Zavrieť

Porady

Fajčiť alebo nefajciť na balkóne?

milujem svoju rodinu, a pre bezpecnost svojho dietata dam aj macky vyhubit! ...viac
dobrý den,

chcela by som sa opytat,manzel je aktivny fajciar, kedze cez den je v praci, nefajci sa u nas. vecer si ide na balkon zapalit.
mame suseda, ktory byva o poschodie vyssie a 4 byty od nas. medzi nami su iny fajciari, ktori su k nemu blizsie. a nam chodi v noci vyzvanat ze nemoze vetrat. je mozne aby ten dym a smrad isli od nas az k nemu? popol aj spacky idu do popolnika, nikdy nie von balkonom.
je nejaky zakon ktory zakazuje fajcit na balkone?
mozeme mi nejako "schladit" tohto suseda ktori nam chodi vyzvanat aj po 22hej a budi nase male dieta?
dakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

LenkaKas Pozri príspevok
dobrý den,

chcela by som sa opytat,manzel je aktivny fajciar, kedze cez den je v praci, nefajci sa u nas. vecer si ide na balkon zapalit.
mame suseda, ktory byva o poschodie vyssie a 4 byty od nas. medzi nami su iny fajciari, ktori su k nemu blizsie. a nam chodi v noci vyzvanat ze nemoze vetrat. je mozne aby ten dym a smrad isli od nas az k nemu? popol aj spacky idu do popolnika, nikdy nie von balkonom.
je nejaky zakon ktory zakazuje fajcit na balkone?
mozeme mi nejako "schladit" tohto suseda ktori nam chodi vyzvanat aj po 22hej a budi nase male dieta?
dakujem
možno keď dujú nedobré vetry tak to susedovi naduje dnu. ja tieš hulím na balkóne - zatiaľ bez problémov. o zákone neviem. keď hulí sused zo susedného bytu a zacítim dym - zavriem ventilačku. zvonček vypnite a susedovi doporučte nech si kúpi klímu.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

LenkaKas Pozri príspevok
dobrý den,

chcela by som sa opytat,manzel je aktivny fajciar, kedze cez den je v praci, nefajci sa u nas. vecer si ide na balkon zapalit.
mame suseda, ktory byva o poschodie vyssie a 4 byty od nas. medzi nami su iny fajciari, ktori su k nemu blizsie. a nam chodi v noci vyzvanat ze nemoze vetrat. je mozne aby ten dym a smrad isli od nas az k nemu? popol aj spacky idu do popolnika, nikdy nie von balkonom.
je nejaky zakon ktory zakazuje fajcit na balkone?
mozeme mi nejako "schladit" tohto suseda ktori nam chodi vyzvanat aj po 22hej a budi nase male dieta?
dakujem
Pozri tu:
http://www.porada.sk/t149585-fajcenie-na-balkone.html
0 0
LenkaKas LenkaKas

LenkaKas je offline (nepripojený) LenkaKas

milujem svoju rodinu, a pre bezpecnost svojho dietata dam aj macky vyhubit! ...viac
srska Pozri príspevok
možno keď dujú nedobré vetry tak to susedovi naduje dnu. ja tieš hulím na balkóne - zatiaľ bez problémov. o zákone neviem. keď hulí sused zo susedného bytu a zacítim dym - zavriem ventilačku. zvonček vypnite a susedovi doporučte nech si kúpi klímu.
ja to plne chapem, ale nie sme jediny kto na balkone fajci, ide ma rozhodit od nervov. a vypnut zvoncek sme skusali, nepomaha, trieska na dvere ako idiot. dnes tak susedom zvonil, asi na 5x kym neotvorili
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ


Ano moze to sused citit. My mame balkon v spalni a ked susedovci fajcia, tak je to poriadne citit .
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Je už založená táto téma, je tam 12 strán. Nechcela som tým na nič poukazovať.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

