Zavrieť

Porady

alergia?

Dobry den,

prosim Vas, viete mi niekto poradit? uz dlhsie si vsimam, ze pocas dna kazdodenne kycham, rano mam opuchnute oci a svrbia ma, a na tele na laktiach a na kolenach nie kde sa mi ohyba kolena a laket ale na vonkajsej casti sa mi stale vyhadzuju male svrbiace vyrazky.
Najprv som tomu nevenovala pozornost, ale kychanie neustupilo, vyrazky som sa mi stale hocikedy pocas dna zase objavia, najprv som si myslela ze je to alergia zo slnka, lebo mi pripominaju potnicky, ale teraz na slnku ani niesom a vyhodia sa mi vecer alebo aj rano. a na slnku nesedim a nemam ani oblecenie na tych castiach tela. Prosim poradte, ci mam vyhladat lekara, alebo je to len alergia na nejake jedlo, zvierata doma nemam. Mozno som sa na to az prilis zamerala a o nic nejde. Ale chcem sa opytat, ci stym nema niekto z Vas skusenost.

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    určite vyhľadaj alergológa... s tým nie sú žarty. alebo si skús kúpiť v lekárni voľne predajné antihistaminiká (dobrý je ZODAC) či ti zaberú ak áno 100% je to alergia, lebo teraz ťa žiaden alergológ testovať nebude to sa robí na jeseň.

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Toto ochorenie má všetky príznaky alergie - na prácu. Ak pošleš fotky od pol pása dole tak uvidíme .....
    Ale vážne: treba to dať pozrieť kožnému, popis nestačí neliečené vyrážky sa môžu zhoršiť.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    .. momentálne určite aj obvodný lekár by vedel zaujať stanovisko o aký typ výsevu sa jedná.
    Na jeseň treba absolvovať testy na alergiu.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    ako menej tlmivé mi príde- Xyzal - vôbec neuspáva... ale napr. taký Zirtec - to je brutál- ako kladivom po hlave a tiež je možné ho kúpiť bez receptu....
    ... osobne však zdieľam názor, že bez vyšetrenia a lekárskeho odporučenia radšej lieky neužívať

    Denisa je offline (nepripojený) Denisa

    optimista Denisa
    Ja uprednostňujem homeopatiu, je bez vedľajších účinkov. Mám s ňou veľmi dobré skúsenosti. Bežne v predaji je RHINALLERGY (ako prvá pomoc dobré) alebo potom sa poradiť a nejaké jednozložkové homepatiká.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    Bionda Pozri príspevok
    ako menej tlmivé mi príde- Xyzal - vôbec neuspáva... ale napr. taký Zirtec - to je brutál- ako kladivom po hlave a tiež je možné ho kúpiť bez receptu....
    ... osobne však zdieľam názor, že bez vyšetrenia a lekárskeho odporučenia radšej lieky neužívať
    áno ale ak sa to nedá vydržať človek si musí pomôcť.... a skúsený a dlhoročný alergici vedia ako na to a vedia poradiť aj iným...
    ja beriem Xyzal ale zdá sa mi to nejaké slabé....

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    luckkka Pozri príspevok
    Dobry den,

    prosim Vas, viete mi niekto poradit? uz dlhsie si vsimam, ze pocas dna kazdodenne kycham, rano mam opuchnute oci a svrbia ma, a na tele na laktiach a na kolenach nie kde sa mi ohyba kolena a laket ale na vonkajsej casti sa mi stale vyhadzuju male svrbiace vyrazky.
    Najprv som tomu nevenovala pozornost, ale kychanie neustupilo, vyrazky som sa mi stale hocikedy pocas dna zase objavia, najprv som si myslela ze je to alergia zo slnka, lebo mi pripominaju potnicky, ale teraz na slnku ani niesom a vyhodia sa mi vecer alebo aj rano. a na slnku nesedim a nemam ani oblecenie na tych castiach tela. Prosim poradte, ci mam vyhladat lekara, alebo je to len alergia na nejake jedlo, zvierata doma nemam. Mozno som sa na to az prilis zamerala a o nic nejde. Ale chcem sa opytat, ci stym nema niekto z Vas skusenost.

    dakujem
    okrem alergie o ktorej sa tu písalo asi ešte plus atopický ekzém:
    http://prealergikov.sk/texty/atopicky-ekzem.html
    ale určite treba ísť k lekárovi

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    Bionda Pozri príspevok
    ako menej tlmivé mi príde- Xyzal - vôbec neuspáva... ale napr. taký Zirtec - to je brutál- ako kladivom po hlave a tiež je možné ho kúpiť bez receptu....
    ... osobne však zdieľam názor, že bez vyšetrenia a lekárskeho odporučenia radšej lieky neužívať
    Zyrtec? na mňa to vôbec neúčinkuje

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.