odporúčam prečítať si riešenie, ktoré som sem tiež dal a taktiež príčinu, prečo som to tak riešil. A potom kritizovať, pokiaľ to nie je jediná vec, ktorú vieš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.