LenkaKas Pozri príspevok
ja to plne chapem, ale nie sme jediny kto na balkone fajci, ide ma rozhodit od nervov. a vypnut zvoncek sme skusali, nepomaha, trieska na dvere ako idiot. dnes tak susedom zvonil, asi na 5x kym neotvorili
To bude nejaký provokatér, úchyl sused...,nevšímaj si ho- ty si možeš na balkone fajčiť koľko chceš...
0 0
LenkaKas LenkaKas

LenkaKas je offline (nepripojený) LenkaKas

milujem svoju rodinu, a pre bezpecnost svojho dietata dam aj macky vyhubit! ...viac
[

len su tam stare reakcie, zakony sa menia, tak to bolo pre istotu
0 0
LenkaKas LenkaKas

LenkaKas je offline (nepripojený) LenkaKas

milujem svoju rodinu, a pre bezpecnost svojho dietata dam aj macky vyhubit! ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
To bude nejaký provokatér, úchyl sused...,nevšímaj si ho- ty si možeš na balkone fajčiť koľko chceš...
no uchyl to teda je, susede prisiel zvonit v trenirkach aby nefajcila, ze on jej to zakazuje
a ako vravim, manzelovi nechybalo vela a dal by mu na frak.
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

LenkaKas Pozri príspevok
no uchyl to teda je, susede prisiel zvonit v trenirkach aby nefajcila, ze on jej to zakazuje
a ako vravim, manzelovi nechybalo vela a dal by mu na frak.
Ale vžite sa do kože nefajčiara, ktorý sám nefajčí, doma mu nikto nefajčí a teraz v tých horúčavách si večer otvorí okno, aby mohol dýchať svieži večerný vzduch a zrazu bum... cigaretový dym. A kľudne môže byť astmatik, ktorým to naozaj sťažuje dýchanie.
Ak aj na to neexistujú zákony, tak by mohla fungovať obyčajná ľudská tolerancia.
8 0
LenkaKas LenkaKas

LenkaKas je offline (nepripojený) LenkaKas

milujem svoju rodinu, a pre bezpecnost svojho dietata dam aj macky vyhubit! ...viac
Nella_2 Pozri príspevok
Ale vžite sa do kože nefajčiara, ktorý sám nefajčí, doma mu nikto nefajčí a teraz v tých horúčavách si večer otvorí okno, aby mohol dýchať svieži večerný vzduch a zrazu bum... cigaretový dym. A kľudne môže byť astmatik, ktorým to naozaj sťažuje dýchanie.
Ak aj na to neexistujú zákony, tak by mohla fungovať obyčajná ľudská tolerancia.
tak nech si kludne spise peticiu, lebo na nasej chodbe, na celom poschodi fajcia vsetci, aj pod nim fajcia, a tusim aj nad nim
a nas dym niekolko balkonov dalej, nemoze citit,ked sused vedla nas ho neciti a oni nefajcia
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Nella_2 Pozri príspevok
Ale vžite sa do kože nefajčiara, ktorý sám nefajčí, doma mu nikto nefajčí a teraz v tých horúčavách si večer otvorí okno, aby mohol dýchať svieži večerný vzduch a zrazu bum... cigaretový dym. A kľudne môže byť astmatik, ktorým to naozaj sťažuje dýchanie.
Ak aj na to neexistujú zákony, tak by mohla fungovať obyčajná ľudská tolerancia.
súhlasím.
ako sú však tolerantní títo: slovnaft, scp a ďalšie spoločnosti, ktoré zadr.......
ovzdušie ďaleko viac ako fajčiari na balkónoch
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Nella_2 Pozri príspevok
Ale vžite sa do kože nefajčiara, ktorý sám nefajčí, doma mu nikto nefajčí a teraz v tých horúčavách si večer otvorí okno, aby mohol dýchať svieži večerný vzduch a zrazu bum... cigaretový dym. A kľudne môže byť astmatik, ktorým to naozaj sťažuje dýchanie.
Ak aj na to neexistujú zákony, tak by mohla fungovať obyčajná ľudská tolerancia.
No akože neviem ako si myslela tú toleranciu,hmhm- to akože kam si mám ísť ja zapáliť, keď podľa teba je to na balkone netolerantné?- tolerancia je o niečom inom...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
LenkaKas Pozri príspevok
tak nech si kludne spise peticiu, lebo na nasej chodbe, na celom poschodi fajcia vsetci, aj pod nim fajcia, a tusim aj nad nim
a nas dym niekolko balkonov dalej, nemoze citit,ked sused vedla nas ho neciti a oni nefajcia

