Zavrieť

Porady

Malá vodná elektrareň

Mohol by mi niekto poradit? Chcel by som pri dome malú vodnú elektráreň. nemám ani šajnu kolko to stojí a či vôbec existuje dáka firma čo takéto ničo realizuje. Ďakujem za akékoľvek názory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    MM Special, s.r.o.
    Skall Pozri príspevok
    Mohol by mi niekto poradit? Chcel by som pri dome malú vodnú elektráreň. nemám ani šajnu kolko to stojí a či vôbec existuje dáka firma čo takéto ničo realizuje. Ďakujem za akékoľvek názory.
    najprv by som si zistil, či je výstavba takejto elektráne vôbec na danom potoku možná a či by ju distribučná spoločnosť od teba odkupovala... až potom by som sa zaujímal čo to stojí a či ísť do tohto projektu...

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    marjankaj Pozri príspevok
    A načo by ti bola?
    myslím, že presne na to isté, načo slnečná elektráreň - dodávať elektrinu 3 x drahšie do rozvodnej siete ako ju kupuje koncový užívateľ nakoľko by sa jednalo o elektrinu z obnoviteľného zdroja..

    Skall je offline (nepripojený) Skall

    Skall
    chcel by som aby mi vyrabala elektrinu pre vlastnu potrebu. mam pri dome potok dost velky.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Skall Pozri príspevok
    chcel by som aby mi vyrabala elektrinu pre vlastnu potrebu. mam pri dome potok dost velky.
    No ten potok nie je tvoj.
    A čo by si robil s prebytkom? Máš odberateľa?

    Skall je offline (nepripojený) Skall

    Skall
    ak niečo o elektrarni vieš tak mito napiš a nepoučuj ma čo mam alebo nemam robit. nemam o tom ani šajnu ale chcel by som niečo o tom vediet. takže ak niečo konkrétne vieš tak čakám.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    no ak zoberiem fakt, že životnosť slnečnej elektrárne je cca 25 - 30 rokov a návratnosť investície je 10 rokov... niečo obdobné bude asi aj pri vodnej elektrárni... t.j. položil by som si otázku chcem ivenstovať cca 25 000 - 30 000 € do elektrárne ktorá začne reálne zarábať až o 10 rokov... neviem tieto peniaze zhodnotiť nejak inak / rýchlejšie...

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    Skall Pozri príspevok
    ak niečo o elektrarni vieš tak mito napiš a nepoučuj ma čo mam alebo nemam robit. nemam o tom ani šajnu ale chcel by som niečo o tom vediet. takže ak niečo konkrétne vieš tak čakám.
    prečítaj si tu na porade tému o slnečnej elektrárni, postup povoľovania máš ten istý aj pri vodnej elektrárni... máš tam cca 50 strán čítania...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.