Zavrieť

Porady

AKOTO VYRIEŠIŤ?

Zamestnankyňa skončila pracovný pomer v decembri 2010. Bolo jej v pôvodnej firme robené ročné zúčtovanie-vznikol preplatok na dani. Odoslané v hlásení na D.ú tiež bolo .No,ale pôvodná mzdárka odišla z firmy. Nejakým spôsobom sa preplatok nepremietol do výplaty zamestnankyne. Teraz sa domáha ,aby jej to firma vyplatila. Akým spôsobom sa dá táto chyba napraviť?Ja viem, že posledný termín bol v apríly, ale čo teraz?

vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Zrejme preto, že ste jej tento rok nerobili výplatu, zostala dotyčná osoba zabudnutá, čo sa týka preplatku na dani. Dobre Ti píšu rodina1 a Tweety, vyplatíš a hotovo. Tie peniaze sú už zúčtované.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    martuľa Pozri príspevok
    aký spôsob prichádza do úvahy?
    Vyplatiť v hotovosti, či zaslať poštovou poukážkou alebo na účet.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martuľa Pozri príspevok
    ..... v mzdách je potrebné niečo zohľadňovať, alebo len jednoducho to už ekonómka preúčtuje napr. interným dokladom?(alebo sa mýlim ?)
    Ak teda RZD bolo urobené, rekapitulácia miezd je OK, ostáva teda len preplatok vyplatiť, veď som to už napísala. Je jedno, či cez pokladňu, alebo bezhotovostne.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martuľa Pozri príspevok
    Zamestnankyňa skončila pracovný pomer v decembri 2010. Bolo jej v pôvodnej firme robené ročné zúčtovanie-vznikol preplatok na dani. Odoslané v hlásení na D.ú tiež bolo .No,ale pôvodná mzdárka odišla z firmy. Nejakým spôsobom sa preplatok nepremietol do výplaty zamestnankyne. Teraz sa domáha ,aby jej to firma vyplatila. Akým spôsobom sa dá táto chyba napraviť?Ja viem, že posledný termín bol v apríly, ale čo teraz?

    vďaka
    AK jej RZD bolo urobené, a bolo zahrnuté aj do kvartálneho výkazu, preplatok ostáva len doplatiť.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    martuľa Pozri príspevok
    ..ale nerozumiem, prečo jej to nespracovalo do mzdy.. Neexistuje žiadna mzda s preplatkom tejto zamestnankyne...
    Ak zamestnankyňa u vás už nie je zamestnaná, nemusíte jej vypracovať mzdu. Na základe vykonaného RZD jej vyplatíte preplatok spôsobom, ako je písané vyššie.

    martuľa je offline (nepripojený) martuľa

    martuľa
    ..... v mzdách je potrebné niečo zohľadňovať, alebo len jednoducho to už ekonómka preúčtuje napr. interným dokladom?(alebo sa mýlim ?)

    martuľa je offline (nepripojený) martuľa

    martuľa
    ..ale nerozumiem, prečo jej to nespracovalo do mzdy.. Neexistuje žiadna mzda s preplatkom tejto zamestnankyne...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.