A iným nekope do dverí? Ako zistil, že to ide práve od vás? Má tam kamerový systém?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

marjankaj Pozri príspevok
A iným nekope do dverí? Ako zistil, že to ide práve od vás? Má tam kamerový systém?
keď je niekto úchyl, tak on nerozmýšľa, že odkial čo,kam ide- proste je to známka demencie, že musí ísť a robiť kovbojky pri dverách-on to proste musí, vlastne to je znak tej úchylky- a možno ten sused za to ani nemože, že je chorý...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Stanislav 1975 Pozri príspevok
keď je niekto úchyl, tak on nerozmýšľa, že odkial čo,kam ide- proste je to známka demencie, že musí ísť a robiť kovbojky pri dverách-on to proste musí, vlastne to je znak tej úchylky- a možno ten sused za to ani nemože, že je chorý...
A teraz babo raď
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Pokiaľ manžel fajčí na balkóne a cigaretový smrad smrdí len potiaľ pokiaľ siaha zábradlie vášho balkóna nevidím dôvod prečo sa strýco rozčuľuje. Ale ak mu ten smrad nalezie do bytu, tak to sa nedivím. Ja by som bola oveľa viac nepríjemná.
2 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Nemyslím, že chyba je v susedovi a automaticky ho ohodnotiť ako dementného a úchylného za to, že sa sťažuje, že mu smrdí dym nie je určite seriózne. Musíte si uvedomiť, že nos nefajčiara je podstatne citlivejší ako nos fajčiara na cigaretový dym.
3 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Braňo Pozri príspevok
Nemyslím, že chyba je v susedovi a automaticky ho ohodnotiť ako dementného a úchylného za to, že sa sťažuje, že mu smrdí dym nie je určite seriózne. Musíte si uvedomiť, že nos nefajčiara je podstatne citlivejší ako nos fajčiara na cigaretový dym.
To máš pravdu.
Ale kopanie do dverí po 22:00 tiež o niečom svedčí. Možno je to takto účinnejšie riešiť ako zákonnou cestou. Ale keby tak robil každý kam by sme sa dopracovali.
0 0
vankusik29 vankusik29

vankusik29 je offline (nepripojený) vankusik29

Nam tiez lezie do bytu cigaretovy dym, od susedov, ktori fajcia na balkonoch, alebo len tak v okne. Ponadavame si a zavrieme okno. Ale ak vam v noci po 22 hodine bucha na dvere dokedy neotvorite, tak by som na neho zavolala policajnu hliadku. Po 22. hodine treba dodrziavat nocny klud a neobtazovat susedov hlukom.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

nie je možné....je to tutovka, že dym z cigariet sa len tak nestratí....... ja bývam na 8-mom poschodí a po príchode domov máme plnú kuchyňu dymu, a keďže nemáme v byte kuchynské dvere, lepšie povedané kuchyňa je otvorená u nás je ako niekedy v krčme..... (balkón je tam umiestnený)
tak sa nečudujem susedovi, že Vám chodí sa sťažovať......po zime pod balkómni, nechcite vidieť koľko bolo ohorkov, nedopalkov cigaiet pod balkómni.......fajčiari Vás to zabíja a nám to znepríjemňuje život, zamyslite sa.....
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať